Кому мають відрізати водопостачання в Бритівці – Марії Іванівні чи «щурячому королю»?

В селі Бритівка утворено робочу групу мешканців із сприяння публічності дій влади

S

22 серпня 2015 року відбулося друге засідання загальних зборів села Бритівка. Для міста Білгород-Дністровського ця сільська рада є важливим супутником. Адже в складі Бритівської сільської ради знаходиться 4 села, розташованих поруч. Власне, Бритівка, яка межує з містом на півночі, вже практично наполовину увійшла в інфраструктуру міста. Рішення громадськості викликало інтерес кількох поважних структур міста Білгород-Дністровського, що були присутніми на зборах.

Найбільше обурення мешканців Бритівки викликає неякісне водопостачання та скандал навколо фінансування каналізаційних мереж села. На попередньому засіданні головний інженер підприємства-підрядника назвав суму витрачених коштів – більше 5 мільйонів гривень на каналізацію Бритівки, а потім на місцевості лише розводив руками, коли намагався показати, на що саме були витрачені ті кошти. Жодного кубічного метра стоків в Бритівці за 20 років існування восьми багатоповерхівок не потрапляє в каналізацію. В селі все зливається в «річку-вонючку», що утворила озеро нечистот біля дитячого садочка площею більше гектара. Не зрозуміло, як можна навчати дітей в новій школі села і прищеплювати їм потяг до знань, якщо вони кожен день бачать таке «індустріальне досягнення» та чують його запах.

Бритівська сільрада

Бритівська сільрада

Свою публічну місію сільський голова Бритівки бачить лише в своїх довгих розповідях про роботу сільської ради, а коли люди нагадують про обіцянки, голова «такого не казав». Тому громада вирішила працювати з письмовими рішеннями ради та робити їх публічними. До речі, з 12 депутатів на першому засіданні зборів було три депутати та сільський голова, на другому – два: Тетяна Торбінська та Віталій Соловей. Сільский голова прийшов лише через дзвінок по мобільному представника райдержадміністрації. Другі збори явно зривали, бо сільський голова не вірить в здатність громади щось зробити на «власний розсуд» і без «дозволу». Нагадування про таке явище, як Майдан в Києві, викликало реакцію: «А ти там був?».

Хочеться лише поспівчувати людям, які не в курсі, кому належать ресурси та яким чином забезпечується делегування влади від народу до депутатів. По жодному суттєвому питанню очільники Бритівської сільської ради не надають документального підтвердження. А на запит депутата Тетяни Торбінської з приводу захоплення частини провулка Чехова приватною особою їй надається відповідь в такій редакції: «…з цього приводу створена депутатська комісія… комісія роз’яснення надала людям на місці». Ось так.

Збори громадськості виявили багато системних проблем села. Біля години люди розповідали про позицію невтручання влади та інші складнощі сільського життя, які влада не вирішує вже багато років. І як виявляється – не через відсутність грошей, а через нездатність забезпечити роботу спеціалістів та відповідних кваліфікованих суб’єктів господарювання, які б вирішували проблему та належним чином передавали в експлуатацію об’єкт.

Сільський голова Мережко М.Г., не дивлячись на існування комунального підприємства, про все домовляється сам: за вивіз сміття, за воду, за скважини, за дороги, ніби це є його безпосереднім обов’язком. На зауваження присутніх, що хоча гроші йдуть по договору на підприємство вивозу сміття – роботу виконують приватні особи з Бритівки, сільський голова фактично підтвердив: сміття вивозиться в ручному режимі і особисто очільником сільради контролюється. До речі, саме в селі Бритівка існує фактично міське сміттєзвалище з незрозумілою системою оплати за послугу.

Людям давно цікаво, чи є хоч один договір на приймання сміття на цьому сміттєзвалищі? Як цю проблему планується в селі вирішувати надалі? Чому на вулиці Артельній досі не локалізоване інше стихійне сміттєзвалище? Чи Бритівка, окрім озера нечистот, має ще стати селом-сміттєзвалищем, бо там є поточні гроші для сільського голови? З каналізацією зрозуміло – бритівців продали за 5 мільйонів, а за скільки ж Бритівку зроблять сміттєзвалищем?

Брит

«Кому має передати водопостачання та водовідведення Бритівська сільська рада?», «Чи здатне своє підприємство на обслуговування водогонів?» – такі запитання були до голови села риторичними, бо жодного рішення виконкому по тарифах, а тим більше – економічного обґрунтування цих тарифів в селі оприлюднено не було. Публічність влади – то конституційна вимога, що для Бритівки виявилася пустими розмовами. Саме тому перше завдання, яке взяла на себе робоча група мешканців (Клименко, Король, Таранник, Петренко, Перванчук, Скорокирджа і 3-х експертів) – це знайти та перевірити документальні підтвердження тарифів, за якими працюють місцеві «підприємці від влади». Голови робочої групи немає, будь-хто з робочої групи може ініціювати роботу, секретар протоколу та голова обирається на місці.

В зборах бритівців взяли участь представник райдержадміністрації, представники люстраційного комітету, стратегічного форуму міста, центра району. Всі експерти, котрі побачили кричущі проблеми села, виявили зацікавленість у співпраці, щоб скласти порядок роботи для подолання перешкод по вирішенню кричущих проблем села.

PS. Ситуація, що склалася в селі Бритівка, вже відома під назвою «Щурячий король», коли група хитруватих осіб роблять власний ґешефт на громаді за попереднім розподіленням сфер. 21 серпня на вулиці Миру стався скандал – зранку людей примушували здавати по 250 гривень з квартири на ремонт труби спільної мережі водопостачання багатоквартирного будинку, хоча вони сплачують в тарифі за воду частку утримання спільних мереж. Марія Іванівна, якій 75 років, не може в такому ритмі – «до вечора» знайти 250 гривень, бо отримує пенсію та ще допомагає інваліду. Якщо не знайде, то член виконкому Марія Іванівна (яка і затверджувала тариф на воду) обіцяла її «відрізати».

То кого мають відрізати бритівці – Марію Іванівну чи «щурячого короля»?

Вітас Кагарлицький

Sharing is caring!

One thought on “Кому мають відрізати водопостачання в Бритівці – Марії Іванівні чи «щурячому королю»?”

  1. Все дуже прозоро – голова краде громадські кошти. Зловити і повісити, або засудити з конфіскацією награбованого в нього та трьох колін родичів.

Send a Comment