Комунальні пристрасті у Березані, що на Київщині

У Березані знову неспокійно. Якщо до недавнього під стіни міської ради приходили батьки школярів з проханнями дати можливість навчатися їхнім дітям у школі, яку вони обрали, та викладачі професійно-аграрного ліцею стосовно вирішення питання подальшого фінансування закладу, то цього разу пристрасті розгорілися серед працівників комунальної галузі.

bezymyannyj1

bezymyannyj2

Підставою для виникнення конфлікту стало розірвання контракту Березанської міської ради з начальником КП «Березанський ККП» Олександром Вітром та відмовою депутатів Березанської міської ради сьомого скликання передати в безоплатну оренду майно Березанського ККП з тим, щоб його орендарі у складі ТОВ «Березанський ККП» успішно господарювали та змогли довести громаді ефективність своєї діяльності. Та це лише видима частина айсберга. Насправді причини конфліктної ситуації знаходяться дещо глибше, але не настільки глибоко, щоб бути невидимими для громади.

Ще декількома місяцями раніше (про це повідомлялося у нашій газеті) Березанською міською радою була зроблена спроба утворити одну єдину комунальну структуру – Березанський комунсервіс, яка б об’єднала у своєму складі і КП «Житлово-побутове підприємство», і КП «Березанський ККП», і КП «Міськводоканал». Є вже навіть очільник цієї «фінансової піраміди» – депутат Березанської міської ради сьомого скликання Олег Сивак, який неодноразово своїми діями доводив відданність міському голові Березанської міської ради Володимиру Тимченку.

Однак не всі комунальники підтримали таку «реформу» міського голови. За красивими гаслами «реформаторів» люди угледіли неприховане бажання влади поставити своїх контролерів над фінансовими потоками комунальних підприємств. А вони, повірте, немаленькі.

Так, наприклад, за період з 01.07.2016 по 01.10.2016 р.р. через КП «Березанський КПП» тільки на рахунок ТОВ «Дорпроектбудсервіс» надійшло 528 389,75 грн., за відповідний період цього ж року ТОВ «Елмер» отримало 276 505,85 грн. Кошти, як бачимо, заслуговують уваги, тому радше, на думку Тимченка, біля них поставити свою перевірену людину. До того ж – керовану, бо отримавши «хлібну посаду» депутат Олег Сивак повинен стати вірним рукопіднімателем за будь-яке рішення, продиктоване міським головою.

bezymyannyj3

Є й інший бік медалі – Володимир Тимченко вже пізнав смак влади і розуміє, що краще отримати її з рук місцевих виборців, аніж з-під пера Президента України, який так само одним розчерком пера може ту владу й забрати. Тому під місцеві вибори йому дуже потрібно сформувати команду «своїх» у дошку. Чужі, такі як Олександр Вітер, йому не потрібні.

Між тим, колектив КП «Березанський ККП» не хоче жити «по понятіям» і налаштований оголосити страйк. Наскільки серйозними будуть ці наміри – покаже час, але депутат Київської обласної ради Олександр Павленко вже пообіцяв на протидію привезти до Березані штрейкбрехерів …з Пирятина, що на Полтавщині.

Іван ГРИГОРІВ

Sharing is caring!

Send a Comment