На віче у Дніпропетровську новобранець із загону «Самооборони» виголосив свою речевку: «Бандити і міліція — одна коаліція»…

Традиційне віче прихильників євроінтеграції у Дніпропетровську цієї неділі, 15 лютого, зібрало тисячі людей. Вони прийшли на площу з синьо-жовтими прапорами та плакатами з написами «Ні кривавій диктатурі!» та «Вся влада Майданам!».

IMGL2814AW

Від координаторів дніпропетровського Євромайдану стало відомо, що під час виступу лідера партії УДАР Віталія Кличка його охорона вивела з натовпу молодика із пляшкою зеленки та яйцями. Оцінку його намірам мають дати правоохоронці, зазначили координатори Майдану.

Безымянный-1

Після традиційних промов учасники віча розділилися на дві частини: менша, як і зазвичай, рушила колоною від пам’ятника Чкалову до Європейської площі, більша пішла ходою до будівлі облдержадміністрації.

Сьогодні в Дніпропетровську почали формуватись загони Самооборони прихильників євроінтеграції: кілька десятків молодих чоловіків, які записались до об’єднань, вже патрулюють мирні акції Євромайдану, щоб запобігти провокаціям.

 Спеціальний кореспондент «НВ» у Дніпропетровську Борис Матющенко також відвідав віче у місті на Дніпрі.

IMGL2965AW

Ось його враження ві почутого і побаченого:

Людей зібралося порядно  блзько 3 тисяч. Переважно  молодь. Я нагодився, коли Кличко ще виступав, а неподалік від підйомної трибуни — в кузові вантажника — стояли затримані посланці Кернеса зі своїми капшуками та шпринцовками із зеленкою і фарбою.

Потім виступив народний депутат від партії «Свобода» Юрій Михальчишин і запропонував поглянути на нього як живого бандерівця зі Львова і Галичини. Виступив толково. Помолився батюшка, якому, може, через рясу або через вік і огрядну статуру було дуже незручно і важко залазити в кузов до трибуни і спускатися назад. Підтримка була загальна. Присутні — переважно молодь від 20 до 40 років.

Після виступів рушили колоною по просп. Карла Маркса – вул. Сєрова – просп. Пушкіна до Дніпропетровської облдержадміністрації. Між облрадою та ОДА отаборилися стаціонарно «тітушки з тушками» поруч великого військового намета МНС (для обігріву «защітніков Януковича» з обласною зграєю його сатрапів) та військовою кухнею (для прокормлення за наші податки тих же придурків).

ти-тушка

Отож завернули в парк обабіч ОДА — з тилу. Будинок ОДА по периметру за металевою огорожею був щільно — ледь не лікоть до ліктя — оточений готовою до рукопашного бою міліцією в армійських касках, наче казанах, чим дуже нагадала мені німецько-фашистських окупантів часів Другої світової війни.

Без-2

Прийшла «Сестринська сотня» й принесла піаніно, почали  (як на Великому Майдані у Києві) грати, танцювати, співали гімн три-чотири рази, кричали «зека на нари!», «геть зека!», «ганьба Царьову!» і обласному — криворізькому за походженням — начальству.

царев

Колона була довгенька. Коли йшли, з обганяючих легківок лунали ритмічні сигнали-вітання. Ми кричали: «Дніпро, прокидайся! Вставай! Не бійся!», «Міліція, будь з народом!» і т.п. Я пробув там майже 5 годин. І накричався, і находився, і навтішався, бачачи стільки молодих енергійних облич і з розумними очами.

Безымянный-2

А ще сподобалося, як новобранець із загону «Самооборони» виголосив (див. відео за посиланням у кінці цієї замітки — авт.) свою речевку: «Бандити і міліція — одна коаліція»…

Без-1

Стосовно ходи, то, на мій погляд, варто було піти містом по проспекту Карла Маркса і розбудити городян. А втім, хоч дніпропетровці поки що переважно мовчать, але це мовчання прихильне до колони з місцевого майдану… Провладним бандитам у столиці і їхнім посіпакам на місцях точно настане каюк, якщо не злякаємось…

 Відео:

http://ipress.ua/news/vsya_vlada_maydanam_kilka_tysyach_dnipropetrovtsiv_na_viche_vymagaly_vidstavky_yanukovycha_i_ko_46993.html

 

Sharing is caring!

Send a Comment