Тему люстрації влади настільки часто пропонували для обговорення, що вона, здавалося б, нав’язла на зубах у громадськості. Та черговий скандал навколо обшуків працівників МВС України у голови департамента Міністерства юстиції по люстрації Тетяни Козаченко переконливо довів – інтерес у людей до питання про очищення влади від вірних служок режиму Януковича не зник.
Чим це пояснюється, достеменно невідомо: сподіваннями на те, що процес люстрації таки вдасться успішно завершити, чи спортивним азартом обивателя – ану ж бо, як цього разу старі досвідчені кадри обведуть навколо пальця тих, хто прагне «жити по-новому»? Та, погодьтеся, чим би не завершилася історія з люстрацією влади, поки ми з вами не переконаємося, що тим, хто пройшов «чистилище», можна довіряти, чекати позитивних змін не варто. Причому наслідки люстрації мають бути суттєво відчутними, у першу чергу, на місцевому рівні, бо своїх місцевих «очищених» діячів ми бачимо мало не щодня, а їхні діяння відчуваємо, так би мовити, на власній шкурі і по «малому» судимо про «велике». Мешканці м.Березані, що в Київській області, спостерігаючи за ростом апетиту начальника Березанського міського відділення міліції Баришівського РВ О.М.Гезея, в один голос заявляють, що в успіх люстраційного процесу не вірять. Адже він не зачепив їхнього головного правоохоронця, від якого й самим березанцям скоро не зайве буде охоронятись. Чим саме допік громаді міста Олег Миколайович?
Жити на одну зарплату — не для Гезея, тому він став приторговувати індульгенцією на злочин…
Ніхто не знає про людину більше, ніж вона сама. Тому перш, ніж посилатися на відгуки жителів міста про начальника міліції О.М.Гезея, давайте пошлемося на самого Гезея. Зокрема, розглянемо його декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік, яка була опублікована для загального ознайомлення на сайті mvs gov ua.
Відповідно до внесених Олегом Миколайовичем відомостей, родина заступника начальника районного відділу, начальника Березанського міського відділення міліції Баришівського РВ протягом 2014 року отримала сукупний доход у вигляді заробітної плати – 65612, 33 грн. Причому дружина у Гезея не працювала. Ні земельної ділянки, ні автомобіля, власної квартири, будинку чи іншого нерухомого майна Гезеї не мають, як не мають й майна орендованого!
Словом, прокляття «Щоб ти жив на одну зарплату!», яке поширилось завдяки гайдаївським комедіям, стосовно нашого героя справдилось повністю.
Хтось інший від таких реалій, можливо б, і зламався. Та тільки не Гезей. Він давно винайшов способи поповнення свого гаманця. Невдовзі після призначення у 2010 році встановив Олег Миколайович «патент на торгівлю». Хочеш торгувати у Березані краденим? Нема питань – придбай «патент»! 200 доларів у місяць – і питання закрите. Яка різниця березанцям, де взялися ті мобілки чи бензопилки, які цигани носять містом та пропонують купити? Або де взялися ялинки та піротехнічні засоби, якими торгують у центрі міста? А начальнику міліції який-неякий зиск! Все ж таки родину годувати треба!
Ще один спосіб поповнення сімейного бюджету – проведення ремонту у міліції. Справа блага і богоугодна. Всіх власників підприємств поставлено до відома, всі підприємці обкладені «даниною». Гезей виявився неперебірливим – брав не лише грошима, але й товарами. Про «борзих щєнков» історія умовчує, а ось те, що протягом 2012 року набрав «у борг» у власників будівельних магазинів та підприємців товарів на суму понад 200000 грн. – відомо достеменно. Та якщо ви думаєте, що замість приміщення відділення міліції у місті з’явився ще один Палац України, то глибоко помиляєтесь. Відремонтованим у міліції виявилося… аж 12 квадратних метрів(!?).
Перевіреним та ефективним методом поповнення сімейного бюджету для Гезея став продаж індульгенції (прощення) на злочин. У місті по вул. Братів Охріменків скоєно розбій. Підозрюваного затримали, але родичі затриманого виявилися заможними людьми. Притому дуже зговірливими. А Гезей – жалісливим і людяним. За 4000 доларів конфлікт було вичерпано, а злочин легким рухом руки … перетворився на «висяк».
О.М. Гезей кришував ігровий бізнес в м. Березань. Коли про це дізналася прокуратура, то вилучила ігрові автомати в кафе «Корона». А Гезей, пославшись на хворобу, втік до себе на батьківщину на Полтавщину…
Перелік таких фактів з трудової біографії Гезея можна продовжувати. Вони давно стали надбанням громадськості міста.
Мєнт з Березані збив на«Доджі» 10-річного школяра, а згодом став… лише свідком цього ДТП
15 січня 2012 року на вулиці Шевченка в Кобеляках легковий автомобіль «Додж» збив десятирічного школяра. Хлопчик отримав тяжкі травми голови. У той же день його прооперували медики, котрі приїхали з Полтави. Лікарі виявили у нього два серйозних переломи черепа. Як з’ясувалося, за кермом іномарки знаходився начальник Березанського міського відділення Олег Миколайович Гезей…Ось що про цю дорожньо-транспортну пригоду писали місцеві журналісти:
«Батьки десятирічного Олега, Володимир і Марина Ісаєнки, майже кожного дня їздять до сина в Полтаву. Вони обурені поведінкою водія, котрий перебував за кермом «Доджа». І думають, що він, як міліціонер, спробує «натиснути» на слідство.
Ми зустрілись із Володимиром та Мариною у вівторок, 25 січня. Вони показали місце, де сталася аварія.
