На Херсонщині рейдерський перерозподіл землі набув загрозливої форми: щоб відібрати пайові наділи – знищують посіви!

В Чаплинському районі Херсонської області виявлена ОЗГ на чолі з головою Преображенської сільради Артюшенком та братами Назарчуками. Міліція та районна влада покривають злочинну діяльність…

brati

Брати Сергій та Анатолій Назарчуки на місці злочину

Останнім часом Україну захлиснули земельні війни. Кількість гарячих точок, де в людей у різний спосіб відбирають землю, використовуючи фальшування документів, залякування та корупційні зв’язки вже загрожує перерости у справжню епідемію беззаконня, від якої може загинути вся держава.

chaplinka

Зокрема, саме зараз у Чаплинському районі, що на Херсонщині випробовують зухвалий спосіб захоплення фермерських ділянок, який вражає своєю зухвалістю і впевненістю у безкарності.

У подіях прямо на місці розбиралася знімальна група програми «Територія закону» разом із журналістами газети «Наша Версія».

Між Кримом та «руською весною»

Преображенка Чаплинського району на Херсонщини – типове село півдня степової України, налічує під 1700 мешканців та має давню історію. І хоча землі навколо села не відзначаються такою надзвичайною родючістю, як приміром полтавські або черкаські, місцеві чорноземи дозволяють вести пристойне зрошувальне землеробство, що є основою життєдіяльності місцевого населення. Сусідство із Кримом надає цьому регіону особливого значення, у районі чимало військових та блокпостів.

На початку бурхливих подій 2014 року село переживало непрості часи – метастази «руської весни» загрожували прорости у цьому районі ворожим анклавом.

screenshot_3

Микола Мартиновець

Місцевий фермер з Преображенки, директор СПрАТ ім. Кірова Микола Микитович Мартиновець розповідає, як разом із кількома однодумцями-патріотами не допустили проросійських червоних мітингів у районі та змусили повернути на будівлю Чаплинської поліції український прапор, який тодішні «слуги закону» спустили, очікуючи, чия влада переможе. Тоді ж у Чаплинці, зусиллями активістів на кошти Мартиновця, були пофарбовані у жовто-блакитний колір стовпи, щоб усі бачили, яку державу підтримують місцеві жителі. Коли ж розпочалося АТО і батюшка Преображенської церкви Іоакима і Анни Московського патріархату відмовився служити молитви за захисників вітчизни-учасників АТО, серед яких були й мешканці села, стало зрозумілим, що це ганебне становище треба змінювати.

Мартиновець зібрав сільську громаду, запросили українських священиків із Херсону і люди, попри сильний опір комуністичного лобі, проголосували перейти з Московського до Київського патріархату, вказавши проросійському батюшці на двері. Становище в селі потроху налагоджувалось, люди з надією дивились у майбутнє. Але зажити новим життям мешканцям Преображенки не судилося.

screenshot_5

Володимир Артюшенко

Адже до влади, на хвилі популістичних гасел, невдовзі заступив сільський голова від комуністів Володимир Артюшенко, який заручившись підтримкою місцевих правоохоронців, згуртував молодиків і організував навколо себе своєрідне угруповання, яке почало насаджувати власні правила. Де пустими обіцянками, а де залякуваннями, він змусив людей коритися й виконувати його вказівки.

У стилі бандитських 90-х

У приватних бесідах преображенці жаліються, що системні побори з підприємців, маршрутників і таксистів, стягнення неіснуючих заборгованостей з людей стали нормою. Подейкують, що торгівля наркотичними засобами у районі теж керується з кабінету сільського голови.

Звичайні люди на камеру бояться розповідати про існуючі проблеми. Але не всі…

Крайова Ніна Володимирівна, мешканка с. Преображенка:

krajova

– Я працювала постійно у Миколи Мартиновця і була повністю задоволена співробітництвом. Та коли прийшов Артюшенко, в селі почались проблеми. До нього було все спокійно, люди нормально жили, в ладу один з одним,не виникало ніяких проблем, але якщо і виникали, то їх завжди вирішували без суперечок.

illya

Ілля Процько

Якось ми поливали картоплю на власній ділянці – а нам землевпорядник Ілля Процько нарахував штраф за воду невідомо з чого. Потім вимагали, щоб я платила якісь податки, хоча в мене все сплачено. Я не заплатила, а багато людей заплатили нізащо, в кишеню Артюшенка. Мені голова погрожує, каже, що приїдуть хлопці з Чаплинки і «ноги повидьоргують» за те, що ти підтримуєш Мартиновця. Грозився вижити мене з села, так і казав!

