Символ нерівності — лікарня «Феофанія» стала доступною для всіх громадян

Кабмін і Державне управління справами протягом трьох місяців повинні вжити заходів щодо забезпечення доступності для громадян діагностики і лікування у «Феофанії»

Тепер всі громадяни України зможуть лікуватися в державній лікарні «Феофанія», яка раніше була доступною лише для державних службовців України, депутатів або працівників дипломатичного корпусу іноземних держав. Відповідний указ №10/2020 підписав президент України Володимир Зеленський. Указ набув чинності 14 січня, у день його публікації. Цим документом президент розпорядився забезпечити доступність для громадян медичної допомоги, що надається клінічною лікарнею «Феофанія» Державного управління справами.

Кабінет Міністрів України, Державне управління справами протягом трьох місяців повинні вжити заходів щодо забезпечення доступності для громадян діагностики і лікування, медичної допомоги в клінічній лікарні «Феофанія».

Клінічна лікарня «Феофанія» — медичний заклад, підпорядкований Державному управлінню справами. Як правило, в ньому проходять лікування і обстеження державні службовці України, працівники дипломатичного корпусу понад 130 іноземних держав і відповідальних міжнародних організацій, а також громадяни, у яких є особливі заслуги перед Україна в умовах мирного, надзвичайного та воєнного стану.

Міністерство охорони здоров’я домовилося з Державним управлінням справами про створення спільної робочої групи, яка розробить план автономізації медзакладів та підготовки до укладання договорів з НСЗУ. Про це заявила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook у квітні минулого року.

Це означатиме відкриття цих лікарень, зокрема лікарні для високопосадовців у Феофанії під Києвом, для всіх українців.

«Це окреме відомство, якому належать заклади для державних службовців високого рангу. Зокрема, лікарня «Феофанія», яка перетворилася на символ нерівності та відірваності народних обранців від звичайних громадян», — зазначила Супрун.

Супрун наголосила, що якісні медичні послуги має бути гарантовано, «тому що ти — громадянин, а не тому, що обіймаєш якусь посаду, маєш «правильних» знайомих».

«Стара система, яка вирішувала, хто та де отримуватиме медичні послуги, здає позиції. Інститут існування окремих лікарень — для військовиків, залізничників, чорнобильців, членів профспілки, держслужбовців, науковців, депутатів та президентів — також відійде в минуле. Всі лікарні мають бути доступними для кожного», — зазначила Супрун.

Клінічна лікарня «Феофанія» є неприбутковою установою і надає медичні послуги за собівартістю. Вартість медичних послуг — за посиланням: https://feofaniya.org/prices/

Sharing is caring!

Send a Comment