Копи пройдуть тест на наркотики – Микола Жукович речник поліції Київської області

А тепер подаємо повне інтерв’ю з паном Жуковичем – щоб не псувалася об’єктивна істина, як нам радив Микола Ілліч..

Перше, що привертає увагу, Жукович наче мантру впродовж всього інтерв’ю стверджує про збудженість друзів і знайомих постраждалих, хто прибув на місце ДТП. Ми розуміємо, що речник поліції Київської області таким чином відробляє свою зарплату. Тому об’єктивності від нього і не чекали. На жаль, цей совєцький стереотип поведінки – «не здавати своїх за будь-яких обставин» – міцно укорінився в українських правоохоронних структурах.

Безымянный1

Це показали в усій «красі» головні правоохоронці України – Аваков і Деканоїдзе, – коли захищали поліцейського-вбивцю, а разом з цим і честь власного мундиру (а показали лише своє безчестя перед всією країною).

Адже, на наш неупереджений погляд, не можна було не помітити, що саме поліцейські Корж і Кулік значно підсилили збудженість людей своїми неадекватними даній ситуації діями. Погодьтеся, коли на вас починають наводити дуло пістолета, а потім ще й гатити в небо, то градус збудженості буде зашкалювати – це аксіома.

До речі, нам, журналістам, збуджені молоді люди з ненормативною лексикою теж не до вподоби. Але ж щодо поліцейських, тож їм не вибирати публіку для спілкування, така вже в них фахова специфіка працювати з людьми на піку крайніх емоцій.

До речі, про вміння цього самого спілкування. Як свідчить досвід найбільш успішних поліцейських підрозділів світу, перш ніж прищеплювати новачкам-копам власне суто професійне вміння – проводити дослідження, складати протоколи, прийоми рукопашного бою, стріляти – їх навчають правильному спілкуванню з людьми. Причому поведінка копів має бути не за одним шаблоном, як це практикують наші поліцейські. До різного контингенту людей копи тих же США застосовують адекватну ситуації і особам, з яким мають справу, поведінку. Тобто з відвертими злочинцями, які загрожують зброєю, вони працюють на упередження.

Ніхто не вимагає від копів чогось надзвичайного. Першим кроком до правильного контакту для спілкування є уміння доброзичливо привітатися за будь-якої ситуації, впевнено представитися і показати документ, щоб люди відчули, що перед ним справжній поліцейський, а не «мусор», і прийшов він з миром, і законом. І що на нього можна покластися і сподіватися на допомогу…

Безымянный2

А у нас хтось бачив таких копів? Може, колись і будуть такі, нам доводиться лише сподіватися. А нині ми, здебільшого їх бачимо на екранах телевізорів. А якщо пан Жукович або та ж Хатія Деканоїдзе і знають таких, то вважайте, що вкрай не поталанило усім тим, кому довелося бути тієї ночі на місці ДТП, що між селами Ходосівка і Лісники. Бо їм довелося спілкуватися з переляканими ментами. Вони замість того, щоб займатися з’ясовуванням обставин аварії, вирячивши очі, один вихопив пістолета, почав наставляти його на людей, стріляти вгору, а другий заходився бити, ламаючи кому щелепу, а кому надягати на руки кайданки.

жукович

Не розуміємо, чому не хоче цього бачити на відео пан Жукович. Що ж, доведеться скликати прес-конференцію із запрошенням широкого кола журналістів і спільно разом з ним та його керівництвом проаналізувати кожний крок поліцейських Коржа і Куліка.

Копи

Не дуже хотів Микола Жукович зустрічатися з журналістами НВ, тому й не підготувався до інтерв’ю як слід. Так, він стверджує, що ніхто з постраждалих не звертався до поліції зі скаргою на дії копів. А от до Дмитра Вечірка, якому зламали щелепу, безпосередньо до лікарні приїжджав правоохоронець і взяв від того заяву про побиття його поліцейським на місці ДТП.

Screenshot_2

Дмитро Вечірко зазнав ушкодження щелепи, лікування якої обійдеться чоловікові у копійку

І ще одне: у те, що поліцейські пройдуть тест на наркотики, як пообіцяв пан Жукович, можна повірити. А от чому їх перевіряють на алкоголь лише до нічного чергування? Може, краще було і до, і після? Або хоча б тільки після? Тоді б видно було: хто з поліцейських і як чергував, і що від них можна чекати…

А наостанок слід відзначити, що таких поліцейських, хто вміє вибачатися – це вже з області очевидного і неймовірного. Може лейтенант Корж і Євген Кулік стануть першими на тернистому шляху перетворення постсовіцького «мусора» у копа європейського рівня…

А що? Історія рясніє прикладами пророків і святих, які на початку були злочинцями… Тому не завадило б у поліції Київської області розпочати тренінги зі спілкування…

Може б, тоді речник поліції Київської області Микола Жукович не робив акценти на агресії збуджених мешканців, а визнав, що співробітники елементарно не впоралися зі спілкуванням і стали палити з гармати по горобцях. А в результаті – ще й зламали людині щелепу…

Sharing is caring!

Send a Comment