Сінько Андрій Іванович, депутат Преображенської селищної ради:

 

sinko

– Коли Артюшенко порубав нам шланг за те, що ми поливали власну картоплю водою, за яку платили, я звертався до поліції, писав скарги на дії селищного голови.

А він мені одного разу сказав – до тебе приїжджали на Будьоне вночі, скажи спасибі, що я тебе пожалів тоді, але якщо будеш сперечатись, то прийдуть ще. А я колись купував цю хату, біля Артюшенка. Лише його теща знала, що в мене була велика сума грошей. І вночі на нас напали в масках з ножами. Вимагали саме ту суму, за яку я домовився із покупцем за цю хату. Думаю, що то були його люди, – розповів депутат місцевої сільради.

Як відомо, безкарність породжує вседозволеність. Дійшло до того, що на черговій сесії райради Артюшенко підняв питання «націоналізації» майна, що належить СПрАТ ім. Кірова, зарахувавши його як безгосподарне, та яке всі роки піднімав та відбудовував за власний кошт Микола Мартиновець. Але головною зацікавленістю цього угруповання, як виявилося згодом, була земля – стратегічний товар української держави.

screenshot_13

Показовий факт: коли журналісти їздили селом та збирали інформацію, за ними весь час слідкувало кілька машин Артюшенка і його спільників – місцевих земельних магнатів братів Назарчуків та Сидоренка, про яких піде мова далі. А самій знімальній групі пропонували хабар за те, щоб матеріали розслідування не потрапили у ЗМІ.

Злочин проти совісті і людяності

5 листопада 2016 року, близько 9-ї години, проводячи плановий об’їзд земель, які належать на правах оренди СПрАТ ім. Кірова, головний агроном Новицький Євген Анатолійович, разом з гідротехніком Смірновим Андрієм Олексійовичем виявили, що по полю № 7, 8 на площі 103 га їздять самохідні оприскувачі та виливають на посіви озимої пшениці невідому хімічну речовину. Агроном зателефонував Миколі Мартиновцю і повідомив про дану ситуацію.

screenshot_1

Євген Новицький

Приїхавши на поле, Мартиновець виявив там представників ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» (керівники – Сидоренко О. С., Сергій та Анатолій Назарчуки), які відмовились пояснити, що вони роблять на чужому полі та якою речовиною обприскують поля озимої пшениці СПрАТ ім. Кірова. Після того, як фермер зателефонував до поліції, вони спішно покинули поле разом із самохідними оприскувачами. Через деякий час приїхала поліція і відібрала у господаря пояснення по даній події. На тому ситуація не закінчилась.

Війна на знищення врожаю та захоплення землі підприємства тільки почалась. Подальші події нагадують страшний абсурдний сон, або хроніки знищення українських сіл часів Голодомору.

martinovec__pokazue_znishheni_posivi-ce-pole-uzhe-nepridatne-i-vesnoyu-dovedetsya-zasivati-yarovoyu-kulturoyu

Фермер Микола Мартинець показує знищені посіви озимої пшениці

В той же день, фермер разом з агрономом та гідротехніком виїхали на поле та виявили що озима пшениця на полі № 7, 8 площею 103 га пожовтіла та втратила свій природній вигляд. Цей факт також був зафіксований поліцією.

Трохи згодом, близько 16:00, на поле № 7, 8 площею 103 га знову приїхали оприскувачі, і почали свою чорну справу. На цей раз їх супроводжували бійці Артюшенка – молодики в «балаклавах». Директор черговий раз викликав поліцію, до приїзду якої злочинна група разом із оприскувачами швидко встигли зникнути з місця злочину.

screenshot_12

В. Артюшенко координує дії своєї братви по телефону

Ще кілька разів Мартиновець разом із помічниками попереджували спроби незаконного вторгнення техніки ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» на власні поля. Аж доки ввечері 6 листопада, під час чергової спроби знищення посівів, не зважаючи на опір молодиків, директору вдалося блокувати двома машинами самохідний оприскувач, що знищував озимі на полях № 2, 3, які належать СПрАТ ім. Кірова.

