Корупція в Національному інституті раку. Хто її організатор?

Сьомого листопада парламентський комітет з питань охорони здоров’я розглядав проблему Національного інституту раку. НІР — це головний заклад країни, якій діагностує і лікує онкологію. Кожен восьмий онкохворий в Україні лікується саме в цій установі.

У серпні поліція зафіксувала факт передачі хабара одному з співробітників установи, після цього Інститут раку потрапив в поле зору громадськості. А у вересні МОЗ доручило провести позаплановий аудит інституту. На засіданні комісії були вислухані різні точки зору, в тому числі з боку правоохоронців. Зокрема, начальника управління Нацполіції Олександра Тесленка.

За словами заступника міністра Андрія Семиволоса, перевірятимуть всю діяльність інституту. Він також повідомив про рішення МОЗ про реорганізацію та автономізацію інституту. Планується, що з квітня 2020 року НІР почне отримувати кошти від Національної служби здоров’я на лікування пацієнтів. Семиволос розповів, що кадрові рішення будуть приймати по відношенню до всіх фігурантів справ, які розслідуються СБУ і поліцією. Це будуть робити за результатами перевірки.

Screenshot_3

Також на засіданні комітету заступник міністра охорони здоров’я Андрій Семиволос заявив, що МОЗ починає службове розслідування в інституті, на цей час директора Олену Колесник тимчасово відсторонюють від обов’язків. Разом з тим напередодні повідомлялося, що в результаті проведення оперативно-слідчих дій правоохоронцями було встановлено, що головний лікар Національного інституту раку Андрій Безносенко, який знаходиться на цій посаді близько чотирьох років, може бути причетний до скоєння ряду злочинів.

Не дивлячись на те, що медична допомога в державних або комунальних закладах охорони здоров’я виявляється виключно безкоштовною, лікарі закладу запевняли онкохворих пацієнтів, що кількість препаратів, закуплених за державні кошти, дуже обмежена. Тому, щоб отримати безкоштовні ліки, медики вимагали від громадян «винагороду», в тому числі і під виглядом благодійної допомоги. Так, суми за один курс хіміотерапії коливалися від 1,5 до 18 тис. грн., — йдеться в оприлюдненому на сайті Нацполіціі України повідомленні.

Як повідомлялось раніше один з причетних до такої діяльності може бути головлікар Безносенко, який нібито і організував злочинну «схему», де також були задіяні заступник головного лікаря з медичної роботи Воскобойников, який нібито прикривав списання препаратів за допомогою підроблених печаток Інституту, які були вилучені під час проведення обшуку у вересні нинішнього року.

Після того як ця інформація стала надбанням гласності вищевказані працівники у змові з іншими колегами організували фактично цькування директора Олену Колесник, причому все це було зроблено коли вона була на лікарняному.

Слідством встановлений факт того, що лікар-онколог поліклінічного відділення Шепіля, за згодою головного лікаря Безносенка, пропонував пацієнтам придбати ліки для проведення хіміотерапії, призначеної Безносенком або завідувачем поліклінічним відділенням Висоцьким. Розцінки на препарати варіювалися від 5 000 до 40 000 гривень за один сеанс, — повідомляють ЗМІ.

Крім того, за даними журналістів, після отримання коштів за хіміопрепарати, Шепіля заходив до завідуючого поліклінічного відділення Висоцького, де передавав отримані від онкохворих гроші. «Висоцький, в свою чергу, збирав гроші, отримані з онкохворих за тиждень, заносив їх головному лікарю Безносенку в кабінет, де той розподіляв ці кошти між учасниками злочинної схеми. Суми досягали колосальних цифр — від 200 000 до 500 000 гривень за тиждень», — повідомляють ЗМІ.

Також повідомляється що головлікар може підозрюватися в свідомо штучному завищенні потреби при формуванні ліків для лікування онкологічних захворювань, що «надалі приводило до значних витрат державного бюджету в результаті закупівлі препаратів в кількості, яка в рази перевищувала потребу для України».

Корупція в Національному

Офіційно зафіксовано, що Безносенко намагався приховати факт закупленого МОЗ України для Національного Інституту Раку понад норму препарату «Метотрексат». Фактично річна потреба становить 800 упаковок препарату, а в листуванні між НІР і Міністерством охорони здоров’я мова йде майже про 36 000 одиниць при наявних залишках з минулих років.

Головний лікар Безносенко подав заявку до Міністерства охорони здоров’я на 5 190 одиниць «Метотрексату» на 2019 рік. Даний епізод вимагає відпрацювання із залученням експертів МОЗ, — встановило слідство.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment