Лікарі розповіли, як оприділити, що ви вже перехворіли на коронавірус

Крім відомих симптомів захворювання, вчені встановили ще п’ять незвичайних ознак коронавірусу.
Коронавірус часто виявляється не сильно помітними симптомами, через що багато людей не звертаються до лікаря. Зокрема, ознаки коронавірусу можуть проявлятися без гострих симптомів або ж бути схожим на сезонну ГРВІ. Тому людей, які вже перехворіли COVID-19 може бути набагато більше, ніж зафіксовано офіційною статистикою.  Лікарі вже дослідили і назвали деякі специфічні симптоми, які можуть вказати, що людина вже перенесла коронавірус. За даними вчених з Оксфордського університету, існує п’ять “легких” симптомів, які можуть означати, що це коронавірус.

Біль у животі У деяких людей біль в животі може бути самостійним симптомом. Але іноді він може означати розвиток пневмонії в нижніх частинах легень. Тому до такого симптому треба поставитися уважно.

Діарея Такий симптом був виявлений за результатами досліджень китайськими вченими. В Ухані, де почався спалах коронавірусу, у половини з перших 204 обстежених пацієнтів був виявлений такий симптом.

Втрата нюху Одним з найпоширеніших симптомів є втрата нюху. Ці дані підтвердили, як зарубіжні, так і українські фахівці. Як з’ясували вчені, деякі клітини в носі містять білки, по яких SARS-CoV-2 б’є в першу чергу. Саме так інфекція проникає в організм. Такі люди стають рознощиками інфекції, оскільки самі не розуміють, що хворі.

Кон’юнктивіт У деяких пацієнтів з COVID-19 проявлявся легкий фолікулярний кон’юнктивіт. Він може виражатися в налитих кров’ю очах, печінням у районі очей, скупченням гною, який прилипає до вій, свербінням в очах. Втома Почуття надзвичайно сильної втоми може бути симптомом коронавірусу. Потрібно звернути увагу на цей симптом, якщо це почуття не є наслідком перевтоми.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment