На Київщині громада Хотянівки відкликає депутатів: перший – на низькому старті

На збори С. Капітанюк прибув з компаньонами – І. Грищенком та О. Дудкою

У придеснянському селі Хотянівка, що у Вишгородському районі Київської області, відбулися збори щодо відкликання за народною ініціативою депутата Хотянівської сільської ради Степана Капітанюка.

Учасники зборів

Учасники зборів виборців одномандатного виборчого округу №10 Хотянівської сільської ради

Претензії до С. Капітанюка накопичувались протягом чотирьох років, і коли їх кількість стала критичною, громада згадала, що її роль не обмежується тим, аби прийти на вибори та віддати голос. Виборці не лише вправі контролювати своїх обранців, вони зобов’язані слідкувати за кожним їх кроком при розподілі коштів місцевого бюджету та невідновного ресурсу – землі. Адже в Хотянівці та Осещині, де сотка під забудову коштує близько $2000, спокуса забезпечити себе та своїх нащадків за рахунок громади затьмарює у місцевих самоврядників і застереження закону, і відчуття обов’язку, і докори сумління, і навіть інстинкт самозбереження.

Оголошення про збори

Оголошення про збори, яке потрапило на очі обуреному С. Капітанюку

Щоправда, можливість для контролю за депутатами у хотянівців відсутня – вони максимально засекретили свою діяльність. Тож жодне рішення сесій не оприлюднюється, відповіді на запити не надаються.

С. Капітанюк став першим кандидатом на виліт після подій 2 січня 2020 року, коли стало відомо про його роль у рейдерському захопленні влади у Хотянівській сільраді, про що НВ розповідала в матеріалі «На Київщині групка хотянівських депутатів замахнулася на Конституцію України, у шахрайський спосіб захопивши владу».

https://n-v.com.ua/na-kyyivshhyni-grupka-hotyanivskyh-deputativ-zamahnulasya-na-konstytutsiyu-ukrayiny/

Учасник зборів Сергій Недюжий

Учасник зборів Сергій Недюжий (праворуч): «За чотири роки Капітанюк жодного разу не зустрічався з виборцями. Нам невідомо, які рішення приймаються на сесіях, на що витрачаються бюджетні кошти»

У зверненні виборців про внесення пропозиції щодо відкликання С. Капітанюка зазначається: «Ми, виборці одномандатного виборчого округу №10 Хотянівської сільської ради, просимо відкликати депутата Капітанюка Степана Володимировича, згідно з п. 3 ч. 1 ст. 37 Закону № 93-IV «Про статус депутатів місцевих рад», оскільки він не виправдав наше довір’я. Практична діяльність Капітанюка С.В. не відповідає основним принципам і положенням його передвиборчої програми. Він не виконує передбачені ст. 16 Закону № 93-IV «Про статус депутатів місцевих рад» зобов’язання звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними.

Капітанюк С.В. використовує депутатський мандат в особистих інтересах та корисливих цілях; для нього не існує принципів порядності, честі і гідності; він публічно ображає та принижує громадян, відкрито порушує їхні конституційні права шляхом участі в ухваленні протиправних рішень на сесіях сільради.

Капітанюк С.В. перешкоджав Хотянівській сільській раді проводити роботи з благоустрою села. Під час капітального ремонту дороги по вулиці Лісовій в с. Хотянівка він намагався зупинити ремонт, залякуючи підрядника тим, що його роботу не буде оплачено, чинив тиск на робітників, аби змусити їх припинити роботу. Капітанюк С.В. ініціював рішення сесії, яким ремонт дороги було зупинено. В результаті його деструктивних дій дорога з надзвичайно інтенсивним рухом залишилась в аварійному стані на невизначений час. Як подейкують обізнані джерела, в такий спосіб Капітанюк С.В. має намір взяти під свій контроль ремонт доріг в Хотянівці та Осещині. За чотири роки Капітанюк С.В. жодного разу не зустрівся з виборцями, не провів збори, не розповів про свою роботу».

На думку учасниці зборів Лариси Дворник, Степан Капітанюк свідомо, умисно, цілеспрямовано дезорганізовував роботу сільської ради за принципом: чим гірше – тим для нього краще.

Задекларовані доходи С. Капітанюка:

за 2016 р.:– 24000 грн. – 2000 грн. на місяць.

за 2017 р.: заробітна плата – 38400 грн., заробітна плата дружини – 24000 грн. – 5200 на місяць сімейного доходу.

за 2018 р.: заробітна плата – 50400 грн., заробітна плата дружини – 30860 грн. – 6770 грн. на місяць сімейного доходу.

82805800_475951149757968_6719259713621458944_n

Будинок С. Капітанюка в Хотянівці

За ці кошти С. Капітанюк примудряється добудовувати та утримувати будинок площею понад 270 кв. м, користуватися автівкою, регулярно відпочивати на тропічних узбережжях і, не виключено, не відмовляє собі у триразовому харчуванні. Не інакше – животворяща дія хотянівського депутатства?

На наступну суботу в Хотянівці планують відкликати ще одного місцевого депутата з рейдерської «бригади» – В. Тригуба.

Лиха біда – початок…

Спецкор НВ

Sharing is caring!

Send a Comment