Березань: гуляли-веселились, порахували – просльозились

У нашого народу особлива любов до святкувань. Варто лишень зазирнути у календарик, і ми переконаємось, що привід щось відзначити в українців є завжди: вервечкою по ньому тягнуться професійні свята, до них додаються ще й свята релігійні та державні. Та одного із свят побачити на листках календаря не вдасться, хоч воно для березанців особливе, і зветься просто – День міста.

screenshot_3

Цього року Березані виповнилося ні багато, ні мало – 400 років. Отже питання, чи відзначати цю дату, перед жителями міста не стояло (все ж таки ювілей!) А от як святкувати, з огляду на те, що в країні триває неоголошена війна і люди потерпають від фінансової скрути, подумати годилося б, та… не судилося.

Тест на інтелект

screenshot_2

Зате мер Березані (перший ліворуч) попіарився на славу, та ще й за кошти платників податків, тобто за рахунок жителів міста…

«Уря! Відгуляли! Класно! Напилися! Наїлися! Настрибалися! Голова обертом! Уря! Уря! Уря! Хай живе місцева влада, і ми поруч з нею!» – приблизно такий тон більшості публікацій, які з’явилися у соцмережах відразу ж після свята, і належать вони молоді. Але ми – не шанувальники хорового співу на честь місцевої влади, тому вирішили, насамперед, з’ясувати, у яку копієчку влетіло березанцям оте «Уря!», і як довго вони його будуть вихекувати.

За попередньою інформацією, отриманою з офіційного сайту Березанської міської ради Київської області, ми дізналися, що під час шістнадцятої чергової сесії депутати Березанської міської ради сьомого скликання надали згоду на фінансування святкування Дня міста у розмірі 425 тисяч гривень. Куди саме планувалося потратити таку чималеньку суму бюджетних коштів? Аби знайти відповідь на це питання, редакція всеукраїнської громадсько-політичної газети «Наша Версія» звернулась з інформаційним запитом до Березанської міської ради надати для ознайомлення кошторис витрат на проведення Дня міста. Відповіді прийшлось чекати довго та, зрештою, вона таки надійшла: «На Ваш інформаційний запит вих. НВ-02/81-5 від 15.09.2016 в порядку Законів України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації» повідомляємо, що зможемо надати завірений належним чином кошторис витрат на святкові заходи з нагоди Дня міста, як тільки будуть зареєстровані усі платіжні доручення в Управлінні Державного казначейства. Заступник міського голови Р.Ф. Хруль».

list

Овва! Такого повороту подій ми не чекали. Виявляється, у Березані проживають настільки багаті люди, що кошти з бюджету роздають направо й наліво, навіть не цікавлячись, на що вони будуть витрачені! Адже, як видно із відповіді заступника міського голови Р. Ф. Хруля, кошторису витрат на проведення Дня міста ніхто не складав, в очі не бачив і не затверджував. Бо кошторис – то фінансовий план майбутніх витрат. Саме на його підставі депутати Березанської міської ради мали б виділити певну суму коштів на святкування. Та, як бачимо, сума у 425 тис. грн. взята просто зі стелі. Певно, за принципом: хто більше?

І реєстрація платіжних доручень в Управлінні Державного Казначейства до наявності кошторису, а тим більше до його затвердження, не має жодного стосунку. Отримана відповідь – не що інше, як спроба посадової особи вийти сухою із води, тому що витратити майже півмільйона гривень без будь-яких попередніх розрахунків витрат – це реальна халепа.

Чи зрозуміють це мешканці міста? Звісно. Не тільки ж легковажна юнь населяє Березань. Є ще й люди середнього та старшого віку. Тих просто так не одуриш. Тест на інтелект ними пройдено успішно.

«У сусіда хата біла…»

Колись за радянських часів була популярна газетна рубрика «Два світи – два способи життя». Під нею публікували матеріали, які пропагували соціалізм і різко засуджували капіталізм, розповідаючи, як у Радянському Союзі добре та на Заході погано. Відійшли ті часи у минувщину, але звичка порівнювати як «у нас» та як «у них» залишилася.

Загалом, непогана звичка, звісно, якщо в її основі прагнення до досконалості. Тож чому б не поцікавитись, у яку суму обійшлося святкування Дня міста, припустимо, у Вінниці? Обласному центрі, зауважте.

vinnicya

Вінниця обрана нами для порівняння невипадково. На святкування Дня міста до Березані приїздив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який з 2006-го до 2014 року був міським головою цього обласного центру, населення якого складає 372,4 тисячі.

screenshot_1

За підсумками рейтингу 2013 року журнал «Фокус» оголосив Вінницю найкращим містом для життя в Україні. Так от, на святкування Дня міста Вінниці у 2015 році було виділено 265 560 гривень. І кошторис витрат мав такий вигляд:

 1. Оплата послуг з оформлення місць проведення заходів – 20 000,00 грн.
 2. Оренда сценічних конструкцій для проведення заходів на території міста – 65 000,00 грн.
 3. Оренда звукопідсилюючого та світлового обладнання для проведення заходів на території міста – 29 850,00 грн.
 4. Оплата автотранспортних послуг для перевезення виставкового обладнання – 5000,00 грн.
 5. Встановлення біотуалетів – 7000,00 грн.
 6. Оплата послуг з встановлення турнікетного огородження – 4000,00 грн.
 7. Утримання контейнерів – 5000,00 грн.
 8. Оплата послуг автовишки – 6000,00 грн.

9.Оплата транспортних послуг для перевезення реквізиту та устаткування – 10000,00 грн.

 1. Придбання сигнальної стрічки – 2000,00 грн.
 2. Оплата послуг з організації та проведення урочистого прийому – 65 000,00 грн.
 3. Придбання дитячих колясок (10 шт. х 4671,00 грн.) – 46710,00 грн., в т. ч. податок на доходи фізичних осіб та військовий збір – 6 710,00 грн.

Всього: 265 560,00 грн.»

vinnicya2

Ну що ж, Вінницю березанці переплюнули своїм грандіозним розмахом гулянь. А чи вдалося втерти носа сусідам? На очі потрапила «Програма святкування святкування 30-ї річниці Згурівського району»:

«8.00 – виставка-продаж сільськогосподарської та промислової продукції;

8.30 – виставка декоративно-ужиткового мистецтва, майстер-клас з вишивки, вишивки бісером, лозоплетіння;

– свято квітів «Тобі, моя прекрасна Згурівщино!»

– конкурс малюнків на асфальті «Рідний край очима дітей»;

– виставка архівних документів;

– виставка-продаж кулінарних виробів вихованців Згурівського професійного ліцею (виручені кошти будуть передані для потреб АТО).

– виставка продаж дитячих робіт (виручені кошти будуть передані для потреб АТО);

– фотовиставка «Фотоетюд з АТО»;

– виставка презентація селищної, сільських рад району «Моє рідне село», конкурс-презентація традиційних страв територіальних громад району «Згурівщина смакує», пригощання учасників свята;

– майстер-клас по виготовленню ляльок-мотанок, виготовлення оберегів учасникам АТО;

– виставка картин місцевих художників, майстер-клас художника;

– виставка-презентація павільйонів сільськогосподарських та промислових підприємств;

– виставка сільськогосподарської техніки;

– виставка переможців літературного конкурсу та фотоконкурсу «Району-30»;

– збір продукції, речей, допомоги для учасників АТО;

– козацька каша;

– спортивні змагання, розваги.

11.00 – Чемпіонат області з футболу серед юнаків 2000-2001 р.н. Згурівка – Бориспіль.

14.00 – Чемпіонат району з футболу с. Щасливе – с. Нова Оржиця. Стадіон.

12.00 – урочиста частина свята (покладання квітів, нагородження кращих представників трудових колективів, ветеранів праці, учасників АТО, підбиття підсумків жнив-2016, конкурсу на кращий населений пункт району, вшанування молодих сімейних пар та ровесників району, нагородження переможців конкурсів, концертна програма за участю аматорів художньої самодіяльності району).

17.30 – привітання з днем району від голови Аграрної партії України В.Є. Скоцика.

18.00 – концерт співака та автора пісень Олега Вінника.

20-00 – вечір відпочинку, дискотека.

Заходи будуть проведені в центрі смт. Згурівка, спортивні змагання – на стадіоні.

Працюватимуть заклади торгівлі, громадського харчування.

Для дітей з 10.00 до 16.00 год. всі атракціони, ігри, розваги безкоштовні!

Для дітей – безкоштовне морозиво (сходи «Укртелекому»)».

Як ви думаєте, у яку копієчку вилилось району святкування, якщо виступ Олега Вінника профінансувала Аграрна партія України? Отож бо!

Різниця очевидна. Немає у програмі святкових заходів ні виступів капели бандуристів, ні рок-гурту «Гайдамаки»… Але є розуміння, що поруч з нами, за спиною кожного українця стоїть ВІЙНА. Незрима – для тих, хто безпосередньо не бере участь у ході бойових дій, але дуже болюча для тих, хто вже зазнав втрат. А якщо війна, то її тягар потрібно ділити між усіма громадянами, і підтримувати одне одного, хто чим може, якщо ми – один народ, якщо ми – одна нація. Це розуміють у Згурівці на святкуванні 30-річчя утворення Згурівського району, але про це забули у Березані під час відзначення ювілейної дати – 400-ліття з дня заснування міста, де темі АТО була приурочена презентація відеокліпу Ольги Борускене, до якого місцева влада непричетна. Розрив у свідомості місцевої влади Березані та Згурівки колосальний. Безодня.

А ось ще одне повідомлення про свято. Вірніше, про зміни у святковій програмі у зв’язку з погодніми умовами. Належить воно баришівчанам. Найближчі сусіди березанців подбали про людей і вирішили, що у холоднечу не будуть проводити свято на стадіоні, а перенесуть його до Будинку культури.

bezymyannyj1

Березанські ж дітлахи тремтіли у вишиванках, чекаючи свого виступу, у той час, коли дорослі дяді та тьоті, вдягнені у теплі куртки, слухали вітання зі святом з вуст посадових осіб.

bezymyannyj2

Про що вони думали в ту мить? Мабуть, про розбіжність між словом та ділом березанських чиновників…

Післямова

І наостанок наведемо декілька цифр, які демонструють готовність березанської місцевої влади до децентралізації, а саме показують, наскільки ефективно вміє Березанська міська рада витрачати кошти. Отже:

22.09.2016 відділ культури і туризму виконавчого комітету Березанської міської ради перерахував кошти у сумі 30 000 грн. ФОП Турбанов С.І. за забезпечення сценою та сценічним обладнанням згідно з договором № 55 від 20.09.2016 акт № 55 від 21.09.2016; без ПДВ.

Цього ж дня відділом культури і туризму перераховано аванс у розмірі 30% від вартості виступу, що складає 27 285.00 грн. на рахунок ФОП Михайлюта О.І.

Ще 9 800.00 грн. було перераховано ТОВ «Фокус-Медіа» за друк та монтаж постера (художньо оформленного плаката) згідно з договором №25/15/09/16 від 15.09.2016 та акта № 101 від 19.09.2016; без ПДВ.

ФОП Пелах О.В. отримав від відділу культури і туризму на свій рахунок 7 000 грн за футбольні м’ячі.

ТОВ «Перший український годинниковий завод»5 998.00 грн. за сувенірну продукцію згідно з договором № 52/1052-А від 20.09.2016 та накладної № 83 від 20.09.2016; без ПДВ.

ФОП Піскарьова – Лєснікова Т.А. перераховано за участь у концерті аванс 30% згідно з договором 53 від 19.09.2016; без ПДВ у сумі – 5 250.00 грн.

23.09.2016 відділ культури і туризму виконавчого комітету Березанської міської ради перерахував кошти у сумі 7 570.00 грн. ФОП Нипорка А.О. за квіти ,стрічки, пакети подар.; дог. № 64 від 22.09.2016 накл. № 162 від 22.09.2016; без ПДВ.

Цього ж дня відділом культури і туризму перераховано аванс у розмірі 30% від вартості виступу, що складає 11 772.00 грн. ТОВ «Парк Київська Русь» за організацію локації середньовічних розваг згідно дог. № 9 від 19.09.2016; в т.ч. ПДВ – 1962,00 грн.

27.09.2016 відділ культури і туризму виконавчого комітету Березанської міської ради перерахував кошти у сумі 12 250.00 грн. ФОП Піскарьова Лєснікова Т.А. за участь у концерті. Цього ж дня повністю розрахувався за виступ гурту «Танок на Майдані Конго» – ФОП Михайлюта О.І. перераховано – 63 665.00 грн.

ФОП Турбанов С.І. отримав від відділу культури і туризму виконавчого комітету Березанської міської ради 35 720.00 грн. за забезпечення сцени та сценічного обладнання; дог. № 55 від 20.09.2016 накл/акт № 34 від 26.09.2016; без ПДВ.

mixajlyuta

Якщо додати до цього переліку витрат кошти, витрачені на прапори, кульки, використання спецтехніки, сувенірну продукцію, то станом на сьогодні із міського бюджету вже витрачено більше 216 310 грн. І це, як то кажуть, ще не вечір. Головні витрати попереду. Ви ж пам’ятаєте, «під укіс» вирішили пустити 425 тисяч гривень бюджетних коштів.

На харчування дітей відділ освіти виконавчого комітету Березанської міської ради у вересні місяці витратив 239 795 грн. 68 коп. Тож за один день святкування ювілею березанці «проїли» майже 2 місячних раціонів школярів! Цікаво було б дізнатись прізвища найбільш ненажерливих…

Наталя КИРИЛЕНКО, власний кореспондент «Нашої версії»

Sharing is caring!

6 thoughts on “Березань: гуляли-веселились, порахували – просльозились”

 1. Мера треба посадити. Для початку – на сувору дієту. Це ж просто непристойно так жерти, що навіть відгодований гройсман на його тлі виглядає дистрофіком.

 2. Якщо б не святкували,то сказали б звісно що мер взагалі не думає про народ,що забув таку річницю міста!а те що такі суми,то зрозуміло,що теперішні ціни не малі,все аки така річниця не кожен рік буває і коли це березані відмічали хоч якесь свято

 3. От Згурівка і Баришівка і Яготин кожен рік святкують,а ми березані через попередню владу забули взагалі що є місце для свята в нашому житті.і не треба прикриватися війною,життя продовжується,чому всі не зручні питання прикриваються війною.що особисто кожен зробив наприклад для бійців чи для країни?

 4. Звичайно ювілей треба було відзначити, але ж не на два дні розтягувати наче весілля в не пів мільйона вивалювати з місцевого бюджету. Впевнена, що гарний кусман грошей впав в кишеню організаторам, інакше одразу дали б відповідь на запит щодо кошторису, а не відписки нікчемність ліпили. Гомнюки.

  1. Хто дав вам право обзивати людей. Не можете ніяк заспокоїтися. Прийміть заспокійливе.
   Не бросай грязью в другого! До него может и не долететь, но руки твои останутся грязными.

Send a Comment