Відкрилась ахметівська консерва «Наливайченко». Виробник – ВО Батьківщина. Власник – Тимошенко Ю. В. (відео)

До Національного антикорупційного бюро надійшло нове експертне дослідження, яке підтверджує 39 млрд. грн. збитків за весь період дії схеми «Роттердам плюс». Нову експертизу було призначено після отримання попередньої, яка чомусь не внесла у висновки розмір завданих збитків. Як стверджують джерела, дослідження було призначене ще до закриття справи.

Як відомо, 27 серпня прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко вирішив закрити справу про формулу «Роттердам плюс» в частині оголошених підозр. Пізніше у прокуратурі прокоментували це рішення, а Національне антикорупційне бюро вирішило його оскаржити до виконувача обов’язки керівника САП Максима Грищука та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

Антикорупційний прокурор скасував підозри колишнім посадовцям Нацкомісії та топ-менеджменту групи компаній українського олігарха через двозначність експертного дослідження.

Паралельно з цим закриття справи оскаржив один із заявників – колишній народний депутат та ексзаступник генерального прокурора Віктор Чумак. Проте Вищий антикорупційний суд у задоволенні його скарги відмовив. Наразі апеляцію на це рішення розглядає апеляційна палата ВАКС.

Нагадаємо, за версією слідства, генеральний директор ДТЕК Мережі Іван Гелюх і ще один менеджер ДТЕК Борис Лісовий за попередньою домовленістю з ексголовою НКРЕКП Дмитром Вовком, колишнім членом Нацкомісії Володимиром Євдокімовим, заступником начальника управління енергоринку НКРЕКП Тарасом Ревенком і начальником відділу цього управління Володимиром Бутовським завчасно до ухвалення формули «Роттердам плюс» обговорювали можливість її впровадження. Спочатку формулу нібито планували застосувати лише на те вугілля, яке доставляють в Україну портами.

Проте кількість такого вугілля становила приблизно 130 тисяч тонн на рік із загального обсягу вугілля такої марки, яке використовують на ТЕС, в 25,5 млн. тонн. Пізніше всі вищезгадані особи дійшли згоди застосовувати цю формулу на весь обсяг вугілля, що було запропоновано посадовцями НКРЕКП на засіданні 28 січня 2016 року. Вже 3 березня того ж року посадовці Нацкомісії після одержання дозволу з АМКУ забезпечили розгляд порядку денного, де було питання формули «Роттердам плюс», яку затвердили на тому засіданні. Попередня експертиза встановила нібито 18,87 млрд. грн. завданих збитків від впровадження НКРЕКП цієї формули, оскільки від неї отримала надприбутки група компаній ДТЕК, яка займала частку в тепловій генерації в 70%-80%.

Водночас депутат від «Батьківщини», ексголова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що НАБУ хоче підірвати довіру до провідних українських експертних інститутів, включаючи спеціалізований інститут Служби безпеки України, задля того аби виправдатися за 3,5 роки безпідставного розслідування формули «Роттердам+».

«НАБУ вирішило протиставити комплексній експертизі СБУ довідку від приватного експерта, який останні роки тільки тим і займався, що обслуговував інтереси НАБУ і отримав за це з державного бюджету 520 тис. гривень», – написав колишній голова СБУ на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, НАБУ пропонує повірити в те, що їхній приватний експерт має більше компетенції, ніж всі державні експертні установи, включно зі спеціалізованим інститутом СБУ, які раніше підтвердили відсутність збитків від дії формули «Роттердам+».

Більше того, сама приватна експертиза, за інформацією нардепа, проведена в порушення закону, вже після того, як справа була офіційно закрита.

«Виявляється НАБУ, яке покликане захищати суспільні інтереси, вдається до маніпуляцій і відкритого порушення закону задля того, аби задовольнити дрібні політичні амбіції. Неприпустимо, коли правоохоронці, переслідуючи свої власні інтереси, ставлять під удар всю правоохоронну систему і довіру до неї громадян», – наголосив Наливайченко.

Нагадаємо, 11 серпня 2020 р відсутність будь-яких збитків від формули підтвердила фінальна комплексна експертиза СБУ, після чого прокурор і постановив закрити справу.

