Міськрада столиці ліквідувала скандальне КП «Київміськрозвиток» і… кинула кінці у воду

Столична міськрада прийняла рішення щодо ліквідації КП “Київміськрозвиток”. Офіційними підставами для цього стали збитковість даного підприємства, а також те, що воно, виявляється, за своїми статутними завданнями дублює функції КО “Київзеленбуд”. Разом з тим, наразі залишається відкритим питанням стосовно того, чи не повпливає “закриття” вказаного КП на хід кримінальних проваджень щодо його посадовців. На цьому, зокрема, під час пленарного засідання Київради наголошували депутати, але жодного роз’яснення від керівництва міста вони не дочекалися. При цьому, що цікаво, на Хрещатику, 36 за невідомих причин вирішили відмовитися від ідеї об’єднання “Київміськрозвитку” та “Київзеленбуду”, яка розглядалася у середині минулого року.

Як стало відомо , столична міськрада під час учорашнього засідання погодила ліквідацію КП “Київський центр розвитку міського середовища” (“Київміськрозвиток”).

Суб’єктами подання відповідного проєкту рішення №08/231-721/ПР від 13 червня 2023 року виступили заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Петро Пантелеєв (на фото) і Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА. У сесійній залі за це питання проголосували 72 депутати.

Любитель поїдання лобстерів пан Петро Пантелеєв

Як зазначено в пояснювальній записці до затвердженого проєкту рішення, необхідність ліквідації КП “Київміськрозвиток” обгрунтована тим, що дане підприємство є нерентабельним та збитковим, а також за своїми статутними повноваженнями дублює функції КО “Київзеленбуд” в частині будівництва парків і скверів. У КМДА вказали на те, що в умовах воєнного стану утримувати таке КП є неприпустимим.

Також у документі зазначено, що на 2023 рік у бюджеті міста не передбачено кошти на реалізацію цим КП будь-яких проєктів. Разом з тим, станом на 31 березня 2023 року “Київміськрозвиток” має непокритий збиток на загальну суму 1,7 млн гривень, заборгованість перед контрагентами на суму 1,4 млн гривень, а також борги по заробітній платі на суму 545,7 тис. гривень та сплаті державних податків та зборів на суму 680 тис. гривень. При цьому, на даному підприємстві вже відсутні працівники, які могли б здійснювати статутну діяльність, окрім виконуючого обов’язки директора і  головного бухгалтера, а також працівників, які перебувають у декретній відпустці.

Під час обговорення даного документу в сесійній залі окремі депутати підняли питання стосовно того, чи не вплине ліквідація КП “Київміськрозвиток” на хід кримінальних справ щодо його посадовців. Так, депутатка Вікторія Пташник (фракція “Європейська солідарність”) повідомила, що, за даними ЗМІ, у 2020 році таке слідство проводило Державне бюро розслідувань (КВ не вдалося знайти інформацію щодо цієї справи у відкритих джерелах). У зв’язку з цим народна обраниця задалася питанням, яким чином буде збережена доказова база для цього провадження і на якому етапі наразі знаходиться слідство. Втім, відповіді депутатка так і не дочекалася.

Нагадаємо, раніше столична влада розглядала можливість реорганізації КП “Київміськрозвиток” шляхом його “приєднання” до КО “Київзеленбуд” – фігуранта великої кількості кримінальних проваджень за фактами можливих “бюджетних розпилів”. Відповідна ініціатива була передбачена проєктом рішення, який КМДА зареєструвала у столичній міськраді 1 липня 2022 року. Обгрунтування для цього було майже аналогічним – мовляв, “Київміськрозвиток” є збитковим, і ефективніше буде утримувати одну структуру з такими функціями, а не дві. Втім, даний документ так і не було затверджено столичним муніципалітетом.

Як неодноразово повідомляла , КП “Київміськрозвиток” за свою коротку історію (підприємство було створено командою Кличка в 2015 році) запам’яталося столичній громадськості різноманітними скандалами з корупційним підтекстом та серйозними організаційними проблемами.

Так, у 2019 році Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА встановив, що протягом листопада 2016 року – липня 2018 року КП “Київміськрозвиток” при проведенні робіт реконструкції парку “Кіото” втратило 11,43 млн гривень, які підприємству були виділені зі столичного бюджету.

А в кінці 2021 року аудитори столичної мерії повідомили, що в 2018-2020 роках керівництво вказаного підприємства допустило порушень на загальну суму більш ніж 12,7 млн гривень, з яких 9,45 млн гривень було втрачено. Переважну більшість втрат було допущено при реконструкції та благоустрою ландшафтного парку у Солом’янському районі та будівництві парку культури і відпочинку “Парк Почайна” в Оболонському районі.

Крім того, ще у 2017 році діяльністю КП “Київміськрозвиток” активно цікавилися правоохоронні органи. Тоді слідчі Нацполіції розслідували факти можливого виведення у тіньовий сектор економіки бюджетних коштів у сумі близько 50 млн гривень, передбачених на реконструкцію вищезгаданого парку “Кіото”.

Нагадаємо, КП “Київміськрозвиток” з жовтня 2015 року очолював Денис Півнев. З 28 березня 2021 року цим підприємством тимчасово керує Вадим Зелений. Це КП у своїй діяльності підпорядковане Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА (до червня 2023 року — Управління екології та природних ресурсів), яким з 11 січня 2021 року керує Олександр Возний. Сферу екології столиці вже не перший рік контролює згаданий вище заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Джерело: КиївВлада

Sharing is caring!

Send a Comment