Луценко знову публічно збрехав?

Заяву Луценка про завершення слідства у «справі Майдану» спростував Начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк. І не лише він. Адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська також заперечує завершення розслідування

1 лютого в ефірі телеканалу «Прямий» Луценко заявив, що досудове розслідування у справі про вбивства на Майдані завершено. Крім того, він додав, що понад 160 людей є підозрюваними у цій справі, 50 з них вже знаходяться на лаві підсудних.gorbatyuk

Начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк спростував заяву генпрокурора Юрія Луценка про завершення досудового розслідування у справі про розстріли на Майдані в лютому 2014 року.

«Слідство ще не завершено», — цитує його в неділю «Громадське». За словами Горбатюка, рішення про завершення розслідування приймає прокурор у справі, а не генеральний прокурор.

«Ми завершили досудове слідство щодо винних у розстрілах на Майдані. Ми вважаємо, що маємо всі докази для передачі в суд, зокрема, наукову незалежну експертизу про те, що команди Януковича, голови СБУ Якименка, керівника МВС Захарченка та їхніх підлеглих привели до розстрілу мирних людей на Майдані», — сказав Луценко.

Він також додав, що стаття обвинувачення колишнього керівництва держави передбачає довічне ув’язнення.zakrevska

Адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська також це категорично заперечує. «Слідчі експерименти всі не проведені. Експертизи не завершені. Допити всі не проведені. Відео і фото всі не зібрані та не опрацьовані», — написала вона.

Заяву Луценка щодо завершення розслідування Закревська назвала спробою його згорнути: «Тобто припинити. Тобто провалити. Розпустити слідчих. Забити болт. Лишити як є. Скинути нарешті з себе цей чужий гештальт і забути як страшний сон. Це геть не те саме, що «завершити розслідування, передати обвинувальні акти до суду та отримати вироки».

У грудні 2018 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Генпрокуратура завершила експертизу у справах про злочини під час Революції гідності на Майдані Незалежності у Києві.

17 липня 2018 року Генеральна прокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити впродовж місяця.

Джерело-1

Джерело-2

Sharing is caring!

Send a Comment