Під час інциденту, намагаючись втекти з місця злочину, самохідний оприскувач пошкодив автомобіль, який належить сину фермера Мартиновцю Сергію Миколайовичу. І лише через півтори години після виклику поліція, нарешті, прибула на місце події. Але правоохоронці знову не вчинили жодної дії для затримання оприскувача, який працював без документів, та осіб, які вчиняли злочин! Все це дає підстави вбачати корупційний зв’язок між діями шкідників і бездіяльністю поліції.

Надалі злочинні атаки техніки ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» на посіви Мартиновця не лише не припинились, але й посилились. Користуючись повною безкарністю та поліцейською «кришою», не зважаючи на те, що 07.11.2016 року Чаплинським відділенням Генічеського відділу поліції ГУНП в Херсонській області лише на папері було розпочато досудове розслідування в кримінальному проваджені № 120162302500007611 за ст. 356 КК України (самоправство), вбивці посівів продовжували свою чорну справу.

Зокрема, 21 листопада 2016 року злочинці, підтримувані людьми Артюшенка, використовуючи трактори з дисковими боронами, знищили в полі № 4 16 га озимого ріпаку.

traktor_rejderi_na_poli_martinovcya

Трактор Назарчуків на полі Мартиновця

А того ж дня, близько 20 години сільськогосподарська техніка ТОВ «Украгросолід Інтернешнл», використовуючи дискові борони, буквально на очах представників поліції, не зупиняючись, знищила посіви озимого ячменю на полі № 2-3.

Таким чином, загальний збиток від дій ТОВ «Украгросолід Інтернешнл», щодо знищення 306 га озимої пшениці, близько 16 га озимого ріпаку та 50 га озимого ячменю, яке належить СПрАТ ім. Кірова, становить більше 115000000 грн. (одинадцять мільйонів п’ятсот тисяч гривень). Дане кримінальне діяння підпадає вже під ознаку ч. 2 ст. 194 КК України (умисне знищення або пошкодження майна).

Але сухі цифри та факти цього злочину не відображають й дещиці того страшного абсурду, який у роковини Голодомору влаштували у Преображенці земельні рейдери! Це не вписується в жодну схему, бо знищувати їжу в країні, де мільйони людей померли від голоду – це не просто злочин, це повний моральний розпад і втрата людської подоби.

В Україні, під час рейдерських захоплень землі, траплялись різні ситуації – від перешкоджання проводити посівну, нищення техніки до самовільного збирання та викрадання вже зібраного врожаю. Але ще ніколи, здається, свідомо не знищували живі посіви, які належать другим фермерам та підприємцям.

Кодинський Павло Петрович, начальник відділу агропромислового розвитку Чаплинської райдержадміністрації так прокоментував цю ситуацію:

kodinskij

Павло Кодинський

– В першу чергу страждає земля, страждають люди, які на ній працюють. Ми виїжджали на землю до Микитовича, щоб розібратись у ситуації. Бачили оприскувачі, людей, які роблять ці дії, бачили, як знищили озимі. Я до цих пір не можу зрозуміти мотиви тих людей, які це зробили.Але цього не можна було допускати! Це робота правоохоронних органів та суду, – каже посадовець.

Підступний план Сидоренка і Назарчуків: технологія рейдерства

В той час, коли Мартиновець боронив від знищення свої посіви, та намагався збагнути, навіщо робити такі жахливі для будь-якого українського селянина речі, спливла не менш вражаюча інформація.

pidrobna_dovirenist__vid_sprat

21 листопада 2016 року директору стало відомо, що використовуючи підроблену довіреність, датовану 26 вересня 2016 року, від директора СПрАТ ім. Кірова Мартиновця Миколи Микитовича, на підставну особу на прізвище Костик Костянтин Сергійович (22.12.1987 року народження паспорт № МР 091088 виданий Комсомольським ВМХМУМВС України в Херсонській області від 27 квітня 2004 року, ідентифікаційний номер: 321361419), зловмисники в інтересах ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» підробили договори розірвання договорів оренди земельних ділянок пайщиків приблизно на 1800 га, які знаходяться в оренді СПрАТ ім. Кірова до 2023 та 2025 років, та зареєстрували дані договори у приватного нотаріуса Тарасенка Андрія Володимировича, який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Багговутівська, буд. 23, номер свідоцтва 4957. Дане кримінальне діяння підпадає під ознаку ст. 358 КК України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, використання підроблених документів).

Після розірвання договорів оренди земельних ділянок за підробленою довіреністю від директора Мартиновця Миколи Микитовича, службові особи ТОВ «Украгросолід Інтернешнл», реалізовуючи свій злочинний план, організованою групою з допомогою Паньків Ольги Михайлівни заволоділи власністю СПрАТ ім. Кірова вособливо великих розмірах, а саме земельними ділянками приблизно на 1800 га, зареєструвавши нові договори оренди земельних ділянок на себе. Дане кримінальне діяння підпадає під ознаку ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення або заволодіння майном, шляхом зловживання службовим становищем).

Спілкуючись із мешканцями с. Преображенки та відновлюючи картину подій, журналістам вдалося встановити, що від імені ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» діяла спільниця Назарчуків, цивільна дружина голови сільради Ольга Паньків, яка із підробленою довіреністю їздила по хатах та одразу пропонувала живі гроші (5 тисяч гривень за пай одразу) під розписку, та начебто більш вигідні умови оренди надалі. З іншого боку, селян обробляли сільський голова та його поплічники, натякаючи, що у разі відмови, в них можуть розпочатись проблеми.

Більшість людей не бажала змінювати орендаря, але хтось, після роздумів, не витримуючи агресивного тиску, погоджувався.

vizhichanina

Лариса Вижічаніна

– В новому договоріна 15 років, обіцяли платити більшета без сплати податків. А мені терміново потрібні були гроші – от я і погодилась, – розповідає у розпачі місцева жителька Вижічаніна Лариса Миколаївна, ховаючись від камери, – дали гроші і сказали, що договір зробимо самі, я нічого не підписувала. Мені тут жити, що я мала робити…

Треба зрозуміти такий фактор, що для більшості місцевих селян 5 або 10 тисяч гривень на руки – великі гроші, і встояти від спокуси взяти платню просто за переоформлення оренди, навіть якщо все виглядає підозрілим, зможе далеко не кожен. Тим більше, коли тебе обробляють з усіх боків.

Попри все, лише 166 власників паїв – менше третини із більш як 534 місцевих жителів, які довірили обробляти свою землю директору Миколі Мартиновцю, – під тиском дали згоду на оформлення договорів з ТОВ «Украгросолід Інтернешнл», яке зареєструвало їх в в сільській раді с. Миловського, в Каховській міській раді і частину в м. Херсоні. І це красномовно свідчить, що більшість селян ще не втратили здорового глузду, не бажають ставати співучасниками махінацій, і цілковито довіряють СПрАТ ім. Кірова та його керівнику.

Як «СІНА» іванівчан до суду довела

Схема, яку земельні рейдери Назарчуки використовують у Преображенці – не нова. У Чаплинському районі вона проявила себе ще з 2012 року.

На зустріч із журналістами приїхали мешканці сусідньої Іванівки, які розповіли на камеру, не ховаючись, про обставини земельної махінації, у яку вони потрапили й досі не можуть з неї виплутатись.

Розповідає мешканка Іванівки Горбова Ольга Степанівна, яка представляє по довіреності інтереси кількох десятків односельців з об’єднання «Фрегат»:

gorbova

– У 2012 році у нас закінчувався договір із ТОВ «СІНА» (керівники Сидоренко Валентин, Назарчуки Сергій і Анатолій). Ми не хотіли продовжувати договір, бо орендарі розпочали незрозумілі нам підозрілі дії. Вони зробили «шахматку»: одним платили одну суму, іншим за такий же за розміром пай – вдвічі менше. Людей це налаштовувало один проти одного, і тому вони відмовились від продовження договору оренди.

Ми провели збори, та написали заяву про відмову продовження договорів оренди з ТОВ «СІНА». Але, не зважаючи на це, Наумова Ірина Володимирівна – на той час начальник землевпорядкування – зареєструвала липові договори на 30 пайщиків з підробленими підписами людей! До мене приїжджали додому і погрожували, подали на мене позов до суду про відшкодування морального збитку на 500 тисяч!

Людям чи не насильно пхали в руки гроші, щоб узаконити ті незаконні договори, які нам на руки не давали. Зробили почеркові експертизи, які підтвердили, що підписи людей – підроблені!

visnovok-pochergovo%d1%97-ekspertizi

Висновок почергової експертизи, який засвідчує факт підробки документів посадовцями ТОВ «СІНА»

Ми звертались в обласну адміністрацію, у поліцію, прокуратуру – самі відписки. Виграли у Чаплинському райсуді, виграли Апеляційний суд Херсонської області. ТОВ «СІНА» подали касаціюу ВССУ. Ми не знали, яке рішення там планувалось, нас навіть не запросили на засідання. Але коли ми приїхали на суд до Києва і показали результати експертизи, коли судді дізнались про кримінальне впровадження проти посадовців ТОВ «СІНА» за підробку договорів, то справу повернули знову до першої інстанції.

otvet-gorbovoj

Відповідь Ользі Горбовій про порушення кримінальної справи проти посадовців ТОВ «СІНА»

Горбач Тетяна Олександрівна, мешканка Іванівки:

tetyana-gorbach

– Зараз ТОВ «СІНА», не зважаючи на все, обробляє частину нашої землі в суборенді. Ми ніяк не можемо від них здихатись! Це при тому, що ми підписали договори з іншими.

Ольга Сидоренко, яка була директором ТОВ «СІНА», приїздила до нас з пустою відомістю, і казала, що буде видавати гроші. Хіба так робиться!? А вона заявляє: «Пишіть розписку про те, що ви відмовляєтесь від орендної плати». Але ж ми не відмовляємось, ми хочемо, щоб все було по закону, а нас кидають у беззаконня!

Думаємо, що це така тактика – давати гроші під відомості, а потім пред’явити права на землю. Ми не хочемо втратити власну землю, і сподіваємось, що цей кошмар закінчиться.

Ситуацію із фальшуванням договорів на оренду землі мешканців Іванівки прокоментувала юрист Сидоренко Наталія Олександрівна:

yurist-natalya-sidorenko

– Ситуація в Чаплинському районі навколо земельних питань дуже не здорова. На жаль, вона є типовою для всієї України, де найгостріші питання – це права на оренду і продаж землі. Люди постійно страждають від незаконних дій приватних компаній, і не в змозі захистити себе.

В ситуації як із пайщиками Іванівки, якраз маємо той приклад беззаконня, яке коїться в нашому районі. В 2012 році люди не забажали продовжувати оренду з ТОВ «СІНА», але договори і підписи під ними були підроблені. Поліція порушила за фактом підробки документів кримінальну справу проти посадових осіб ТОВ «СІНА» Сидоренка і братів Назарчуків, але віз і нині там. На жаль, наші правоохоронні органи не проводять всіх слідчих та процесуальних дій, які мали б зробити. Більше того, як бачимо, вони не мають наміру їх робити. Але люди як в цій ситуації, так і у випадку підробки договорів по СПрАТ ім. Кірова, опиняються поза правовим полем, і стають легкою мішенню для земельних рейдерів».

А що ж поліція?

screenshot_19

Звичайно, журналісти виявили бажання поспілкуватись безпосередньо із представниками Чаплинської поліції, щоб дізнатись із перших вуст про те, що коїться в районі навколо землі.

Але, попри телефонне попередження заздалегідь, усі керівники Чаплинського райвідділу, як тільки знімальна група завітала на поріг відділку, кудись раптово зникли.

screenshot_17

На жаль, і черговий поліцейський не зміг пояснити, куди саме і чому так поспішно поїхало начальство. Напевно, це зараз норма ховатися від ЗМІ. А, може, місцеві правоохоронці зрозуміли, що їм буде нічого відповісти на питання «чому не ведуться кримінальні справи» стосовно підробки документів, або чому поліція фактично «кришує» знищення фермерських посівів. Що ж, тепер їм доведеться відповідати перед вищим керівництвом та самим постати перед законом.

Перш за все питання виникнуть до начальника слідчого відділу Чаплинського відділення Генічеського відділу національної поліції Херсонської області Кузіна Євгена Володимировича, а також до В.О. начальника Чаплинського відділення Генічеського відділу національної поліції Херсонської області Г.В. Букіна. Ну і неодмінно доведеться відповідати херсонській обласній поліції разом з прокуратурою, бо всі ці факти відомі давно, а ніяких дій по ним не відбувається.

Слово за Президентом, Прем’єр-міністром, очільниками ГПУ та МВС

Підбиваючи підсумки щодо цього розслідування, важко підібрати слова, щоб дати визначення тим подіям, які відбуваються на даний момент в Чаплинському районі Херсонської області.

