«Навіяло фейсбучними дискусіями про перейменування вулиць» – Андрій Петренко

Петренко

Киянина А. Петренка, як він сам з іронією, а то й із сарказмом пише, навіяло фейсбучними дискусіями про перейменування вулиць.

«Березанці неоднозначно сприйняли закон про декомунізацію. Аргументи противників – в тяжкі часи є куди подіти гроші, це наша історія…

Берез-1

Про гроші, щоб не було ілюзій. Згідно із Законом про декомунізацію ми не можемо взяти грошима. Тим більше, де гарантія, що черговий геніальний мер Березані на ці гроші не збудує арку при в’їзді в місто?

В совєцькі часи з найменуванням вулиць було все просто. Іноземним шпійонам назви наших вулиць максимально спрощували завдання. Головна площа майже всіх міст – Лєніна переходила в проспект Лєніна, який продовжувався вулицею Лєніна і закінчувався тупіком Комунізму. Ближчі вулиці до центру носили імена особо прібліжонних к тєлу вождя. Околиці закінчувались павліками морозовими і так далі.

Совєцька імперія була великою за населенням. Біблійних персонажів заміняли прості тружєнікі, яких виспівували, складали легенди. Для того, щоб всім було зрозуміло, чим великий персонаж – до імені додавали коротку характеристику. Як то лєгєндарная трактористка Паша Ангєліна, вєлікій шахтьор Алекєй Стаханов, або Стаканов, як звали його в народі за любов до чарки, перший космонавт Юрій Гагарін.

Проходять часи, змінюються покоління. Ми в десять років знали напам’ять все про дєдушку Лєніна. Зараз запитай малечу, хто це такий – багато цікавих версій можна почути…

Берез-3

До чого я веду. Зараз потрібно конкретизувати, чим були видатні люди, в честь яких назвали ті чи інші вулиці. Ось наприклад, мої родичі у Березані живуть на вулиці Щорса. Дописуємо – вулиця названа в честь героя громадянської війни, який у 1918-19 роках боровся проти української армії та катував українських солдат. Поруч – вулиця Войкова. Вішаємо табличку. Петро Лазарович Войков, він же Пінхус Лазарович Вайнер, організатор вбивства та безпосередній кат царської сім’ї Романових. Ближче до вокзалу вулиця Постишева. Конкретизуємо – безпосередній організатор геноциду українського народу, голодомору 30-х років. Думаю, в такому випадку кількість цєнітєлей нашєй історії різко зменшиться.

Ото таке…»

Стиль і орфографію автора збережено

Джерело: https://www.facebook.com/groups/1592765914312332/permalink/1677846929137563/

 

Sharing is caring!

Send a Comment