Миколаївський ухилянт та альфонс Олексій Веселов – крадій у особливо великих розмірах під прикриттям місцевих правоохоронців. Чому мовчить слідство? – Журналістське розслідування

Dura lex, sed lex (лат) – суворий закон, але це закон! Службова чи злочинна недбалість поліції, прокуратури? Панове «почекуни», невже і цей злочин у вас не на часі?

Вже два роки триває кровопролитна війна, в ході якої одні захищають Батьківщину, інші в якості волонтерів допомагають фронту, а є така собі категорія пристосуванців – вони під шумок війни збагачуються, використовуючи різні схеми. У даному випадку мова піде про те, як наша поліція включає ігнор не без видимого і припустимого заохочення, а простіше кажучи, – хабаря! А миколаївський ухилянт, так би мовити ще один «герой нашого часу», який обікрав майже на мільйон колишню дружину, своїх маленьких дітей, тещу та тестя. Вони ж бо дали йому все найкраще, прихистили і обігріли, а він так підло зрадив своїх близьких…

Учасники дійства:

  • Слідчій Інгульського відділення поліції міста Миколаєва Хмєльков Євген ;
  • Заступник управління Головного Управління Нацполіції у Миколаївській області підполковник поліції Воловик Павло Олександрович;
  • Слідча групи слідчого управління. Розгляд скарги було доручено Добрянській Олені Миколаївні;
  • Начальник слідчого відділення Інгульского райвідділу Шамшура Станіслав Анатольович;
  • Прокуророр Окружної прокуратури міста Миколаєва Юлія Миколаївна Радченко;
  • Подружжя Гончарови Тетяна та Андрій.
Павло Воловик

Наразі в Інгульському відділенні поліції ще з 21 березня 2021 року – вже фактично ТРИ роки – перебуває у досудовому розслідуванні справа № 12021153040000316. Відомості щодо цієї справи внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25 березня 2021 року. За ознаками кримінального права – це крадіжка, скоєна у великих розмірах і карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Проведення досудового розслідування доручено слідчому Інгульського відділення поліції міста Миколаєва Хмєлькову Євгену. Однак за майже три роки цим офіцером нічого не зроблено, крига слідства так і не зрушила в законному напрямку, а безумовний підозрюваний у злочині в особливо великих розмірах, причому призовного віку, сміливо продовжує свій бізнес «Global_systems Mykolaiv» – торгівля сантехсистемами, Торговий заклад розташований за адресою: Маріупольська, 62 (колишня Московська), його профіль в Інстаграм https://www.instagram.com/veselov3691.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100092364906477

https://bit.ly/3OhtsQU

Громадянин Веселов Олексій Олександрович, 8 серпня 1983 року народження, обікрав свою колишню дружину Світлану Веселову на 800 000 гривень!

Веселов Олексій

Його спільники, подружжя Тетяна та Андрій Гончарови — злочинний трикутник?

Тетяна Гончарова
Андрій Гончаров

Тамара та Анатолій Ольхові – колишні теща і тесть нашого «героя» – подали заяву до Інгульського управління поліції та розповіли всю правду про цього альфонса та підлого злодія. Проведення досудового розслідування було доручено слідчому СВ ВП №2 МРУП ГУНП у Миколаївській області пану Хмєлькову.

Ось, що потерпілі розповіли нашій редакції:

«Я, Тамара Ольхова, та мій чоловік, Анатолій Ольховий, зареєстровані як приватні підприємці, багато років займаємося підприємницькою діяльністю, а з 2018 року – роздрібною торгівлею сантехнічними виробами. У ніч з 24 на 25 березня 2021 року з нашого складського приміщення за адресою м. Миколаїв вул. Кузнецька, 194 була скоєна крадіжка матеріальних цінностей, що належать мені, Ольховій Тамарі, на суму майже 800 000 грн. Встановлено, що викрадення матеріальних цінностей скоїв наш колишній зять, громадянин Веселов Олексій Олександрович. 24 березня 2021 року приблизно о 23:30 Олексій Веселов пригнав чотири вантажні автомобілі, змусивши охоронця Савенка Анатолія Васильовича відкрити ворота на вулицю Маршала Василевського, 49 та запустити транспорт на територію складських приміщень. Як пояснив Савенко, з автомашин, що в’їхали на територію, вийшло приблизно 15 чоловіків, вони почали спішно зі складу виносити наш товар і вантажити в машини. На запитання здивованого охоронця, що відбувається, Олексій Веселов відповів, що має намір проводити ревізію. Прошу звернути увагу, що все це відбувалося серед ночі – яка може бути ревізія? Усі номери машин, задіяних під час вивезення товару, охоронцем внесено до журналу. Одразу після скоєння злочину було допитано: охоронець Савенко А.В., Веселова С.А., Брага А.В., Ольховий А.А.».

Отже, зазначимо, що тут проглядається службова недбалість на межі зі злочинною з боку слідчого Хмєлькова, адже під час проведення досудового розслідування скоєного злочину особи, які займалися навантаженням/вивантаженням товару, не встановлені і не допитані. Жодних слідчих дій щодо встановлення та допиту цих осіб слідчим не проводилося.

«У період із 24.03.2021г. до 11.01.2023р., майже протягом двох років досудового розслідування, якщо це можна назвати розслідуванням, нас ніхто не викликав для з’ясування додаткових обставин за фактом скоєння злочину. Протягом двох років на неодноразові запити та звернення до прокуратури, Інгульської поліції, обласного управління поліції у Миколаївській області щодо ведення досудового розслідування кримінального провадження №12021553040000316 відповідь була одна – «ведеться слідство, зачекайте». Цікаво все ж таки, де осудний термін розслідування кримінального провадження, де все відомо і є пряма мова на телефоні Олексія Веселова, де він підтверджує факт крадіжки», – обурюється Тамара Ольхова.

«11 січня 2023 року на ім’я виконувача обов’язки начальника Слідчого Управління Головного Управління нацполіції у Миколаївській області підполковника поліції Воловика П. А. мною, Тамарою Ольховою, було подано письмову скаргу про те, що протягом двох років по кримінальному провадженню №12021553040000316 від 25.03.2021р. не проводитися жодних слідчих та процесуальних дій, винна особа не встановлена, хоча з 25.03.2021р. відомо, що цей злочин скоїв саме Олексій Веселов. Однак про підозру йому не повідомлено».

З нашого (від редакції) боку було прохання до представників правоохоронних органів взяти на контроль проведення досудового розслідування з питань кримінального провадження №12021553040000316 від 25.03.2021р., а також включити до складу слідчої групи слідчих слідчого управління. Розгляд скарги було доручено Добрянській Олені Миколаївні.

«7 лютого 2023 року я отримала відповідь на скаргу за підписом заступника начальника слідчого управління Павла Воловика, де сказано, що скаргу розглянуто та вивчено стан розслідування кримінального провадження.

Встановлено, що слідчим Інгульського управління поліції в установленому законом порядку до Окружної прокуратури м. Миколаєва надіслано проект повідомлення про підозру. Відповідно до зазначеної постанови встановлено наявність достатніх доказів для повідомлення про підозру Олексію Веселову у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 К.К. України. І ось 27 січня 2023 року прокурором Окружної прокуратури м. Миколаєва Радченком Ю.М. винесено постанову про відмову у погодженому повідомленні про підозру. У постанові про відмову у погодженому повідомленні про підозру від 27.01.2023 року прокурором Окружної прокуратури міста Миколаєва Радченком Ю.М. зазначено, що у кримінальному провадженні відсутні документи, що підтверджують належність Тамари Ольхової до підприємницької діяльності та документи, що підтверджують її право власності на майно. Також під час досудового розслідування не встановлено вартість викраденого майна за кожну одиницю окремо, та неможливо встановити загальну суму завданих збитків. Це сталося після перевірки слідчим процесуальної справи.

30 січня 2023 року, рік тому, прокурором Окружної прокуратури міста Миколаєва Ю.М. Радченком надано вказівки слідчому Інгульського управління поліції Хмєлькову О.В. щодо кримінального провадження №12021553040000316 від 25.03.2021р. до 01.03.2023р. Однак у встановлений термін нічого не було зроблено та ніхто не контролює виконання наданих вказівок.

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, фізичну особу, підприємця Ольхову Тамару Володимирівну взято на облік, як фізичну особу-підприємця з 10 травня 2018 року. Для виконання вказівок прокурора з кримінального провадження №12021553040000316 від 25 березня 2021 року, на запит слідчого Хмелькова Є.В., мною 13 березня 2023 року були надані всі необхідні документи.

Більше того, 13 березня 2023 року на мою вимогу, як потерпілої сторони, відбулася зустріч зі слідчим Хмєльковим Є.В. Перше, що заявив слідчий при спілкуванні, у справі відсутні документи, що підтверджують, що Ольхову Т.В. зареєстровано як фізичну особу-підприємця, а також документи, що підтверджують її право власності на викрадене майно – як то кажуть, казали, балакали…»

Незрозуміло, як можна порушити кримінальне провадження, вести слідчі дії, визнання Тамари Ольхової потерпілою, допитувати потерпілу, призначати експертизу кваліфікувати скоєний злочин, без зазначених документів. У кримінальному провадженні № 12021153040000316 від 25.03.2021р. є протокол допиту Тамари Ольхової від 13 березня 2020 року, який проводив дізнавач сектору дізнання Інгульського управління поліції, старший лейтенант поліції Тертиця Б.В. де чітко сказано, щодо  протоколу допиту додається вся необхідна документація. Більше того, допущено недопустиму халатність – дату в протоколі допиту потерпілої сторони Тамари Ольхової вказано 13 березня 2020 року, тобто майже за рік до скоєння кримінального правопорушення.

Виникає питання: це необізнаність дізнавача чи та/або службова недбалість до ставлення до своїх посадових обов’язків? На об’єктивні питання, де поділися всі надані документи, а саме інвентаризація товарів на складі №1 у момент крадіжки від 25 березня 2021р. на 4 аркушах, акт списання товарів №3 від 25 березня 2021р. на 2 аркушах – на це конкретної відповіді не отримали.

«На запитання чому протягом двох років у справі про крадіжку в особливо великих розмірах не допитані Биков Д., Криницький Р., які знали пароль від сигналізації і мали ключі від приміщення складу, не допитані Гончаров А. та Гончарова Т., також причетні до скоєного Олексієм Веселовим. злочини, і те, що не допитаний основний фігурант – Олексій Веселов – упродовж понад двох років, отримали цікаву відповідь: Олексій Веселов не бере слухавки та не відповідає на дзвінки(?!).

Виходить слідчий два роки тим і займався, що лише телефонував Олексію Веселову, чекаючи, коли він візьме слухавку, щоб з ним поспілкуватися. З отриманої відповіді можна зробити певні висновки щодо проведення досудового розслідування, а також рівня професійної підготовки та знання нормативних актів особою, яка веде це розслідування. Більше того, мене, як потерпілу сторону, жодним чином не ознайомили з жодною товарознавчою експертизою, якщо така взагалі проводилася. Тобто протягом двох років, слідчий та Окружна прокуратура міста Миколаєва не займаються своїми посадовими обов’язками щодо проведення розслідування, а лише надсилають мені відписки на мої звернення та скарги. Вважаю це неприпустимим.

15 березня 2021 р. на додатковому допиті Світлана Веселова, моя донька та колишня дружина звинуваченого, пояснила, що в ніч скоєння крадіжки 25.03.2021 у неї відбулася телефонна розмова з Олексієм Веселовим. Під час розмови колишній чоловік підтвердив, що крадіжку матеріальних цінностей скоїв він.

Розмова Світлани Веселової з Олексієм Веселовим

https://youtube.com/shorts/CvsnIDKvXK4

 Ця розмова була зафіксована відеозаписом та долучена до матеріалів кримінального провадження, про що свідчить заява про надання відеозапису розмови та доручення її до кримінального провадження №12021153040000316 від 25.03.2021р. Проте за ознайомлення з матеріалами кримінального провадження №12021153040000316 від 25.03.2021р. наданий запис розмови зник так само як зникла документація надана мною – Ольховою Т.В.

Також у протоколі допиту Світлани Веселової вказано знайомого чоловіка на ім’я Олег (м.т. 0668303176), який пояснив, що 03.04.2021 року був присутній на відкритті магазину Олексієм Веселовим. на вул. Московській, 62 у м. Миколаєві. У магазині та в складському приміщенні була велика кількість товару схожого на те, що викрав Олексій Веселов. Ця особа не встановлена і не допитана. Перевірка на вказану адресу не проводилася. При неодноразових зустрічах із слідчим Веселовою С.А. йому надавалася інформація про те, що 24.03.2021 року о 17.00 після роботи Биков Д. поїхав додому в м. Снігурівку на автомобілі «Форд Транзит», державний номер ВЕ 4202 ЕІ, який належить Олексію Веселову. Під час скоєння злочину Олексій Веселов перебував на вказаному автомобілі.

Тепер виникає логічне питання, як цей автомобіль міг опинитися у Олексія Весєлова? Цей факт також слідчим не встановлено. У ніч скоєння крадіжки ні Биков Д., ні Криницький Р. на вхідні дзвінки не відповідали. При наданні цієї інформації слідчий не взяв до уваги і не порахував за необхідне допитати Веселову Світлану для з’ясування цих обставин жодних слідчих дій не проводилося. Місце знаходження Бикова Д. та Криницького Р. у ніч на скоєння крадіжки не встановлено.

Встановлено, що викрадений Олексієм Веселовим товар було вивезено за адресою вул. Прикордонна, 39. Усі обставини вивезення товару за вказаною адресою не встановлені. Не встановлено протягом якого часу товар знаходився за вказаною адресою. З вул. Прикордонної, 39 на вул. Московську (Маріупольську), 62 товар вивозила Гончарова Тетяна. і також не з’ясовано чому відсутні будь-які відповідні документи щодо вищевказаного товару. Яке відношення вона має до цього товару та на якій підставі вивозила – не з’ясовано. Під час проведення обшуку 17.05.2021 за адресою вул. Московська, 62 у приміщеннях, які використовують подружжя Гончарових, документів на товар жодних не надала, щоб підтверджували її право власності на даний товар. Документи Гончарової були надані у суді під час розгляду справи слідчим суддею. Ці документи не перевірялися. Також відсутні документи, що підтверджують підприємницьку діяльність Тетяни Гончарової. Від самого початку слідчих дій було достатньо зібрано доказів про скоєння Олексієм Веселовим кримінального злочину, крім того, він і сам не заперечує скоєння ним злочину. Два роки десять місяців минуло з моменту скоєння злочину, протягом усього цього часу не всі особи, причетні до скоєння злочину, допитані.

 

Повідомлення про підозру у скоєнні злочину Веселову О.О. не вручено, запобіжний захід не обрано. На моє запитання, чому досі не допитані у кримінальному провадженні особи, які вказані за показаннями інших учасників провадження та можуть бути причетні до скоєння злочину, слідчий відповів, що йому потрібно отримувати чергове звання, тому він виконує вказівки начальника слідчого відділення Шамшури С. А. щодо розслідування цієї кримінальної справи. На моє прохання ознайомити, якого змісту було надано вказівки щодо розслідування даного виробництва, відповідь була однозначною, вказівки даються в усній формі.

Більше питань потім не було до слідчого щодо розслідування даної справи. Які вказівки є таки і результатом розслідування. Під час спілкування з начальником слідчого відділення Шамшурою С.А., на запитання чому не допитані у справі особи, а саме – Биков Д., Криницький Р., які мали доступ до приміщення, де зберігалися викрадені матеріальні цінності, також не допитані у справі подружжя Гончарових, які також можуть бути причетні до скоєння даного злочину, – отримала відповідь, що немає підстав для допиту цих осіб, і не вирішено, як і кого допитувати.

Після неодноразових спілкувань зі слідчим Є.В. Хмєльковим, начальником слідчого відділу Шамшурою С. склалися певні враження про роботу поліції. Якщо Олексій Веселов заявляє слідчому, що всі питання щодо кримінального злочину він вирішував з керівництвом і не збирається з’являтися. Як Олексій Веселов вирішував питання з керівництвом видно після того, як розслідується кримінальне провадження, та які усні вказівки надаються слідчому. За весь термін слідства, що триває, з березня 2021 року Олексія Веселова жодного разу не допитано і жодних заходів щодо нього з боку слідчого не вжито. Складається таке враження, що Олексій Веселов особисто вирішує питання про розслідування його кримінального провадження з правоохоронним керівництвом та дає вказівки».

Не зрозуміло одне, чи робота поліції – це належне виконання службових обов’язків, дотримання законів України, захист законних інтересів громадян України, чи потурання особам, які вчиняють злочини та порушують закони України.

Згідно з новим Законом України «Про прокуратуру», її діяльність спрямована на підтримку державного звинувачення у ході судових розглядів; захист інтересів держави чи громадян за певних обставин; контроль за дотриманням чинного законодавства структурами, які проводять оперативно-розшукові справи, дізнання, досудове розслідування та нагляд за виконанням судових рішень у кримінальних справах та всьому, що пов’язано з позбавленням волі осіб, які проживають у нашій державі.

На сьогоднішній день з боку Інгульського райвідділу нацполіції та Окружної прокуратури міста Миколаєва вбачається повна бездіяльність щодо проведення досудового розслідування з кримінального провадження №12021553040000316 від 25.03.2021р.

  1. Ні слідчий Євген Хмельков, ні працівники прокуратури не зацікавлені у розслідуванні вищезгаданого злочину. Такі дії посадових осіб СВ ВП №2 Миколаївського РУП ГУНП у Миколаївській області та Окружної прокуратури міста Миколаєва є грубим порушенням моїх прав та законних інтересів.
  2. Прокурором повністю проігноровано порушення працівниками поліції, саме слідчим Хмельковым Є.В. термін розгляду заяви про злочин та проведення досудового розслідування.
  3. Прокурорами, слідчими поліції надано можливість злочинцям уникнути відповідальності за скоєне!
  4. Хочеться переконатися, що в нашій країні керівник Міністерства внутрішніх справ України та Генеральний прокурор є посадовими особами, які належним чином виконують функції, покладені на них Конституцією та законами України.

Зі свого боку редакція інформагентства «УкрПрес Інфо» бере під свій контроль розгляд цієї справи, ми вважаємо, що недбалість, службова та/або злочинна діяльність правоохоронців, слідчих та прокурорів підлягає розслідуванню з боку вищих органів САП, НАБУ, ДБР, ГПУ, Офісу Президента України тощо, а ті, хто ігнорує свої прямі обов’язки мають бути покарані по всій суворості закону, тим більше в умовах воєнного стану. А співробітники ТЦК мають поспілкуватися особисто з Олексієм Веселовим та Андрієм Гончаровим щодо його військового обліку та мобілізації, ми це теж проконтролюємо, у в’язницю чи на фронт! 

PostSkriptum: На першому етапі після подання заяв від постраждалих під адвокатською директивою вже отримали відповіді від Офісу президента, ГПУ, ДБР та Нацполіції.

Костянтин Фроленко

Далі буде…

Sharing is caring!

Send a Comment