Лещенко: «Корупція спровокувала війну, тож боротьба з нею — пріоритет»

Корупція — один із чинників, який спровокував напад Путіна на Україну у 2014 році: українська армія була ослаблена, українська держава захоплена корупціонерами з проросійських партій. Путін вирішив, що Україна може стати легкою здобиччю, позаяк ослаблена корупцією. Саме тому суспільство боїться повернення корупції після війни, а антикорупційна діяльність є пріоритетом для президента України Володимира Зеленського. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник глави Офісу президента України Сергій Лещенко.

Він упевнений, що Україна в доброму розумінні приречена подолати корупцію. Факторів кілька. По-перше, нетерпимість суспільства.

“Буде небезпечно бути корупціонером, тому що крадучи гроші з бюджету, корупціонер краде гроші в армії, послаблює державу перед ворогом і, відповідно, крадучи гроші в армії, ти можеш протиставити себе всьому суспільству”, — пояснює Лещенко.

Він вважає, що запобіжником від корупції після війни також стануть західні гроші, спрямовані на відновлення України: партнери стежитимуть за їх використанням, а суспільства країн-донорів вимагатимуть, щоб Україна показувала прогрес у боротьбі з корупцією.

“Це гроші платників податків інших держав, це буде контролюватись іншими країнами, бо це бюджетні гроші, платники податків жертвують своїми грошима, щоб допомогти Україні. Тому вони дуже уважно аналізуватимуть”, — коментує гість ефіру.

Ще одним потужним антикорупційним фактором Лещенко вважає цифрову державу, до якої йде Україна. Завдяки новим цифровим сервісам у “Дії” виключається безпосередній контакт чиновника та громадянина як фактор корупційних ризиків. Особливо цифрові сервіси є важливими для подолання корупції на низовому рівні.

“Якщо є цифрова держава, то нема за що платити хабарі, головне — немає кому, тому що держава відрізає чиновника від контакту з обивателем, з фізичною особою. Тому чим більше цифрових сервісів, тим менше простору для корупції… Україна на цьому шляху набагато прогресивніша за Німеччину та інші країни Європи. Наші переселенці могли переконатися, що у нас цифрові сервіси є набагато потужнішими, ніж у Європи”, — нагадав радник глави Офісу президента України.

На його думку, страх українців перед поверненням корупції — а таких людей на 30% більше, ніж тих, хто боїться повторення війни — цілком зрозумілий і пояснюється “історичною пам’яттю”. Водночас Лещенко наголосив, що протягом останніх 10 років ситуація з корупцією в Україні змінилася кардинально. Те, що про корупцію багато говорять, не означає, що її побільшало.

“За Януковича про корупцію більшість людей знали з маленьких медіа, про неї не говорили по телебаченню, але за Януковича все було настільки корумповано, що Україна могла очолювати світові рейтинги. За Порошенка держава була менш корумпована. Наразі значно менш корумпована… Чим більше говорять про корупцію з екрана, тим більшим є відчуття, що корупція існує. Насправді коли про неї говорять, то з нею борються, її стає менше, це важливо враховувати”, — підкреслив Лещенко.

Він додав, що побоювання українського суспільства щодо корупції пов’язані з розумінням, що вона робить державу слабкою.

“Ми боїмося корупції, щоби ворог знову не напав. Але цей сценарій в Україні я виключаю: Україна буде сильною, корупції буде менше і ворог не нападе більше”, — заявив Сергій Лещенко.

Sharing is caring!

Send a Comment