Лідери профспілки Іллічівського порту роблять працівників співучасниками державної зради

16 листопада на території Іллічівського морського порту відбувся черговий профспілковий мітинг, учасники якого виступили проти вступу до посади переможця відкритого конкурсу на посаду директора ГП «Іллічівський морський торговий порт» (далі ІМТП) Сергія КРИЖАНОВСЬКОГО. Мітингуючі так і не змогли пояснити журналістам, чим їм не догодив новий директор, посилаючись при цьому на їх лідера Сергія Бризгалова.

Безымянный2

«Ні шановним лідером профспілки, ні будь-ким іншим з представників трудового колективу мені раніше не висувалися будь-які вимоги або умови. У неділю вночі подзвонили портовики і сказали, що їх збирають, щоб чергувати і перекривати підступи до міста і порту, по яких прориватимуться на підприємство. Я був в цей час далеко і подумав, що це жарт», – повідомив журналістів Сергій Крижановський.

Сам конкурс на заміщення посади директора ІМТП, відповідно до вирішення Кабміну, був проведений Міністерством економіки за відповідним регламентом і європейськими стандартами ще 12 жовтня. До складу комітету Номінації входять іноземні експерти, 5 міністрів України, засідання проводяться під головуванням міністра економіки Айвараса Абромавічуса. Конкурс складний, авторитетний і публічний. Проте сам Кабмін не поспішає затверджувати його результати, не пояснюючи причин такого затягування.

Очевидно, що без керівника найбільше підприємство морського бізнесу не має повноцінної можливості укладати договори, ухвалювати найважливіші рішення по розвитку і залученню вантажовласників. Це призводить не тільки до упущених доходів, але і до колосальних збитків, зокрема для бюджету України.

«Здавалося б, всі профспілки працівників ІМТП повинні бути кровно зацікавлені в тому, щоб налагодилася нормальна робота порту, були відновлені порушені в перебігу останніх років зв’язки з інвесторами, і порт зміг отримувати реальний прибуток, від якого залежить добробут його співробітників. Виходить, що «лідери», прикриваючись профспілками, примушували трудовий колектив відстоювати інтереси супротивників нормального розвитку порту, граючи на руку конкурентам. Адже ситуація погіршувалася з кожним днем – вже немає контейнерних вантажів, автомобілів, йде зерно. Виходить, що з державного порту високотарифні вантажі прямували в інші, приватні порти. Можливо, люди були «зомбовані» популізмом «лідерів» і не розуміли, що своїми діями вони не протистоять прихованим махінаціям з розграбування порту, а сприяють корупції і руйнуванню власного майбутнього», — розповів переможець конкурсу на посаду керівника ІМТП.

Це чудово розуміє і губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі, який підтримав реорганізацію портової системи області і, зокрема, призначення нового директора ІМТП Сергія Крижановського. На думку експертів, це перший директор порту, який призначається в результаті конкурсного відбору і не пов’язаний з будь-якими ФПГ або політгрупами, який має значний досвід роботи і визнання в галузі. Проте зважитися на такий сміливий крок з реформування підприємства, враховуючи спадок і катастрофічну ситуацію з клієнтами, ще не означає зуміти зробити цей крок ефективно і в найкоротші терміни. Адже останнім часом керівництво ІМТП було неодноразово замішане в корупційних скандалах, наслідків яких слід невдовзі чекати.

Зокрема недавня аудиторська перевірка виявила, що порушення, допущені колишнім керівництвом порту, призвели до збитку на суму близько 50 млн грн!

Незадовго до цього, лише завдяки своєчасному втручанню ООДА, ФДМУ і МІУ, вдалося відмінити незаконну операцію з передачі першого і другого причалів з офшорною компанією, зареєстрованою в Республіці Беліз, через яку ці причали могли «виплисти» з-під контролю української держави і українського бюджету. Подібних розкритих фактів можна привести ще з десяток. Проте, наводити лад і розбирати корупційні завали минулого керівництва новому директорові не дають. Навпаки, з боку однієї з профспілок проти нього розгорілася абсурдна за своєю суттю війна.

Безымянный1

До честі колективу, не всі працівники ІМТП згодні з діями окремих профспілкових лідерів. Як розповів співробітник порту Олександр Позднєєв, людей і навіть депутатів ВР навмисно вводять в оману: «Важко пояснити дії керівника однієї з профспілкових організацій ІМТП Сергія Бризгалова, який закликає народ до непокори владі і саботажу роботи державного підприємства. Адже виходить, що «лідер» профспілки замість того, щоб нести покладену на нього людьми відповідальність і захищати наші інтереси, використовує працівників для досягнення своїх корисливих міркувань і діє за завданням зрозуміло кого, роблячи людей фактично співучасниками держзради. Більше того, в порту за певної підтримки організовуються загони так званої самооборони з підозрілих молодиків, що не мають відношення до нашого колективу. А це вже схоже на сепаратизм і порушення законів. Враховуючи ці обставини, колектив порту починає замислюватися над наслідками таких дій, поки ми остаточно не втратили роботу і ще не пізно виправити ситуацію», — резюмував співрозмовник.

Що це за гра, яку затіяла профспілка, кому вигідно руйнувати найважливіше для економіки України підприємство і чому Кабінет міністрів до цього часу не затвердив директора – з’ясувати це є завданням Генеральної прокуратури.

 487804_164315700384102_395126397_n

Sharing is caring!

Send a Comment