Як борця з корупцією В. Наливайченко активно просуває себе з моменту звільнення зі служби. Утім, його власні статки та зв’язки малюють зовсім іншу картину того, хто він є, та змушують замислитися, наскільки щира його боротьба.

В. Наливайченко був головою СБУ двічі. Вдруге був призначений 22 лютого 2014 року, у день втечі колишнього президента Віктора Януковича. Він мав реальні повноваження боротися з корупцією протягом 479 днів, проте жодного розслідування щодо колишніх високопосадовців з оточення Януковича не було завершено.

Дослідження програми Радіо Свобода на UA: Першому телеканалі «Схеми» показало, що політик має безліч зв’язків серед олігархів – фаворитів колишньої влади, а персональні статки Наливайченка зовсім не постраждали за Януковича – радше навпаки.

Багато в нього перетинів і з групою газового магната Дмитра Фірташа. Так, речник та права рука Наливайченка Маркіян Лубківський займав керівні посади у фірмі «Укрреставрація», підконтрольній колишньому голові адміністрації Януковича Сергію Льовочкіну. Наливайченко після Майдану присвоїв звання майора резерву СБУ куму Юлії Льовочкіної – Сергію Бондарчуку, якого розшукує Інтерпол, а НАБУ викликає на 29 вересня 2020 року на допит як підозрюваного у кримінальному провадженні №42014000000000640 від 17.07.2020.

За часів президенства Віктора Ющенка, коли Наливайченко був головою СБУ вперше (з 2006 до 2010 року), він зробив своїм заступником в СБУ бізнес-партнера Фірташа Валерія Хорошковського. А журналіст Сергій Лещенко стверджує, що свою посаду голови СБУ Наливайченко міг використовувати для зведення рахунків з комерційними конкурентами і самого Дмитра Фірташа.

Схоже, сьогодні статус нардепа від «Батьківщини» і старі навички В. Наливайченко використовує в інтересах іншого олігарха – Ріната Ахметова, допомагаючи йому ховати кінці у воду багатомільярдної афери «Ротердам+», з використанням якої державу Україна та її громадян пограбовано на десятки мільярдів гривень.

Чи безкорисливо він це робив? Щоб відповісти на це питання, пропонуємо допис Національного антикорупційного порталу АНТИКОР:

8 червня 2016 року колишній очільник СБУ, а нині голова «Антикорупційного руху» Валентин Наливайченко святкував ювілей з нагоди 50-річчя. У соціальній мережі його вітали друзі, соратники та прихильники. Зокрема, найбільш сердешне привітання на своїй сторінці у «Фейсбук» залишив давній товариш Наливайченка Маркіян Лубківський. Проте не одними привітаннями та подяками у мережі обмежився Валентин Наливайченко. Святкування ювілею він ВЛАШТУВАВ В ОДНОМУ З НАЙДОРОЖЧИХ ГОТЕЛІВ Києва – Fairmont Grand Hotel, з якого відкривається мальовничий вид на Дніпро. Вартість проживання у фірмовому номері Люкс за одну добу складає від 620 євро або більше 17 тисяч гривень. Простому громадському діячу, яким є Наливайченко зараз, така сума явно не по кишені. Проте на своє свято Валентин Олександрович не запрошував ні бійців АТО, ні держслужбовців нижчої ланки, ні навіть рядових членів його «Антикорупційного руху». Адже саме перебування на заході з такими витратами відвернуло б них бажання навіть вітатися з героєм свята.

Марнотратство Наливайченка особливо контрастує з новиною про те, що випускники однієї зі шкіл Харкова відмовилися від дорогого випускного з лімузинами та вечірніми сукнями. Заощаджені гроші вони вирішили направити на порятунок життя дітей з патологіями серця. Випускники розповіли, що після ЗНО влаштують скромне торжество в повсякденному одязі. Проте колишньому голові СБУ подібні добрі справи мабуть не притаманні. Адже на власному ювілеї він не просто не економив, він його провів у найкращих традиціях вечірок Великого Гетсбі. За нашими скромними підрахунками пан Наливайченко витратив не менше 3,5 млн. гривень.

Sharing is caring!

Send a Comment