Майже 2 млн. грн. заплатить Київтеплоенерго за приховування даних про розрахунки зі споживачами

Комунальне підприємство «Київтеплоенерго» оштрафовано на 1 954 144 грн. за подання інформації в неповному обсязі на вимогу Північного міжобласного відділення АМКУ. Відповідне рішення 23 грудня 2021 року ухвалила Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету.

Інформація Північному МТВ необхідна в рамках оцінки виконання наданих раніше підприємству рекомендацій щодо здійснення перерахунку за теплопостачання в Києві, у відповідності до положень чинного законодавства.

Натомість «Київтеплоенерго» повідомило АМКУ, що зробило перерахунок споживачам таким чином:

– у бік зменшення – на 61 013 372,53 грн;

– у бік збільшення – на 103 101 286,47 грн.

Для встановлення того, чи дійсно рекомендації Північному МТВ призвели до додаткових нарахувань, чи причиною є некоректне виконання рекомендацій, відділення направило додаткову вимогу про надання інформації.

Однак комунальне підприємство надало запитувану інформацію не у повному обсязі та не у встановлений строк. Це порушення передбачене пунктом 14, статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» та карається штрафом. Також «Київтеплоенерго» має виконати вимогу Північного міжобласного відділення АМКУ щодо надання повної інформації.

Нагадаємо, КП «Київтеплоенерго» двічі проігнорувало запит Держаудитслужби на документи для проведення фінансового аудиту компанії та перевірки правильності розрахунків компенсації різниці у ціні, що компенсується з державного бюджету.

Як повідомлялось, голова Держаудитслужби Геннадій Пліс поскаржився прем’єр-міністру України Денису Шмигалю на те, що «Київтеплоенерго» не допускає до проведення аудиту діяльності підприємства спеціалістів Держпродспоживслужби, а голова КМДА Віталій Кличко нібито ігнорує протидію проведенню аудиту з боку комунального підприємства.

З грудня 2018 року КП «Київтепленерго» керує В’ячеслав Бінд (на знімку вгорі). Підприємство підпорядковане Департаменту ЖКМ КМДА, який з 17 липня 2017 року очолює Дмитро Науменко. Сферу ЖКГ у Києві курирує заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

Sharing is caring!

Send a Comment