Корупційні скандали продовжують гриміти у Національному авіаційному університеті – Шептун

Почнемо з такого цікавого персонажа як члена комісії з реорганізації Національного авіаційного університету (НАУ) – Ірини Сопілко. Вона значний термін обіймала керівну посаду Юридичного факультету (ЮФ). Але 27.10.2022 р. була звільнена з посади декана юрфаку (директора юридичного інституту НАУ – ред.). Основною підставою припинення трудових відносин було вчинення Сопілка аморального проступку 16.09.2022 р., що призвело до порушення комендантської години у Києві. Зокрема, 16.09.2022 року, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння та за кермом автомобіля, влаштувала скандал на КПП-202, намагаючись виїхати у комендантську годину за межі території НАУ.

За кожне отримання атестата доцента чи професора на юридичному факультеті було встановлено певну грошову суму – $200-$500. Варіація суми залежала від власного бажання Сопілка. Якщо особа не могла сплатити зазначену йому грошову суму, то вона в результаті нічого не отримувала і з усіма своїми науковими досягненнями була вільною.

Зокрема, вартує уваги одна цікава історія. За отримання атестата доцента у Ланцедової Юлії Олександрівни (викладача кафедри кримінального права та процесу ЮФ) не було можливості сплатити Сопілку вказану грошову суму і як Ви думаєте, що сталося…? Навіть уявити собі такого не можна! Ірина Сопілко змушує віддати їй шубу, яку носить завідувач кафедри, на якій працює Юлія Ланцедова (кафедра кримінального права та процесу ЮФ).

Надавши шубу, що належить іншій особі, Сопілко не зупинилася на досягнутому результаті і «пішла далі». Вона почала знімати дорогоцінні прикраси (сережки, обручки, брошки) з представниць жіночого колективу ЮФ. Усі зі страхом почали ставитись до цього дійства і припинили взагалі носити якісь прикраси. Зокрема, у Лихової Софії Яківни (завідувач кафедри кримінального права та процесу ЮФ) взяла ганьбити сережки і забула їх віддати, а потім вирішила, що вони вже належать їй з права приватної власності. Так вони й залишились у Ірини Сопілко.

Також Сопілко тривалий час контролювала наявність «мертвих душ» на ЮФ. Зловживаючи своїми службовими повноваженнями, влаштовувала людей на роботу та отримувала за них заробітну плату.

Особливо цікаво було дізнатися, що відомий у кримінальній справі колишнього Голови Верховного Суду Князєва адвокат Олег Горецький як викладач ЮФ віддав свою зарплатну картку Сопілко. Остання надавала собі кошти Горецького, покриваючи його роботу на факультеті. Найголовніше, що це були непоодинокі випадки! Вона неодноразово робила «фінансові злочини», що можна додатково кваліфікувати як «корупційні правопорушення».

Служба безпеки АТ КБ «ПриватБанк» може надати фото особи, яка на постійній основі знімала кошти в банкоматах, і це була Ірина Сопілко, на той час – декан ЮФ НАУ. З наданих фотофіксацій з банкоматів можна буде побачити, як Сопілко знімає гроші не зі своїх карткових рахунків, а працівникам ЮФ, які належали. Отримати ці фото можна виключно в межах кримінальних проваджень, де ці рахунки фігуруватимуть.

Ірині Сопілко все мало коштів, і вона вирішує вимагати гроші не лише зі студентів та аспірантів, а й збирати гроші із членів Вченої ради Юридичного факультету. Вимагала Сопілко надавати ці гроші за обслуговування Вченої ради. Що саме остання мала на увазі під словом «обслуговування», на жаль, досі залишається невідомим. Таким чином, вчений секретар ЮФ – Світлана Головко (кума Сопілко) щомісяця «обилечивала» всіх членів Вченої ради ЮФ на 50-100 грн., і так пані декан ЮФ НАУ додатково отримувала 1 500-2 000 грн, а іноді й більше 000–5 000 грн. від своїх підлеглих. Важливість полягає в тому, що члени Вченої ради факультету взагалі не розуміють, на що вони віддавали гроші та куди вони були використані.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment