Нелегальні обмінники в Києві столична міліція розпочне закривати з 5 жовтня

Під час пікету біля ГУМВС у м. Києві активісти вимагали припинити існування нелегальних обмінників та притягнути винних до відповідальності.

стоп-1

Міліція кришує нелегальні обмінники за $ 1,5 мільйонів на місяць!

2 жовтня, на Володимирській, 15 було гаряче. Активісти кількох громадських організацій — ВГО «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією», Всеукраїнська правозахисна організація «Об’єднання Богдана Хмельницького» та інші влаштували пікетування ГУМВС у м. Києві, провели гучний і дотепний флешмоб, з метою привернути увагу влади та громадськості до проблеми нелегальних обмінників валюти.

стоп_-6

Під час флешмобу активісти під виглядом нелегальних мінял чіплялись до прохожих та міліціонерів із пропозицією купити, чи продати валюту, а разом із валютою «торгувались» совість, гідність та свідомість.

Тим часом громадськість через гучномовець сповіщали про реальні масштаби цієї проблеми:

«У Києві процвітає МАФІЯ нелегальних валютників. Ці кримінальні угруповання мають мережу обмінників у кількості 1500 штук. Вони працюють без дозволів, без інкасації…

Чим небезпечні такі міняйли для киян? Почастішали випадки, коли при обміні людям підсовували фальшиві купюри. Гарантії ніхто дати не може.

Чи знає про це міліція? Знає! Утім мовчить! За нашою інформацією кожен обмінник платить за мовчання 1000 доларів на місяць! Разом у місяць виходить 1,5 мільйонів доларів, які йдуть на «дах» для міліції! Невже голова столичного управління пан Терещук нічого не знає? То ми покажемо йому, як це відбувається!»

Під час флешмобу активісти назбирали цілий мішок, вимазаний у криваву фарбу «валютної данини» для міліції та передали у главк. Проте високе міліцейське керівництво в цей раз чомусь від хабара відмовилось. Мабуть,  соромляться при сторонніх людях.

стоп-3

«Кишені сепаратистів» – геть з Києва!

Більшість із утримувачів нелегальних кіосків – вихідці з Донбасу, з кримінальним, чи сепаратистським минулим. Тож частина цих грошей таємними каналами йде на фінансування бойовиків-сепаратистів

За інформацією правозахисників, щоденний розмір прибутку нелегальних обмінників у Києві, який проходить повз держбюджет — близько 2-х млн. гривень! Більшість із утримувачів нелегальних кіосків — вихідці з Донбасу, з кримінальним чи сепаратистським минулим. Тож частина цих грошей таємними каналами йде на фінансування бойовиків-сепаратистів. Це криваві гроші! Кияни навіть не підозрюють, що, міняючи валюту, сприяють кровопролиттю на Донбасі.

Активісти та правозахисники направили колективне звернення до глави столичної міліції та повідомили, що акція буде безстроковою, доки не буде закрито останній нелегальний обмінник!

стоп-4

Що планується зробити найближчим часом:

1. Кожен нелегальний обмінник буде позначатись спеціальним знаком, щоб люди відразу бачили і остерігалися міняти валюту, бо тут їх можуть обдурити.

2. Створити карту нелегальних обмінних пунктів Києва, щоб кожен міг чітко розуміти, де його можуть обдурити.

3. Створити сайт і сторінки в соціальних мережах для оперативного інформування населення.

4. Залучати до нашого руху якомога більше активістів, створити осередки в кожному районі міста.

5. Вимагати від правоохоронців та СБУ жорсткого контролю за роботою обмінних пунктів, та негайного порушувати справи за фактами незаконного обміну валют.

стоп-5

Як стало відомо, після пікету, ГУ МВС прийняло рішення з понеділка, 5 жовтня розпочати демонтаж усіх незаконних обмінників, разом із КП «Київблагоустрій». Буде ініційована тотальна перевірка всіх пунктів обміну валют у Києві. Перший крок було зроблено одразу після пікету — співробітники УБЕЗ накрили нелегальний обмінник, де вилучили 130 тис. гривень, 35 тис. руб., 860 доларів та 450 євро. Громадська спільнота буде пильно стежити за роботою правоохоронних органів та супроводжувати їх діяльність щодо припинення роботи нелегальних обмінників на всіх етапах, включно до суду.

Нагадаємо, за день до пікету в УНІАН відбулась прес-конференція, де представники громадськості розкрили журналістам реальний масштаб цього ганебного явища. (детальніше: http://n-v.com.ua/nelegalnye-obmenniki-valyuty-v-kieve-finansiruyut-terroristov/).

Sharing is caring!

Send a Comment