Міфи та міфотворці: історія замаху на Березанського міського голову

Увечері 3 грудня у Фейсбуці на сторінці Березанського Медіацентру з’явилось повідомлення, де йшлося про замах на Березанського міського голову Володимира Тимченка, який було скоєно 2 грудня 2018 року близько 19.00.

bezymyannyj

Звісно, така подія не змогла залишитися без уваги березанців. Найперше, що викликало подив громади, то відсутність будь-яких офіційних повідомлень з боку правоохоронних органів. Ті, немов у рот води набрали. Жодної бодай маленької інформації про кричущу подію, яка сталася не де-небудь, а під Києвом, столицею України.

screenshot_2

Ще одна деталь, яка не залишилася непоміченою, – безапеляційність висловленої заяви про злочин, який односторонньо журналісти Березанського медіацентру охарактеризували, як замах на Володимира Тимченка. Між тим, із відомостей наданих міським головою у декларації про доходи, стає зрозумілим, що міський голова не має у своїй власності жодного рухомого засобу та не орендує автомобіль. То за кермом чийого ж автомобіля перебував Володимир Тимченко того разу та чи не пов’язаний обстріл машини зі спробою невідомих осіб поквитатися з його власником, правоохоронцям ще тільки належить з’ясувати.

Погрішили проти істини журналісти видання, поінформувавши громадськість міста про обставини пригоди.

Так, зокрема, вони розповіли березанцям про порушення кримінального провадження за фактом замаху на навмисне вбивство здійснене групою осіб за попередньою змовою із застосуванням вогнепальної зброї, посилаючись при цьому на інформацію слідчого відділення Переяслав-Хмельницького РВ Національної поліції України у Київській області. Між тим, ознайомившись із змістом Витягу Єдиного реєстру досудових розслідувань, бачимо, що кримінальне провадження відкрито за іншою правовою кваліфікацією, а саме – за ч. 4 ст. 296 Кримінального Кодексу України (хуліганство). Та й сам виклад обставин справи суттєво різниться від того, що виклав Володимир Тимченко у своїй заяві про злочин. За словами заявника автомобіль, яким той керував, обстріляла невідома особа, яка рухалася на невідомому автомобілі, з невідомої зброї.

screenshot_3

Про мисливську рушницю у фабулі не йдеться, проте чітко повідомляється про характер пошкоджень, які у повідомленні Березанського медіацентру не згадується взагалі.

screenshot_4

Однак, з Витягу чітко зрозуміло, що пострілами було пошкоджено скло задніх дверей та кришку багажника автомобіля. Маючи намір здійснити замах на життя міського голови, зловмисники стріляли по багажнику автомобіля та задніх дверях автівки???

bezymyannyj5

Кому вигідна така «подача» матеріалу? Про це здогадатися неважко, адже міський голова знає замовника нападу! Не припускає, хто ним може бути, а знає! Звідки знає? Хто йому про те повідомив? Про це журналісти навіть не поцікавились у пана міського голови.

Втім, ситуація навколо цього «замаху» далеко неоднозначна. У місті Березань склалася доволі напружена ситуація, пов’язана з незаконним, на думку громадських активістів, розподілу березанських земель.

Учасники АТО в Березані до цього часу змушені чекати на задоволення заяв про отримання земельних ділянок, тоді як діти міського голови та заступника міського голови, депутата Київської обласної ради Олександра Павленка вже отримали ділянки під забудову. Земельну ділянку отримав також і племінник начальника відділення Переяслав-Хмельницького РВ Національної поліції України у Київській області Олега Петренка, куди було спрямовано справу для подальшого розслідування.

Незадоволені таким станом речей, люди вдалися до акцій протесту проти свавілля місцевої влади. От і виходить, що посіпаки Тимченка не знайшли нічого кращого, як звинуватити березанських активістів у замаху на життя мера, аби одним махом приборкати непокірних, раз та назавжди даючи зрозуміти невдоволеним діями міської влади, хто в домі хазяїн.

bezymyannyj6

Але в Березані активісти – люди загартовані у боротьбі з корупціонерами міської влади і оперативно на ФБ-групі Березанську владу під контроль громади відреагували на дивну подію з паном Тимченком

https://www.facebook.com/groups/547114722130060/

В’ячеслав КОВТУН, головний редактор газети «Наша версія»

PostSkriptum: До речі, дану публікацію надсилаю до Генеральної прокуратури і Національної поліції України для того, щоб було проведено всебічне і неупереджене розслідування вищенаведеної події.

Sharing is caring!

Send a Comment