Названі три області України, в яких найбільше ухилянтів від призову

Ці області лідирують за кількістю відкритих кримінальних проваджень за фактами ухилення від мобілізації

В Україні з початку запровадження воєнного стану понад 5 тисяч кримінальних проваджень було відкрито щодо ухилянтів від мобілізації. Однак найбільше з них у Закарпатській області. Про це пише сайт Vesti.ua.

Так, за даними видання, у трійці областей за кількістю відкритих кримінальних проваджень за фактами ухилення від призову опинилися такі:

  1. Закарпатська область – 799 людей;
  2. Дніпропетровська область – 461;
  3. Львівська область – 421.

Також зазначається, що підозру у скоєнні кримінальних правопорушень було повідомлено 1367 чоловікам. Серед них найбільше зареєстровано у Закарпатській області – 271, Волинській – 129 та Львівській – 114.

В Україні може з’явитися реєстр ухилянтів

Раніше стало відомо, що у Верховній Раді розглядають можливість створення реєстру ухилянтів від військової служби. Унаслідок такого нововведення у відкритому доступі може з’явитися інформація про чоловіків, які отримали повістки, але з’явилися до територіальних центрів комплектування та соцпідтримки.

За попередніми планами, інформація про ухилянтів буде у відкритому доступі. Там можна буде дізнатися ім’я, прізвище та ідентифікаційні ознаки того, хто отримав повістку.

Представник президента у парламенті Федір Веніславський, який і анонсував таке нововведення, вважає, що такий реєстр може служити засобом громадського тиску на несвідомих громадян.

Важливо, що військові підтримують запровадження таких змін, адже кожен військовозобов’язаний під час війни має з’явитися до військкомату.

При цьому юристи перекоанні, що таке нововведення, ймовірно, не порушить закон про захист персональних даних. Все буде залежати від того, як пропишуть закон.

Наразі існує багато ресурсів, де можна отримати інформацію про людину, як, наприклад, реєстр боржників чи реєстр судових рішень. Під ці реєстри розроблено нормативно-правові акти. Якщо за такою ж аналогією буде розроблено і реєстр ухилянтів, то з погляду юриспруденції питань не виникатиме.

Раніше ми писали про те, що в Україні почали по-новому вручати повістки. Також ми розповідали, чи можуть відправити на фронт тих, кому релігія забороняє воювати.

Sharing is caring!

Send a Comment