Нардеп Павло Пинзеник зобов’язаний спростувати недостовірну інформацію про відмивання грошей Центром протидії корупції

Також з нардепа від «Народного фронту» стягнуть судовий збір

Відповідне рішення ухвалив Апеляційний суд Києва, повідомляє ЦПК у Twitter. «Зобов’язати Пинзеника Павла Васильовича протягом одного місяця з дня набрання законної сили рішення суду спростувати недостовірну інформацію шляхом оголошення в ефірі парламентського телеканалу «Рада» у програмі «Брифінги» резолютивної частини рішення суду», – йдеться в тексті постанови.

До того ж Пинзеник повинен сплатити судовий збір на користь ЦПК, Віталія Шабуніна, Дар’ї Каленюк та Олександри Устінової по 4032 гривні кожному.

Згідно з рішенням суду, заяви Пинзеника про відмивання коштів членами ЦПК, визнані «недостовірними та такими, що порочать ділову репутацію організації», а також такими, що порочать честь і гідність Віталія Шабуніна як керівника ГО «Центр протидії корупції», Олександри Устінової та Дар’ї Каленюк.

«А ще ми очікуємо закриття кримінального провадження проти нас, яке якраз і порушили на основі заяв нардепа», – додали антикорупціонери.

Зазначимо, у травні 2017 року Пинзеник через телеканал «Рада» заявив, що проситиме перевірити діяльність ГО «Центр протидії корупції» через підозру у відмиванні грошей, а також хотів, щоб ЦПК позбавили статусу неприбуткової організації.

«Попри велику заробітну плату членів цього об’єднання, додатково кошти виводилися на фізичних осіб підприємців. Так, наприклад, сам фізична особа-підприємець Шабунін Віталій отримав протягом 2016-2017 років 1,7 млн. гривень, фізична особа-підприємець Устінова з тієї ж організації – 1,86 млн. грн., відома Дар’я Каленюк – 130 тисяч гривень тощо», – сказав тоді нардеп.

bezymyannyj

Нагадаємо, влітку 2017 року слідче управління Державної фіскальної служби Києва порушило кримінальне провадження проти Центру протидії корупції. Голова правління ЦПК Віталій Шабунін назвав це продовженням тиску на організацію і активізацією спроб заблокувати її роботу. За його словами, нову справу порушили знову завдяки Пинзенику. Своєю чергою (https://tsn.ua/politika/pinzenik-sprostuvav-prichetnist-do-vidkrittya-spravi-proti-shabunina-970310.html) Пинзеник спростував причетність до відкриття справи проти Шабуніна. Згідно з відповіддю столичної прокуратури на запит нардепа, звернення про можливі порушення щодо діяльності неприбуткових організацій подавав не нардеп, а директор ГО «Національний інтерес України» Апасов В.О.

Джерело: https://tsn.ua/politika/sud-zobov-yazav-pinzenika-publichno-sprostuvati-zayavu-pro-vidmivannya-groshey-centrom-protidiyi-korupciyi-1100830.html

Sharing is caring!

Send a Comment