Підкуп, залякування, підробка документів і, насамперед, цинічне та зухвале знищення посівів, нагадало жахливі сталінські часи, коли в Україні проти непокірних селян, які не бажали йти на умови радянської влади, скоювався геноцид.

Треба подивитись правді в очі – сьогодні на території України тривають земельні війни не на життя,а на смерть. Земля, як останній ліквідний товар, який має величезну цінність, як і колись, стає предметом зловживань, розбрату, інструментом тиску і доведення селян до межі зубожіння, до втрати віри у справедливість, віри у державу.

Але Президент України Петро Порошенко, який сам має у користуванні чималі наділи, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, очільники МВС – Арсен Аваков і ГПУ – Юрій Луценко мають зрозуміти, що ситуація загострилась до краю. Сьогодні не ті часи, коли люди будуть терпіти аж до власної голодної смерті. Вони радше візьмуть зброю та почнуть самі вершити своє селянське правосуддя. І масштаби селянських повстань можуть перевершити усі майдани разом узяті. Якщо українська влада прагне зберегти державу, то вона має усвідомити свою відповідальність за те, що коїться навколо землі, та негайно розпочати комплексну антирейдерську операцію з централізованим керуванням. Завтра може стати вже пізно.

Микола ПОЛТАВЕЦЬ, Світлана ЛЯШЕНКО, за матеріалами журналістського розслідування програми «Територія закону» і газети «Наша Версія»

Sharing is caring!

9 thoughts on “На Херсонщині рейдерський перерозподіл землі набув загрозливої форми: щоб відібрати пайові наділи – знищують посіви!”

 1. Боже защити этих людей которые стонут от мук за эту землю,на этой земле и слёзы моей матери,всегда в Чаплинском районе были эти проблемы и несправедливость, но если не будет правовой защиты то начнётся хаос ,самосуд , и такое же положение как на Донбасе — не подносите туда спичку !!!!там уже разгорается искра!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Статья полная заказуха! Проснитесь, жители села Преображенка, как раз такие как Мартыновец М.М. проповедуют сталинский режим. Люди не получают орендную плату за землю, налоги за землю платят со своего кармана. А ещё этот МЕГА ХАМ ездит в каждый дом в селе и угрожает уголовными делами и судами людям, которые болеют гипертонией! И это все только самая малость того, что я знаю не по наслышке! Нужно вставать на ноги и лишать этого говно-человека депутатства! Не достоин!!! И депутатство ему нужно лишь для того что крутить на селе свои чёрные делишки! Стыд и срам Вам, Микитович!!!!

 3. В кожному селі Чаплинського району знають хто такий Мартиновець і його сім*я. Скільки вони років заробляють на бідних людях гроші різними способами не платять податки, не платять за паї орендну плату. Але мало хто знає, що його син Сергій займається контрабандою зброї з окупованого Криму, перевозить її на своєму автомобілі не одноразово був затриманий за дані діяння. Але тато допоміг йому як завжди відмазав. І ця людина каже за закон він сам його порушує неодноразово.

 4. Доброго дня!!!
  Прочитавши дану статю, захотілось залишити свій коментарій!!!
  Сам я мешканець с.м.т. Чаплинка, та не одноразово чув від мешканців села Преображенка нарікання та скарги на Мартиновця М.М., як він не сплачує податки за земельні паї, постійно погрожує людям не сплатою грошових коштів за земельні паї, їздить по під дворами бабусь та дідусів, агітуючи їх за себешляхом залякування, переховує своїх синів від проходження війскової служби, використовує свої корумповані звязки для підробки документів на нерухоме майно яке належить Преображенській сільській раді, при цьому оформляє це ж саме майно на своє псевдо підприємство СПрАТ ім “Кірова”. Короче кажучи підмяв під себе все село та все що в ньому є, при цьому не дає працювати а ні людям, ні дрібним підприємцям, короче кажучи “Пан на селі”. Люди вже на стільки залякані що бояться сказати криве слово в бік цього ГАДА!!!!
  Наболіло та накепіло вже!!!!!

  Мені взагалі не відомо як дану, брехливу та настільки мерзотну статю допустили до публікації!!!! Одним словом – ПРОПЛАЧЕНО!!!!

