Найголовніше завдання зараз – це прибрати корупцію з Укрзалізниці – Сергій Опря

21 травня біля будівлі управління Укрзлізниці пройшла акція, організована Національним антикризовим публічним штабом. Про її мету розповів Сергій Опря.

«Як ми й обіцяли, 2-3 рази на тиждень будемо подавати найсвіжішу інформацію про ситуацію, що складатиметься навколо Укрзалізниці. На сьогодні, 21 травня, ситуація наступна. Дещо нам уже вдалося з’ясувати. Нині ряд керівників УЗ підозрюються у корупційних діях – це пани Цілієвський, Веприцький і Міняйло. Ми не знаємо, наскільки ця інформація відповідає дійсності.

Запрошуємо журналістів України з різних видань для висвітлення антикорупційних заходів. В ході нашої акції ми будемо пропонувати УЗ відсторонити на час з’ясування, наскільки реальні були корупційні дії названих осіб. Для того, щоб почули усіх нас і залізничників, ми будемо будемо разом з ініціативною групою УЗ завтра біля Міністерства інфраструктури проводити таку ж акцію, як управління УЗ. Ми звернемось до пана Криклія, щоб Міністерство розібралося в ситуації на УЗ.

Сьогодні стало відомо, що проходив аудит Центрального залізничного вокзалу щодо готовності до початку роботи найближчим часом. Громадян України розпочнуть поїздки у своїх справах, але є сумніви, чи готовий вокзал прийняти й обслужити пасажирів. Адже були ще до карантину проблеми з ескалатором і т.д.

Нам відомо, що пан Міняйло курує діяльність вокзалу. Навіщо нам потрібно проводити ці акції? Потрібно розуміти: що УЗ матиме проблеми не лише в обслуговуванні пасажирів, а вони з такими керівниками, як Міняйло та його поплічники, торкнуться і вантажоперевезень.

Найголовніше завдання зараз – це прибрати корупцію з одного з найбільших держпідприємств України. Найближчі 2-3 тижні ми, експертна спільнота й громадянське суспільство, будемо розробляти рекомендації для УЗ і Мінінфраструктури для впровадження прозорих і некорупційних процесів на підприємстві. Для цього, перш за все, треба відсторонити від роботи Міняйла і Ко. І найголовніше, що треба зробити – це недопустити звільнення залізничників з роботи, щоб не постраждали їхні сім’ї, а також сприяти профспілкам, аби вони забезпечили ефективний захист прав трудівників УЗ.

Сподіваюсь, що ми зможемо допомогти новому керівництву УЗ якісно і чесно працювати, та знайти правильні рішення, аби поліпшити діяльність УЗ. Про все це Національний антикризовий публічний штаб буде регулярно інформувати суспільство з допомогою чесних каналів та видань і їх журналістів.

Адже вже найближчим часом кожного з нас чекають поїздки залізницею, бізнесу потрібно відновити всі логістичні процеси, а вони мають бути прозорими й без хабарів. Мені кажуть, що це малоймовірно, але я вірю, що нам все задумане вдасться втілити.

Отже запрошуємо завтра, 22 травня, 8-9 години ранку до будівлі Міністерства інфраструктури всіх небайдужих залізничників і громадян України, аби змінити на краще ситуацію на УЗ».

Sharing is caring!

Send a Comment