Навчальний рік у столичному ліцеї №142 зривають Солом’янська РДА та компанія з довгим кримінальним шлейфом

Побудований у 1956 році 142-й ліцей – один з найдавніших у столиці. За оцінкою журналу ФОКУС, він посідає 14 місце у сотні найкращих шкіл України. За результами ЗНО, понад два десятки учнів 142-го ліцею отримали максимальну кількість балів – 200. Щороку ліцеїсти потрапляють у число переможців найпрестижніших міських та загальнонаціональних конкурсів та олімпіад. Один з учнів виборов друге місце в Міжнародній олімпіаді з математики в Аргентині, двоє – двічі отримували гранти Сороса. Щороку 99% випускників стають студентами найпрестижніших вишів в Україні та за кордоном.

Будівля навчального закладу розміщена поруч зі знаменитою Київською Політехнікою – Національним технічним університетом України, старовинним парком і станцією метро «Політехнічний інститут». Саме розташування школи не дає спокою столичним забудовникам, які нишпорять у пошуках вигідного майданчика для чергової «свічки» і заради прибутку готові не залишити каменя на камені не лише від однієї з найкращих шкіл в Україні, а й зруйнувати майбутнє її учнів.

10 березня 2018 року (https://kyiv.depo.ua/ukr/kyiv/klichko-shkola-20180314742086) учнів ліцею повідомили, що будівля школи «перебуває в аварійному стані», і всі переходять на дистанційне навчання. Рішення було ухвалене на основі обстеження, яке здійснювали на замовлення Солом’янської районної держадміністрації.

Тоді спільними зусиллями учнів, педагогів та батьківської спільноти атаку рейдерів на будівлю та пришкільну територію вдалося відбити.

Цьогоріч – нова напасть: ремонт школи на замовлення тієї ж Солом’янської райдержадміністрації, який розпочався у травні, фактично зупинився на початковій стадії. 16 червня п. р. прес-служба Солом’янської райдержадміністрації бравурно повідомляла: «У Києві триває капітальний ремонт закладів освіти. Активно ремонтують і ліцей №142 на вул. Політехнічній, 2-А, що в Солом’янському районі. У ліцеї на повну тривають зовнішні та внутрішні роботи. Зокрема, генпідрядник доповів про завершення демонтажу перекриттів між 4 і 3 поверхами та про старт оздоблювальних робіт. Паралельно в будівлі проводиться вогнезахисна обробка конструкцій. Крім того, вже стартували фасадні роботи, а незабаром розпочнеться влаштування нової покрівлі».

Що це було? Відволікаючий маневр? Адже за три тижні до початку навчального року реальна картина дуже далека від червневого шапкозакидницького оптимізму чиновників: перекриття на 1 та 2 поверхах не замінено; покрівля виконана на 60%, що при зливах призведе до затоплення будівлі; не ведуться роботи з організації забезпечення пожежної безпеки; опалювальні прилади не встановлені; старі електричні мережі демонтовані, нові не монтуються, що унеможливлює виконання оздоблювальних робіт; будівельне сміття викидається через вікна і накопичується териконами на подвір’ї. На даний час на об’єкті працюють близько двох десятків робітників, які (не на камеру) говорять про відсутність фінансування. З такими темпами завершення ремонту можна чекати роками.

За наявною інформацією, згідно з Додатковою угодою №2 до Договору підряду від 18.06.2019 №219-пр/1020 між структурним підрозділом Солом’янської РДА – Управлінням житлово-комунального господарства та будівництва та ТОВ «ВЛД Груп», договірна ціна на капітальний ремонт приміщень (в частині укріплення конструкцій) у ліцеї №142 м. Києва по вул. Політехнічна, 2-А становить 19 млн. 479 тис. грн. Оскільки договір підряду отримати поки що не вдалося, є припущення, що на інші роботи навіть тендер не проводився.

Підставою для обґрунтованого занепокоєння батьківської спільноти щодо умисного зриву навчального процесу є не лише стадія ремонту «кінь не валявся» та рейдерська атака на школу в 2018 році, а й репутація фірми-підрядника ТОВ «ВЛД Груп».

За даними медіа-ресурсу «Наші гроші», ТОВ «ВЛД Груп» було створено у 2016 році як прокладку, через яку розкрадались бюджетні кошти.

З відкритих джерел відомо, що ТОВ «ВЛД Груп», яке виграло тендер на ремонт київського ліцею № 142, є фігурантом низки кримінальних проваджень за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем», в особливо великих розмірах або організованою групою, зокрема – й за підозрою у «запровадженні злочинної схеми, направленої на привласнення бюджетних коштів у ході виконання робіт з реконструкції на об’єктах життєзабезпечення м. Києва»

Складно повірити, що посадові особи Солом’янської райдержадміністрації довірили договірній стороні мільйони бюджетних коштів на ремонт школи, перебуваючи у блаженній необізнаності щодо її кримінальних нахилів.

Як би там не було, маємо те, що маємо: ознаки корупції в діях посадових осіб Солом’янської райдержадміністрації, що тягнуть зрив навчального процесу в столичному ліцеї № 142. На що не здатен підступний коронавірус, здатні солом’янські столоначальники у змові з кишеньковим суб’єктом, прости Господи, господарювання. Сумнівів в цьому практично не залишається.

Враховуючи надзвичайну важливість своєчасного завершення ремонту до 1 вересня 2020 року, а також значний суспільний резонанс, наше видання звернулось до Солом’янської РДА з інформаційним запитом, в якому просить надати Договір підряду від 18.06.2019 № 219-пр/1020 між Управлінням житлово-комунального господарства та будівництва та ТОВ «ВЛД Груп» на капітальний ремонт ліцею № 142 м. Києва по вул. Політехнічна, 2-А; Додаткову угоду №1 до Договору підряду від 18.06.2019 № 219-пр/1020 між Управлінням житлово-комунального господарства та будівництва та ТОВ «ВЛД Груп», на капітальний ремонт ліцею № 142 м. Києва по вул. Політехнічна, 2-А; календарний план виконання робіт; графік фінансування; документ щодо об’ємів фінансування будівельно-монтажних робіт станом на 03 серпня 2020 р.; акти виконаних будівельно-монтажних робіт станом на 03 серпня 2020 р.

Чекаємо також на коментар від мера Києва Віталія Кличка: наскільки ситуація, що склалася з ліцеєм № 142, ілюструє щирість його передвиборчих обіцянок.

Sharing is caring!

Send a Comment