На арешт Лукашенка Європарламент просить Міжнародний кримінальний суд видати ордер

Європарламент закликав міжнародний суд у Гаазі видати ордер на арешт самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на прес-службу цього відомства.

Комітет закордонних справ Європарламенту підготував доповідь щодо відносин ЄС з Білоруссю. Депутати вважають, що Білорусь причетна до злочинів в Україні і повинна понести відповідальність. Зокрема за незаконне вивезення українських дітей.

Доповідь закликає інституції ЄС і держави-члени вжити всіх необхідних заходів на міжнародному рівні, щоб уможливити кримінальне переслідування білоруських політичних і військових лідерів, відповідальних за злочини проти людяності та геноцид, – ідеться в повідомленні.

Депутати вважають, що Міжнародному кримінальному суду слід розглянути можливість видачі ордеру на арешт Лукашенка, оскільки раніше аналогічні ордери було видано на арешт президента Росії Володимира Путіна та Уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Крім цього, у Європарламенті вважають, що слід розширити список санкцій щодо росіян і громадян Білорусі, які брали участь у примусовій депортації українських дітей.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав орден на арешт Путіна і Лювової-Бєлової в березні 2023 року. Після цього рішення 123 країни-учасниці римського статуту зобов’язані заарештувати злочинців і передати суду, якщо ті перебуватимуть на території зазначених країн.

Sharing is caring!

Send a Comment