  P.S. А Вам Микола Микитович!!!! Готуйтесь, скоро люди вас на вилах винесуть!!!!

 5. Ну , предыдущие комментарии похожи на заказные!!! Я тоже житель этого села. И больше всего бесит, что ведь сейчас речь идет про уничтожение ПОСЕВОВ. ПРО ПОДДЕЛКУ ДОКУМЕНТОВ!!! Значит это все можно делать??? Значит Мартыновец плохой, а люди что уничтожили эти посевы и подделали документы БЕЛЫЕ И ПУШИСТЫЕ ??? И вообще как может местная власть поддерживать эти действия?
  Вот в комментариях пишут про неуплату налогов. Интересно КАКИХ? Спросите людей, которых в этом году ЗАСТАВИЛИ уплатить налог за землю по земельных паях УТВЕРЖДАЯ что СПРАТ им.Кирова не заплатили. Тянули это несколько месяцев. Людям в сельском совете справок НЕ ДАВАЛИ ни на субсидию, ни НА ЧТО ВООБЩЕ!!! Пожилые люди со слезами уходили из сельского совета. Как вообще можно отказывать пенсионеру в этом? Ну, понятно многие не выдержали и заплатили этот налог. В итоге этого в бюджет сельского совета поступила двойная оплата по данным людям. Что делать тем, кто сам заплатил??Ведь этот налог, за этих людей, получается заплатил и Мартыновец и сами люди. Кто нам вернет эти деньги??? Даже не извинился никто!
  И опять про налоги. Все знают, кто привел в наше село «Украгросолид». Данная фирма зарегистрирована в г.Каховка. А для информации фирмы, которые зарегистрированы в других районах туда все налоги и платят. Получается, все налоги с аренды НАШЕЙ земли уйдут в Каховский район. Возникает вопрос , ЗА СЧЕТ ЧЕГО будет пополняться бюджет района и в частности бюджет нашего сельского совета??? Недавно стоял вопрос по закрытию садика в связи с тем , что нет денег в бюджете. А КАК ОН БУДЕТ ПОПОЛНЯТЬСЯ, ЕСЛИ НАЛОГИ ТЕПЕРЬ БУДУТ УХОДИТЬ ИЗ НАШЕГО РАЙОНА???

  1. Лариса, уважаемый Вы житель села. Скажите свою фамилию? Давайте раз уж мы жители одного села организуем встречу и обсудим эту тему! Больше похоже на то, что Вы ЛАРИСА шестёрка Мартыновца, а не житель села!
   На счёт каких-то якобы уничтоженных посевов, скажу одну вещь – а Вы лично видели эти посевы? Там же не было ничего! Лично я каждый день вижу эти поля, и они даже не были засеяны!

 6. Зарухалися, артюшенківська зграя, щось там брешуть про Мартиновця… Смішно! Мартиновець розкрив і протистоїть злочинному угруповуванню, що захопило Чаплинку і Преображенське, що вже ошукало кілька сіл в Херсонській області, про що красномовно свідчать факти і документи. Підробка підписів, фальшування договорів на аренду землі, знищення посівів – все це зафіксовано і вже пішло до вищого міліцейського кериіництва. І на цей раз їм це з рук не зійде! Також хочу застережити селян, мешканців Преображенки. Ті,люди, що піддались вмовлянням Панькової і Назарчуків за 5 тисяч, можуть вже скоро розпрощатись зі своєю землею. Вони можуть взагалі втратити свої паї назавжди. Люди, прокиньтесь,якщо вони так легко підробляють документи і договори, то що їм завадить зробити так, що ваша земля взагалі перестане бути вашою!? Це їх мета – задурити селянам голову і потім продати вашу землю по підробним документам, коли знімуть мораторій, а ви залишитись не з чим… Щоправда, МВС і ГПУ напевно вже формує спеціальну слідчу группу, щоб розібратись із чаплинськими злочинцями

