Мракобіси виселяють бібліотеку з центру Києва

Наступний крок: «Уж коли зло пресечь – забрать все книги бы да сжечь»?

«Цього разу мова йде про одну із основних бібліотек Києва Центральну районну бібліотеку ім. Є. Плужника на вулиці Прорізній, 15 у Шевченківському районі столиці. Розташована бібліотека дуже зручно, в самому центрі міста поряд зі станціями метро «Хрещатик», «Театральна», «Золоті ворота» і «Майдан Незалежності», написав на своїй сторінці у ФБ лідер партії «Народовладдя» Юрій Левченко. Щороку бібліотека обслуговує понад 5 700 користувачів. ЇЇ фонд становить понад 45 тисяч примірників, серед яких і раритетні видання, й сучасні книжки, є також інтернет-центр та Wi-Fi зона, послуги яких безкоштовні. Тут регулярно проводилися культурні заходи».

Функціонує ця бібліотека вже 69 років. Та схоже відсвяткувати ювілей в наступному році не вдасться.

Справа в тому, що бібліотека знаходиться в будівлі державної власності – Національного агентства України з питань Державної служби. І ось це Агентство кілька років тому вирішило викинути бібліотеку.

Будучи народним депутатом я допомагав бібліотеці, відправляв депутатські звернення, організовував зустрічі працівників бібліотеки з керівництвом Агентства, намагався знайти шлях вирішення цієї проблеми. Тоді – два роки тому – вдалося напрацювати алгоритм дій згідно якого більша частина відповідного приміщання залишалася б за бібліотекою, а ще частину використовували б спільно агентством. Проте міська кличківська влада надурила колектив, пообіцявши, що збереже за бібліотекою все приміщення.

Шевченківська райдержадміністрація почала дешево піаритись на цій проблемі та пообіцяла допомогти громаді вберегти бібліотеку і зайшла в суди, які, звісно, прогнозовано програла. І ось кілька днів тому повідомили, що в понеділок, 22 лютого, приїде комунальний транспорт вивозити майно бібліотеки. Ось така допомога…

При цьому, програвши суди, міська влада обіцяла, що бібліотека переїде в приміщення у «центральній частині міста», говорили, що змін ніхто не відчує. Але «центральною частиною міста» виявилося убите приміщення на Шулявці. Без жодних умов під бібліотеку, з низькою стелею. Це при тому, що Закон України «Про бібліотеки та бібліотечну справу» чітко визначає, що приміщення бібліотеки має забезпечувати належні матеріально-технічні умови для зберігання та використання бібліотечних фондів. А приміщення куди збираються перевезти бібліотеку імені Плужника не має навіть банальної вентиляції (фото в коментарях).

А приміщення на вулиці Прорізній тепер, за нашою інформацією, збираються віддати в оренду приватним особам, які «за договорняком» потім зможуть вивести його в приватну власність.

Sharing is caring!

Send a Comment