Лубінець: Підлітків у Бердянську росіяни стратили без суду. Червоний Хрест не допоміг

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що в Бердянську відбулася позасудова страта Росією двох українських підлітків — Тиграна Оганнісяна і Микити Ханганова. Лубінець звертався до Червоного Хреста, коли РФ проти них відкрила справу і вони були ще живі. Про це він розповів під час телемарафону, передає Цензор.НЕТ

Лубінець повідомив більше подробиць щодо підлітків, оскільки в ЗМІ були різні дані щодо їх смерті — одні говорили, що хлопці загинули під час перестрілки, а інші — що росіяни вбили їх ще раніше в СІЗО.

“На даний час єдине, що нам відомо – хлопці загинули. За моїми даними, це була страта і можливо після цього було якесь інсценування, щоб виправдити дії російських військовослужбовців”, — додав він.

Лубінець розповів, що після отримання інформації від слідчого комітету РФ про підозри підліткам в їх нібито намаганні провести диверсію на залізничній колії, одразу ж були звернення “по різних каналах до Росії, щоб, по-перше, нам надали всю інформацію про них, а, по-друге, щоб українських дітей повернули додому в Україну”. Також було термінове звернення до МКЧХ, проте там заявили, що не мають доступу до т.о. Бердянська, тож не можуть виконати свій мандат.

“Тіла не віддали рідним загиблих хлопців. Я зі свого боку звертався по каналу комунікацій до Москалькової (Тетяна Москалькова — Уповноважена з прав людини у РФ. — ред.) офіційно, щоб тіла хлопців повернули родичам в Україну”, — розповів Лубінець. 

Sharing is caring!

Send a Comment