— Того дня ми гуляли з молодшою дитиною. Йшли з Підгори, де живемо, до центру Кобеляк. По дорозі зустріли Олега з бабусею, — розповідає Володимир. — Вони йшли по іншій стороні вулиці. Перейшли до нас. А потім вирішили повертатись. Я ще сказав, що переведу Олега через дорогу.
За словами чоловіка, вони спочатку подивились у бік Кременчуцького мосту. Там машин не було. Володимир глянув ліворуч і побачив, що по дорозі їде машина. Він говорить, що «Додж» мчав швидко, рухався майже посередині проїжджої частини. «Я одразу крикнув «Стій!», але Олег уже вийшов на дорогу», — згадує чоловік. У ту ж секунду вони почули, як двигун іномарки буквально заревів. Марина і Володимир думають, що водій вирішив прискорити автівку і випередити траєкторію, по якій рухався хлопчик.
— Я думаю, що водій просто забалакався чи ще щось і не побачив дитину, — каже Марина. — Він взагалі їхав якось незрозуміло, виляв по дорозі, ніби перший раз за кермо сів.
«Додж» ударив хлопчика всковз. У основному зачепив правим дзеркалом. Від удару дитина пролетіла кілька метрів і впала майже під ноги батькові. Автівка зупинилась через кілька десятків метрів. «Я ще подумала, що він тікає», — зітхає, згадуючи страшні подробиці, жінка. Володимир одразу схопив хлопчика на руки і помчав до лікарні. Водій, що вийшов із машини, кричав: «Куди ти біжиш! Давай відвезу!» Він був немісцевий і не знав, що вхід у лікарню знаходиться за кілька десятків метрів від місця аварії.
За словами батьків, водій «Доджа» запропонував їм залагодити справу на місці. Він казав: «Давайте рішати швидше. У нас два часа є, щоб кримінальну справу на порушили». Батьки не погодились. Їх у той момент цікавило лише здоров’я сина, який не приходив до свідомості.
Наступні два дні водій часто дзвонив батькам. Дзвонили й інші, не знайомі Ісаєнкам люди. Вони представлялись то працівниками міліції, то експертами. Цікавились станом здоров’я Олега. Але прізвищ своїх не називали. Батьки думають, що то були знайомі і друзі міліціонера.
— Кажуть, що в ті дні вся кобеляцька міліція «на вухах» стояла через те, що сталося. Певно, «крутий» той міліціонер», — заявляє Володимир.
Потім водій «Доджа» вже перестав дзвонити. Не пропонує він і допомоги для лікування хлопчика. Зараз батьки сподіваються лише на власні сили і допомогу друзів та родичів. Звертаються за допомогою і до земляків».
Винуватця аварії не знайшли. О.М.Гезей у цій справі фігурував у якості свідка…Та громаду не обдуриш. «Це був начальник Березанського ГУ МВС В Київській обл. Гезей. «Додж» продав уже. Перші два дні був переляканий — а зараз хвоста підняв і знову ганяє на всіх парах. Кримінал порушили —але не проти нього», — красномовна оцінка того, що сталося викладена у соцмережах.
Горе-Гезей – від Розума?
Перепрошую за каламбур та гру слів, але, на жаль, як і в творі Грибоєдова, розум тут також відпочиває. Бо все, що «витворяє» цей з дозволу сказати правоохоронець, не вкладається в жодні законні (а отже й розумні) рамки.
Якщо ви думаєте, що березанці ладні тільки у соцмережах теревенити і не спроможні до написання скарг на дії О.М.Гезея, то дуже помиляєтесь. Мешканці міста давно скаржаться на осоружного керівника. Але їхній праведний гнів натикається на непробивну стіну мовчазного споглядання обласного керівництва. «Розбирайтеся на місці!» — чергова стандартна фраза, яку чує скаржник у відповідь на спробу знайти захист від Гезея.Та й сам Олег Миколайович на всі спроби пожалітися на нього у вищі інстанції піднімає на кпини. Мовляв, має серйозних покровителів. Подейкують, що Гезей – креатура заступника начальника ГУ МВС України в Київській області , колишнього заступника начальника ГУ МВС по кадрах Григорія Миколайовича Розума. Так, так, саме того Григорія Миколайовича, чиє прізвище народний депутат Віктор Балога пропонував внести у список осіб, до яких потрібно застосувати візові санкції, звертаючись із листом до послів США, Канади та країн ЄС в Україні. А люди, які близько знають Розума, переповідають одне одному, як той допомагав організовувати міграційну службу, беручи за посаду від 1000 до 5000 доларів. Дехто вважає, що Григорій Миколайович доводиться Олегу Миколайовичу близьким родичем. Наскільки це правда, судити не беремося, але Розуму до Гезея явно не байдуже.
Є ще одна досить цікава деталь у біографії Гезея: де б той не засвітився у своєму «подвижництві» (в минулому році в Березанській міліції вперше за час її існування помер юнак!) – максимум, на що міг розраховувати – перевод на інше місце служби.
Якщо система так ретельно оберігає свого працівника, значить він їй потрібний. Та чи потрібна нам така система, яка навіть процес очищення влади від корупції здатна перетворити на дитячі забавки, вважаючи людей за бидло, котре «все схаває»? Березанцям така правоохоронна система не потрібна. Боронь нас, Боже, від «святих» гезеїв!
Геннадій КУПРІЙЧУК
А хто тепер кришує ігрові автомати у м. Березань у тій самій Короні? з початку 2016 вони працюють цілодобово і всі про це знають і навіщо такий мер що допускає таке у місті