 7. Добрий день. Зачитавши ці м*яко кажучи БРЕДНІ, ще раз упевнююсь що наші засоби інформації тільки що займаються проплачаними заказухами, керівник ціеї газети повинен вигнать друкарів ціеї статті, мешканці Преображенки бачили, як вони їздили з Мартиновцем та залякували людей кримінальними справами щоб на камеру сказали, що потрібно, але не вдалось знову когось ошукати.Мешканці Преображенки та і не тільки, всі добре знають, хто такий Мартиновець. Це та бандюга, яка взяла після Риженка когосп мільйонер і фальшивими документами, заволодів майном людей які працювали в колгоспі все життя, а це саме майстерня, гараж, зерноток, ферма, свинарник, пекарня, столова, концервний завод, двір механізатора на якому до ціх пір на вході висить серп і молот,”патріот” і за все це він платить 300гривнів налогу в квартал, на ці кошти повинне жити село, або йти до нього на колінах, багато хоче правда .Він забрав в людей все,матевуючі що він зберіг колгосп,але виникае питання для кого,для своїх любимих дітей,а наші діти і ми повинні бути злиднями. Він знищував всіх хто хоть якось міг йому протистояти, він почував сабе ЦАРЕМ маючі ресурси, коли люди були в дуже складному становищи,він знае кого купить, а кого залякать,він і зараз займаетсья залякуваням літніх та малодих людей але не зовсім вдаетсья його, вже не боятсья.Раніше літніх людей викидав з кабінета в фізичній формі наприклад Михалетського діда який розумів більше ніж інші і приходив до него з вимогами, ми мешканці села це памятаем скільки ошуканих людей Мартиновцем, як він знищив все зрощеня, для того щоб ніде і не в кого не було ніякой уваги до ціеї землі, а йому одному з 4600га і так хватае, навіщо про робочі міста думать, а ще з непорядною брехливою і ціничной людиною ніхто порядний працювать не хоче, та й не буде, всі фахівці від него пішли і не шкодують погляньте якою технікою люди працюють, він іх за людей не рахуе, яке в нього господарство все ржаве, старе, розваляне який властник таке і господарство, в інших фермерів нова техніка, люди йдуть в гору, легше працювати робітникам, почуваеш сабе людиною, а в Мартиновця вся техніка яка була, ще при колгоспі, яке він зухвало відібрав у людей, нею ще до ціх пір люди мучаються, бо він їх за людей не рахує.В цій статті пишуть, що Мартиновець, за свої кошти щось робив для села, це зухвала БРЕХНЯ. Ця людина ломаной копійки не положив для громади або для села.Мартиновець, винить людей в тому що вони взяли курс на ліпше життя,він боїться що люди прокинуться і він залишится без нічого, і тоді в нього не буде, що вести на гору і він нікому не буде потрібен, про це свідчить ця заказна брехлива ганебна стаття.А Артюшенко Володимр Миколаевич, голова сільскої ради, якого підтримало майже 80 процентів мешканців села, доведе фермеру Мартиновцю, що його ЦАРСЬКИЙ час зкінчився.І ви псевдо односельчани Людмила та Сергій Пі., як би ви не старались підмазати “борову”і звинуватити людей, що вони за свое борятсья, ні хто вам не повірить, правда за людьми.Аби менше було таких жаднючих, брихливих мерзотників, як Мартиновець, то в України та українців було б щасливе життя,і ми вірим що Мартиновець відповість не тільки перед мешканцями села, але і перед законом. ЗЛОДІЙ ПОВИНЕН СИДІТИ В ТЮРМІ. СЛАВА УКРАЇНІ!

 8. Дуже гарно написано усіма!! Дивно, що люди, які себе називають патріотами або працівникади державної установи (Херсонська ОДА) навіть не розуміють, що підприємство сплачує податок у тому районі, в якому провадить свою діяльність. Невже ж ні? Податок, який ніби – то сплатив пан Мартиновець – теж незрозуміла нісенітниця. Якщо особа має бажання щось зробити – вона зробить це за всіма всановленими правилами. Якщо тобі сказано, що треба не заганяти до відділу казначейства усе однією сумою, а розподілити кошти по усіх пайщиках, з указанням прізвищ , – то треба так і зробити, а не наймати незрозумілих юристів, які ж самі рекомендують заплатити людям ці податки. Невже ж за такі діяння треба йти й кланятися людині, яка в цьому житті нікого не поважає? Адже рабовласництво вже давно відмінене, чи не так. Перестаньте паплюжити себе, захищаючи людину, яка наробила стільки біди у селі. З новим головою почалися ті дії, на які навряд чи б хтось зважився. Мабуть і справді треба брати вила й доказувати панові Мартиновцю та усій його родині, що вони нічого не варті й за стільки років заробили серед людей не повагу, а ненависть.

Send a Comment