На ситуацію із «Суспільним» відреагували в Мінкульті

Мінкульт і Мінфін вирішують ситуацію з мовником

Ситуація з арештом рахунків і блокуванням роботи телеканалу «Суспільне» є неприпустимою. Про це заявив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський в своєму Telegram-каналі, передає РБК-Україна. За словами Бородянського, зараз Мінкульт спільно з Міністерством фінансів намагаються вирішити питання погашення боргу «Суспільного» перед «Євроньюс».

«Ситуація з можливим відключенням за борги телеканалу є неприпустимою. Мовник не передбачив в бюджеті кошти на погашення заборгованості. Мінкульт, щоб уникнути ситуації щодо можливого припинення мовлення, разом з Мінфіном прийняв рішення про наближення фінансування, щоб «Суспільне» мало можливість розрахуватися з боргами негайно», — заявив він.

Відзначається, що сума коштів на заблокованих рахунках, після погашення боргу, повернеться до бюджету, а Мінкульт планує ініціювати збільшення фінансування суспільного мовника. «Сума, яка заблокована в Швейцарії, повернеться до бюджету, і Мінкульт буде ініціювати зміни до бюджету щодо збільшення фінансування «Суспільного» на суму сплаченого боргу за рахунок повернутих з Швейцарії засобів, що забезпечить стійкість розвитку суспільного мовника», — пояснив Бородянський.

Нагадаємо, сьогодні в «Суспільному» повідомили про арешт його рахунків, що призвело до блокування роботи мовника. Рахунки були арештовані у зв’язку з рішенням суду за позовом Міністерства юстиції. «Суспільне» має заплатити понад 10,5 млн. євро боргу акціонерному товариству «Євроньюс».

Також агенція РБК-Україна повідомляла, що на початку 2020 року український телеканал ATR опинився на межі закриття через тимчасове призупинення фінансової підтримки з державного бюджету.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment