На бік України перейшов офіцер російського ГРУ і створює «Сибірський батальйон»

Уродженець Якутська Владислав Аммосов понад 15 років будував кар’єру в російській армії та спецслужбах, дослужився до офіцера Головного управління Генштабу ЗС РФ, але згодом вирішив воювати за Україну. Свою історію він розповів 10 квітня в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Аммосов воював у першій і другій чеченських війнах. Каже, вони його «протверезили», оскільки до цього він був під впливом пропаганди.
«Думав, там реально бандити, але бачив простих людей і бачив, за що вони воюють. Це була війна народу за свободу… Бачив, як працюють каральні загони. Ми думали, це бандити прийшли в село, а дивимося – це спецпризначенці проводять жорстку «зачистку». Нас зупиняють, щоб ми не втручалися. І потім приходить із цього села людина, розповідає, що [російські спецпризначенці] всіх чоловіків забрали і зажадали від місцевих скільки-то комплектів одягу, скільки-то комплектів зброї, інакше ці чоловіки не повернуться. Для мене, учорашнього курсанта, це було дико», – згадав він.
За словами росіянина, на тих війнах його найбільше шокувала поведінка російських офіцерів.
«Мене весь час навчали: офіцери – найкращі люди країни. А тут – ми на 10-ту добу їх виводимо із запою. Серед них є ті, що просто зливали всіх, серед них є ті, які продавали зброю, серед них є ті, які просто нас зраджували і відправляли на забій», – сказав він.
Аммосов розповів і про дискримінацію своєї нації у РФ. За його словами, лише за розмови якутською в Росії можна «відхопити». Згадав він також, що в Москві регулярно зупиняли поліцейські.
«Мене як «нерусского» рятувало тільки посвідчення офіцера. Ставлення – як до людини другого сорту», – поскаржився він.
Росіянин зазначив, що закінчив службу у ГРУ ще до окупації Криму, яку він сприйняв «із жалем». На зауваження, що колишніх ГРУшників не буває, він відповів: «Так, колишніх не буває. Тому я готовий хоч зараз у диверсійно-розвідувальній групі йти на територію Росії і там знищувати ворогів. Вороги моєї батьківщини – це ті, хто підтримує путінську владу».
Він додав, що після окупації Криму Росією зрозумів: якщо РФ вдається до порушення міжнародних домовленостей, отже, все те саме можна застосувати й до Росії. «І все, це початок кінця Росії. Я це відразу зрозумів», – додав він.
За словами Аммосова, в Україну він потрапив після початку повномасштабної війни завдяки «Громадянській раді» – організації, яку в Польщі створили росіяни з метою формування підрозділу, який воюватиме на боці України проти РФ.
«Ми вже почали створення такого підрозділу – для «нерусских» із Росії. Назва, найпевніше, буде «Сибірський батальйон». Або «Нерусский батальйон», – поділився він.

Sharing is caring!

Send a Comment