«НАШІ ГРОШІ»: Дніпропетровська облрада витратила понад 9 млн. грн. на прокат авто з водіями

Облрада уклала два договори за рік, вдавшись до маніпуляцій у останньому. А вартість пробігу чиновники цього органу визначили у 2-3 рази дорожче за послуги таксі!?

Дніпропетровська обласна рада, яку очолює Микола Лукашук, на початку 2023 року уклала договір на прокат автомобілів із водіями на суму в 11 мільйонів гривень. Згодом, не дочекавшись закінчення дії угоди, орган уклав ще одну подібну, а попередню розірвав, повідомляє проєкт «Наші Гроші» з посиланням дані в системі «Прозорро».

У межах першого договору, розрахованого до кінця року, облрада орендувала автомобілі Toyota Land Cruiser, Mercedes Benz S350, Toyota Camry, Mitsubishi Outlander та інші у власного комунального підприємства «Спецавтобаза». Визначена вартість пробігу більшості з них у місті – 15,6 грн/км з ПДВ, а Toyota Land Cruiser – 21,6 грн/км.

«Для порівняння, вартість послуг таксі у межах м. Дніпро становить 6-8 грн/км, що вдвічі дешевше за вартість прокату автомобілів з водіями у зазначеному договорі», – зазначається в матеріалі.

Наші гроші

 

Наші гроші

Однак, 19 липня обласна рада розірвала цю угоду, сплативши за півроку 9,39 мільйона гривень – тобто майже весь обсяг річного замовлення. Натомість було укладено новий договір зі «Спецавтобазою» від 30 червня, з якого виключили Toyota Land Cruiser та кілька автобусів, хоча не змінили ціни за прокат.

«Але при цьому облрада застосувала новий метод обрахунків – у тих самих колонках розрахунку специфікації тепер вказані числа набагато менші від угоди на початку року. І це дозволило облраді визначити ціну договору у розмірі 199 тисяч гривень, що візуально набагато менше від попередніх 11 мільйонів гривень», – уточнили в «Наші гроші».

Там також зазначили, що Дніпропетровська обласна рада кожного року виділяє мільйони гривень з бюджету на послуги прокату авто, які замовляються у «Спецавтобази».

Навесні Національне антикорупційне бюро провело слідчі дії по відношенню до координатора національної програми «Велике будівництво» Юрія Голика. За даними ZN.UA, мова йде про справу щодо розкрадання грошей під час будівництва доріг у Дніпропетровській області.

Sharing is caring!

Send a Comment