Кремль намагається посіяти хаос у системі державного управління Німеччини – Американський дослідницький інститут RLI

Росіяни прагнуть ще раз звинуватити Шольца через своє політичне лобі та роботу розвідки

Росія має намір спровокувати звільнення канцлера Німеччини Олафа Шольца, використовуючи старий фінансовий скандал за участю російського розвідника. Передбачається, що Москва навряд чи нині робитиме ставку на якусь конкретну персону на найвищій урядовій посаді. Найімовірніша мета, яку має Кремль, – посіяти хаос у системі державного управління Німеччини.

З цією метою Росія планує знову привернути увагу громадськості до справи про шахрайство, що розгорнулася у 2020 році за участю компанії Wirecard AG та її головного операційного директора Яна Марсалека, громадянина Австрії, якого зрештою викрили як агента російської розвідки і відтоді він знайшов. притулок у Москві. Оскільки Олаф Шольц на той час очолював міністерство економіки та відповідав за фінансовий регулятор, який зрештою не зміг виявити наймасштабніше шахрайство в історії Німеччини з часів Другої світової війни, росіяни прагнуть ще раз звинуватити Шольца через своє політичне лобі та роботу розвідки, підкріплюючи звинувачення деякими підробленими документами, підготовленими за участю Яна Марсалека, – все це для того, щоб підвищити достовірність своїх тверджень.

Ян Марсалек, якого деякі називають «найбільш розшукуваною людиною у світі», пов’язаний із раптовим крахом Wirecard AG.

Wirecard (заснована у 1999 р.) була німецьким постачальником фінансових послуг, таких як обробка платежів за мобільними телефонами. Компанія також випустила фізичні та віртуальні кредитні та передплачені картки. Але 25 червня 2020 року Wirecard оголосила про неплатоспроможність після того, як перевірка показала, що з її рахунків зникли майже 2 мільярди євро у вигляді грошових депозитів. Незабаром після цього акції компанії втратили понад 70 відсотків своєї вартості, і її управлінська команда, включно з її головним виконавчим директором Маркусом Брауном, пішла у відставку.

Маркус Браун

Зрештою Брауна було заарештовано. Але Марсалека, який працював головним операційним директором Wirecard із 2010 року, ніхто не міг знайти.

Під час свого перебування на посаді Марсалека, ймовірно, працював агентом російської військової розвідки. Британська прокуратура звинуватила колишнього менеджера німецької фінансової компанії Wirecard у причетності до шпигунства на користь Росії. Його вже заочно судять у Німеччині.

Андрій Чупригін

Марсалек встановив контакти з російською розвідкою через Товариство австрійсько-російської дружби. Серед його соратників був колишній полковник ГРУ Андрій Чупригін – арабіст та військовий перекладач. За даними Financial Times, компанія, пов’язана з Марсалеком, використовувалася групою Вагнера.

Sharing is caring!

Send a Comment