Некоректну інформацію про тенденцію зменшення обстрілів на Донбасі надав Володимир Зеленський

19 січня ізраїльське видання The Times of Israel опублікувало інтерв’ю з Володимиром Зеленським. У ньому президент України зазначив, що «кількість обстрілів значно скорочується», хоча тенденції до зменшення вогню в зоні ООС не спостерігається.

Цитата: «Є дуже складні питання. Я бачу прогрес, оскільки кількість обстрілів значно скорочується. Але все ще присутні» (Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю інтернет-виданню The Times of Israel, 19.01.2020)

Це була відповідь Зеленського на запитання журналіста The Times of Israel «Чи є прогрес у досягненні миру на Донбасі». І це ствердження не є правдивим.

Ми проаналізували щоденні звіти* Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) за січень 2020 року. Згідно з ними можна стверджувати, що тенденції до зменшення вогню в зоні ООС не спостерігається.

Так протягом двох тижнів напередодні інтерв’ю Зеленського у звітах Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні переважала інформація про збільшення кількості порушень режиму припинення вогню у порівнянні з попереднім звітним періодом у січні 2019 року. Наприклад, 17 січня 2020 року в зоні проведення ООС місією ОБСЄ було зафіксовано 690 вибухів, в той час, як 17 січня 2019 року їх було 280, тобто, майже втричі менше. 16 січня поточного року було зафіксовано 280 вибухів проти 140 цього ж дня у 2019 році.

Загалом за два тижні, що передували інтерв’ю Зеленського (4-18 січня 2020 р.) Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ опублікувала 13 звітів про кількість порушень режиму припинення вогню у Донецькій та Луганській областях. З них у чотирьох ідеться про збільшення показника порушень режиму припинення вогню одночасно в обох областях і лише у двох – про зменшення таких показників одночасно в обох областях.

Той самий тренд підтверджує аналіз за три попередні місяці. У грудні Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ у семи звітах відзначила одночасне збільшення кількості обстрілів в обох областях проти трьох звітів – про одночасне зменшення. У листопаді – чотири звіти про одночасне збільшення кількості порушень припинення режиму вогню проти трьох про одночасне зменшення. У жовтні – сім проти чотирьох відповідно.

Також про збільшення кількості обстрілів заявив очільник Міністерства закордонних справ Вадим Пристайко. «Що стосується Мінського процесу і збільшення обстрілів, ми звісно стурбовані цим. Ми обговорювали це з новим діючим головою ОБСЄ, що це означає – спроби зриву процесу чи співпадіння багатьох факторів, які призвели до зростання обстрілів», – сказав Вадим Пристайко 20 січня 2020 року, під час спільної пресконференції з головою ОБСЄ Еді Рамою. Тобто на наступний день після публікації інтерв’ю Володимира Зеленського, в якому він стверджував протилежне.

*Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні публікує на своєму сайті документи під назвою «Щоденний звіт», які містять у собі зведену по двом областям інформацію від моніторингових команд ОБСЄ щодо ситуації в зоні проведення ООС (як правило, за добу).

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment