На 3 серпня запланована зустріч лобістів з міністром фінансів Сергієм Марченком

Міністр фінансів Сергій Марченко

Народу швидко підвищать податки, а виробникам тютюнових виробів їх удвічі опустять

Відпускний сезон і відсутність народних депутатів на робочих місцях не зупиняє лобістів скандального законопроекту №5600 документ серйозно підвищує податки для населення і бізнесу. Ніхто при цьому не цікавиться думкою авторів поправок, які офіційно відправлені у відпускний період спікером Верховної Ради, і не витрачає час на вдумливу обробку поправок. Нікому це не потрібно, «Слуги народу» хочуть оперативно підняти в Україні податки за всяку ціну. Тому доопрацювання законопроекту №5600 намагаються максимально прискорити, щоб швидше протягти його через Верховну Раду, поки парламентарії не повернулися з округів і відпусток.

У той час як народу і ряду галузей намагаються швидше підняти податки, деяким обраним їх все ще планують опустити. На відповідні консультації і зустрічі знаходять час і можливості навіть у відпускний період, що недавно було підтверджено.

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на останній робочій групі повідомив, що на наступному тижні, 3 серпня, планується зустріч міністра фінансів Сергія Марченка з найбільшими виробниками тютюнових виробів. Її тема і список питань до обговорення не називалися, проте зрозуміло, що мова піде про податкові пільги табачників по стиках (ТВЕНах) для електронних сигарет, які просуває глава фракції «Слуга народа» Давид Арахамія і про які неодноразово писав Dubinsky.ua.

Початковий розрахунок показував, що зниження акцизу по стиках щорічно завдає збитків держбюджету України на рівні 3 млрд. грн., про що неодноразово писали ЗМІ і розслідувачі. Однак недавно, після вивчення та аналізу таблиці до другого читання з’ясувалося, що профільним парламентським комітетом при внесенні поправки було втрачено кілька важливих слів — «у підпункті 1». Що означає не тільки зниження акцизів на ТВЕНи, але і зниження обов’язкового податкового зобов’язання для тютюнових виробників. А це ще додаткове скорочення бюджетних надходжень на 1,7 млрд. на рік, тобто сукупні недонадходження виростуть до 4,7 млрд. грн./рік.

11_0.jpg

Все обставили на рівні редакційної правки — як ніби випадково кілька слів пропало. Проте задум зрозумілий — допомогти тютюновим виробникам заощадити на податках. У наявності подвійні стандарти і відвертий лобізм конкретної галузі. «Слуги» роблять все, щоб в короткі терміни для людей підняти податки, а тютюнникам подарувати податкові пільги. І все це за рахунок народу.

22_0.jpg

Андрій Пшеничний для сайту dubinsky.ua

Sharing is caring!

Send a Comment