Міжнародну співпрацю НАБУ Володимир Зеленський доручив розблокувати

Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ забезпечити Національному антикорупційному бюро України можливість самостійно співпрацювати з міжнародними партнерами у розслідуванні корупційних злочинів, вказавши, що раніше такі повноваження блокувалася «через відсутність політичної волі з боку колишнього Президента України». Про це УНН повідомили у прес-службі АП.

«Президент України Володимир Зеленський доручив МЗС невідкладно поінформувати Раду Європи та Організацію Об’єднаних Націй про законодавчі повноваження НАБУ здійснювати міжнародну співпрацю і пряму комунікацію з антикорупційними органами іноземних держав», – йдеться у повідомленні.

Президент зазначив, що, згідно із ЗУ «Про Національне антикорупційне бюро України» та Кримінальним процесуальним кодексом, НАБУ наділено повноваженнями центрального органу з міжнародного співробітництва у розслідуванні кримінальних проваджень, тобто Бюро може напряму комунікувати з міжнародними партнерами щодо розслідування корупційних діянь, надсилати та отримувати запити про міжнародну правову допомогу.

«Проте через відсутність політичної волі з боку колишнього Президента України та з метою перешкоджання роботі НАБУ реалізація повноважень Бюро здійснювати міжнародну співпрацю блокувалася», – зазначили в АП.

«З метою виконання Національним бюро згаданих повноважень прошу невідкладно повідомити депозитаріїв міжнародних багатосторонніх договорів про визнання Україною з 25 січня 2015 року Національного бюро центральним органом (разом із Міністерством юстиції України та Генеральною прокуратурою України) у сфері міжнародно-правового співробітництва у кримінальних провадженнях, надіславши відповідні заяви до шести визначених міжнародних багатосторонніх договорів, учасником яких є Україна», – зазначається у дорученні Президента.

Наадаємо, раніше у НАБУ вказували, що співпрацюватимуть з Європолом у розслідуваннях транскордонних злочинів.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment