Невже Кабмін України хоче знищити успішне вітчизняне підприємство?

Компанія з іноземними інвестиціями ПРАТ «Біофарма» може зупинити свою роботу через блокування Кабміном дозволу на експорт продукції за кордон.

З такою заявою на прес-конференції в «Інтерфакс» виступив голова правління ПРАТ «Біофарма» Олександр Маковський.

 IMG_0044

«У нас зараз забиті склади, накопичується продукція. Лише за поточними контрактами ми будь-що мусимо виконати угоди на 7,5 млн. доларів США, інакше будуть чималі штрафні санкції. Проте є великий ризик того, що через 7 днів ми будемо змушені зупинити виробництво, люди залишаться без роботи, а країна – без такої потрібної зараз валютної виручки, чималих надходжень у бюджет. І все через те, що вже 9 місяців ми чекаємо рішення Кабміну на дозвіл експортувати наші препарати. Жодних пояснень чи відповідей від влади на наші запити та заклики припинити саботаж, ми досі не отримали. Я з таким стикаюсь вперше, повне ігнорування всіх наших звернень, – розповів журналістам керівник підприємства.

Ситуація дуже специфічна, бо ліки, які ми виробляємо – «Альбуфін» та інші препарати з донорської плазми мають свої особливості. Ми маємо партнерів по всьому світу. Це – Казахстан, Грузія, Білорусь, Монголія, В`єтнам, Азербайджан, тощо. І якщо метал чи зерно можна продати на інших ринках, в нашому випадку швидко переорієнтуватися неможливо, бо під кожного нашого клієнта треба підлаштовувати продукцію окремо, згідно із медичними вимогами та стандартами цієї країни. Починаючи з тари, упаковки і закінчуючи консистенцією та рівнем обробки.

Більше ніде ми ці препарати використати не зможемо, в тому числі й на внутрішньому ринку. Доведеться утилізувати всю продукцію, а це, крім втрати довіри з боку наших партнерів, принесе додаткові витрати.

Взагалі, на тлі загальної економічної кризи наша компанія продовжує розвиток, активно залучає інвестиції. Так, у 2012 році акціонери ПРАТ «Біофарма», а це «Horizon Capital» (CША) та голландський інвестиційний банк «FMO», вирішили вкласти понад 42 млн. доларів США у будівництво нового заводу у Білій Церкві. Це – 300 нових робочих місць, нові технології, конкурентоспроможне виробництво, регулярні надходження до бюджету. І зараз ми ризикуємо все це втратити!»

На запитання журналістів, чи не пов’язане блокування експорту з тим, що зараз триває АТО й продукція компанії може знадобитись пораненим бійцям української армії, голова правління запевнив, що у разі нестачі плазми у лікарнях, його підприємство готове негайно припинити експорт та в повному обсязі забезпечити усі потреби. Але зараз вітчизняні медичні заклади повністю забезпечені плазмою щонайменше на рік, та й в продукції компанії для потреб АТО, за словами керівника, держава поки що не зацікавлена.

«Як я вже казав, те, що ми підготували на експорт, до внутрішніх потреб застосувати неможливо. І тому ситуація виглядає ще більш парадоксальною.

Але я сподіваюсь, що керівництво України і віце-прем`єр В’ячеслав Кириленко зокрема, до відомства якого належать повноваження надати підприємству ліцензію на експорт, нарешті почують нас та зрозуміють, що Україна дуже потерпає зараз від непрофесійних дій чиновників, і може дуже швидко втратити довіру іноземних інвесторів та повагу світової спільноти. Але ми сподіваємось, що ця прес-конференція стане тим сигналом, який проб`є стіну мовчання і ситуація буде вчасно вирішена на користь українського виробника, а значить на користь Української держави», – підсумував свій виступ Олександр Маковський.

 

Sharing is caring!

Send a Comment