Захоплені рейдерами креслення бронетехніки КБ групи “Арей” опинились в Росії

Після захоплення КБ інженерної групи “Арей” креслення гусеничної платформи потрапили до Росії, йдеться у заяві інженерів.

8 лютого 3D-макети гусеничної гібридної платформи, створені фахівцями “Арей”, були опубліковані у Росії з повідомленням про те, що роботи над платформою вже виконуються.

Наголошується, що 31 березня 2017 року слідчому ГСУ СБУ М. Побережняку було повідомлено про захоплення КБ ІГ “Арей”. Також були надані докази перебування в КБ комп’ютерів, документації військових розробок, креслень тощо.

Результат пошуку зображень за запитом ""арей" рисак"

У КБ була технічна документація на Гусеничну гібридну платформу (роб. назва “Рисак”). Проект цієї бойової машини був представлений ІГ “Арей” на нараді у ЦНДІ ЗСУ 15 січня 2016 року (протокол є у матеріалах КП!). Свідки – біля 30 офіцерів ЗСУ, які брали участь в обговоренні конструктивних рішень бойової машини і які підтримали необхідність подальшої роботи над нею.

Зазначається, що “Арей” продовжив роботу над РКД Гусеничної гібридної платформи і виконав значний обсяг конструкторських робіт.

“21 жовтня 2016 року завод АТЕК (на території якого розміщується “Арей”, – ред.) захопили Нагребельний, Шейгас, Ільєнко. Захопленню сприяли певні високопосадовці СБУ. 31 березня 2017 року було захоплено КБ. З боку СБУ і ГСУ СБУ, зокрема, – повна бездіяльність, – йдеться у заяві.

“Арей” запропонував дуже актуальну для ЗСУ програму створення перспективної бронетехніки (зокрема – проекти танка “Тірекс” та БКМ “Гекон”). Розробки групи увійшли до держоборонзамовлення на 2017 рік.

Результат пошуку зображень за запитом ""арей" тирекс"

“Арейці”, маючи на руках довгостроковий договір оренди столичного заводу “АТЕК”, викупили його борги і контрольний пакет акцій, а потім завезли туди обладнання для добудови технологічної лінії з виробництва бронетехніки і почали відновлювати завод.

Потім сталося несподіване – площі підприємства були захоплені в результаті рейдерської атаки. Вже рік на його територію не можуть потрапити ані співробітники “Арея”, ані військпреди, ані представники ЗСУ.

 

З території підприємства серед білого дня вивозилось обладнання, а випробування БКМ “Гекон” і роботи зі створення важкої БМП було фактично зірвано. Разом із заводом було захоплено і військову техніку Міноборони.

“За фактами диверсії, знищення оборонного підприємства та крадіжки військової техніки СБУ відкрила кримінальне провадження, але воно ніяк не заважає розграбуванню виробничих потужностей заводу та підготовки будівельного майданчика під багатоповерхівки. 11 квітня 2017 р. начальник ГШ ЗСУ Ст. Муженко звернувся до голови СБУ Ст. Грицака з вимогою вирішити проблему з виконанням державних оборонних замовлень інженерної групою “Арей”. Але вимога Ст. Муженка було повністю проігноровано”, – зазначають керівники “Арея”.

Пов’язане зображення

Про ситуацію навколо “Арея” і зриви держзамовлень з важкої бронетехніки знають і президент, і міністр оборони, і начальник Генерального штабу, і генеральний прокурор, але тим не менше вже рік проблема не вирішується.

8 лютого 2018 року 3D-макети Гусеничної гібридної платформи, створені фахівцями ІГ “Арей”, були опубліковані у Росії з повідомленням про те, що роботи над Гусеничною гібридною платформою вже виконуються. У “Арей” наголошують, що були розміщені саме їхні креслення.

“Ми вимагатимемо розслідувань і покарань всіх причетних як до викрадення, так і покривання. У разі бездіяльності докладемо максимум зусиль, щоб довести дану інформацію до військового керівництва країн НАТО та громадян України”, – заявили інженери.

Влітку повідомлялося, що юристи Інженерної групи “Арей”, яка займається ремонтом та розробкою бронетехніки для ЗСУ, готують позов до британського суду у зв’язку із захопленням свого промислового цеху рейдерами.

Детальніше про ситуацію з “Ареєм” та проблеми переозброєння ЗСУ сучасною бронетехнікою читайте у статті Сергія Згурця “Броненепробивальність” у тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment