На пропозицію Росії щодо транзиту газу категорично відповіли у “Нафтогазі”

Пропозиції щодо збереження транзиту через Україну в обмін на невигідні закупівлі російського газу для нашої країни є неприйнятними. Такий варіант раніше запропонував глава правління “Газпрому” Олексій Міллер. Про це сказав глава НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко в ефірі каналу “Україна 24“. 

Він назвав таку пропозицію “дискримінаційною”. Ба більше, за його словами, ціна на газ сильно завищена, а гарантії Росії для нашої країни нічого не значать. На думку Вітренка, заява Міллера говорить про те, що РФ хоче, щоб Україна безпосередньо домовлялася з Росією. Такі домовленості завжди передбачали завищену ціну для України.

“Але ці домовленості, і Путін натякав на це прямо, включали й імпорт російського газу. І так завжди було, що росіяни наполягали, щоб ми купували багато російського газу за ціною, яка значно вища за ринкову. І наслідком усього цього було те, що ми в середньому платили на п’ять мільярдів доларів більше за російський газ, ніж ми отримували за транзит”, – зазначив Вітренко.

За його словами, після того, як РФ “забула” про Будапештський меморандум, де виступала гарантом безпеки України, її обіцянки для нашої країни нічого не значать.

“Нам Будапештський меморандум-2 не потрібен. Ми не можемо вірити жодним гарантіям Росії після того, як вони всі гарантії… дуже цинічним способом про них просто забули, зробили військове вторгнення в Україну”, – підсумував Вітренко.

У відповідь на слова глави “Нафтогазу” в “Газпромі” заявили, що нібито не пропонували Україні купувати російський газ. Слова Міллера нібито були адресовані партнерам з країн Євросоюзу, йдеться в коментарі компанії.

“Звертаємо увагу, що ніхто не пропонував Україні купувати російський газ. Коментар голови правління “Газпрому” Олексія Міллера адресований нашим партнерам з країн ЄС, в першу чергу – німецьким”, – заявили в “Газпромі”.

Там додали, що “йдеться про обсяги транзиту через Україну після 2024 року відповідно до нових обсягів закупівель російського газу компаніями країн ЄС за новими контрактами”.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в угоді США і Німеччини буде прописана вимога про те, що країна використовуватиме свої важелі впливу для продовження транзиту газу між Україною і Росією. Йдеться про продовження домовленостей на термін до 10 років після його закінчення в 2024 році, тобто до 2034 року.

Sharing is caring!

Send a Comment