Названо три причини, чому тарифи на електроенергію в Україні можуть зрости у 10 разів

В Україні з 1 червня зросли тарифи на електроенергію для побутових споживачів – до 2,64 грн/кВт∙год. Стало відомо, що це далеко не межа. Вартість комунальної послуги може збільшитись у 10 разів.

Тривожну інформацію оприлюднив експерт із соціальної політики Андрій Павловський. Він заявив, що подорожчання світла через повномасштабну війну в Україні та необхідність ремонту зруйнованої енергосистеми “абсолютно безглуздим поясненням”.

Екс-депутат ВРУ зазначив, що у лютому парламент за підтримки решти влади перетворив “Енергоатом”, який виробляє понад 50% електроенергії в країні, на акціонерне товариство. Наразі держава більше не може встановлювати цінову політику підприємства.

Колишній народний обранець наголосив, що вже створено Наглядову Раду з невідомими “технічними менеджерами”, і вона розпоряджається нашим з вами багатством:

“Потрібно просто знати, що ціна на “Енергоатомі” нашої електроенергії у 18 разів дешевша, ніж продається у Франції на такій самій, тільки акціонованій, атомній компанії, що виробляє електрику”.

Якщо “Енергоатом” не повернеться у володіння держави і не працюватиме на благо народу, ситуація погіршиться у рази, упевнений Павловський.

“Тому відразу після перемоги або ми повертаємо назад державі “Енергоатом”, або протягом двох-трьох років ви матимете таку ж, у 10 разів вищу ціну на електроенергію, як це сталося після корпоратизації у Франції”, – зазначив аналітик.

Павловський назвав другу причину підвищення тарифів на електроенергію Українці платять за її транспортування операторам системи передачі. Це магістральна система де провели державний аудит. Зроблено зауважень на 6 млрд грн.

“Тарифами зараз покривають це масштабне та корупційне розкрадання грошей, які ви платите за електроенергію. Це державним аудитом встановлено в “Укренерго”. А ще через “Укренерго” оплачують за наш рахунок надвисоку ціну за “зелену електроенергію” – значно вища за ринкову, і ми це оплачуємо зі своїх кишень!” – вказав фахівець.

Громадський діяч звернув увагу на обленерго, що є приватними фірмами. Споживачі платять по 1,30 грн/кВт∙год, що мінімум у чотири рази дорожче. Павловський уточнив, що п’ять із цих компаній належать росіянам, які ховаються за кіпрськими офшорами:

“І є цікаві речі. Наприклад, 11 копійок за кіловат нам дають взагалі як торговельну націнку. Яка торгова націнка, за що – коли споконвіку це було повноваженням обленерго, продавати і постачати електроенергію. Звідки ці націнки беруться? Можу вам сказати, що це підвищення тарифу, яке прикривається війною, але нічого спільного з війною немає. Це ще одна велика корупція за лаштунками, в тіні”.

Експерт нагадав, що тарифна лихоманка почалася ще у 2014 році, і вже тоді війною почали прикривати надприбутки, які заробляють на тому, що українці платять за штучно завищеними тарифами.

“У нас власна електроенергія, у нас власний газ, у нас власне вугілля – ми можемо зовсім ні від кого не залежати. І ціни наші також завжди були власними, а зараз на цьому робляться мільярдні капітали – не Україною!” – цитує Андрія Павловського “Хвиля”.

Раніше повідомляли, що в Україні з’явилися перші накопичувачі електроенергії. Про це повідомили у НКРЕКП.

Sharing is caring!

Send a Comment