Конкурентом “Північного потоку-2” може стати Африканський газопровід

Нігерія хоче постачати газ до Європи по своєму трубопроводу. Федеральний уряд заявив, що націлений на Транссахарський і європейський ринки. Йдеться про газопровід АКК (Аджаокута – Кадуна – Кано). Державний міністр нафтових ресурсів Тіміпре Сільва заявив, що газопровід стане одним з успадкованих проєктів адміністрації президента Мухаммаду Бухарі. Про це повідомляє видання Premium Times.

“Планується, що якщо ми зможемо доставити його до Кано, то він може пройти весь шлях до Алжиру по Транссахарському газопроводу, а потім з’єднатися з алжирським трубопроводом, а пізніше ми перемістимо його до Європи. Таким чином, наш газ може просуватися з Півдня на європейський ринок. Отже, це дуже важлива частина інфраструктури, і президент дуже прихильний їй, і вона в значній мірі йде за планом”, – сказав Сільва.

Аджаокута – Кадуна – Кано (AKK) – це трубопровід протяжністю 614 км, який реалізується Нігерійською національною нафтовою корпорацією (NNPC) для транспортування природного газу з південної частини Нігерії в центральну. Проєкт газопроводу вартістю $2,8 млрд являє собою першу фазу Транс-Нігерійського газопроводу (ТНГП) протяжністю 1300 км, який розробляється в рамках генерального плану Нігерії.

Раніше повідомлялося, що в територіальних водах Данії почалося будівництво “Балтійського газопроводу”, який є можливим конкурентом “Північного потоку-2”. Відзначається, що базу проєкту розмістили в німецькому порту Мукран. Він служить логістичним центром російського трубопроводу. При сприятливій погоді в Балтійському морі будівництво завершать до кінця 2021-го.

Як повідомляв OBOZREVATEL, ВМС (Військово-морські сили) Данії відстежують добудову трубопроводу “Північний потік-2”. Відзначається, що до німецьких вод трубоукладачу “Фортуна” залишилося укласти трохи більше 36 км.

Sharing is caring!

Send a Comment