Невже НАБУ виконує замовлення російського олігарха Григоришина?!

В Господарському суді міста Києва відбулось перше засідання апеляції по вже скандальній справі №910/1417/16 – позову Національного антикорупційного бюро України до ВАТ «Запоріжжяобленерго» та його контрагентів ПРАТ «Холдингова компанія «Енергомережа» і ПАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна» про визнання договорів між цими структурами недійсними. Справа розглядається під пильним наглядом третіх осіб – ДП «Енергоринок» та Нацкомісії, що здійснює державне регулювання в сфері електроенергетики та комунальних послуг.

Запоріжжяобленерго

Заповітна мрія Григоришина…

Колегія суддів (Пашкіна, Баранець, Ропій) у зв’язку з неприбуттям на засідання представників ВАТ «Запоріжжяобленерго» та побажанням сторін, перенесла засідання на 14 червня на 14.00.

Але найцікавіше в цій справі полягає в іншому. Зараз триває масштабний перерозподіл енергоринку України й ВАТ «Запоріжжяобленерго», державна доля в якому складає абсолютну більшість, є ласим шматком для будь-якого олігарха. А, як відомо, замовлення ФПГ на якісні ліквідні компанії проходять через суди, що забезпечують видимість законності таких захоплень.

Григоришин

Російський олігарх Костянтин Григороишин уже й про українське громадянство подбав. Словом, до привласнення ВАТ «Запоріжжяобленерго» – цілком готовий!

В даному випадку під прицілом рейдерів – кровоносна система однієї з найрозвинутіших в індустріальному плані області.

За позовом НАБУ в першу інстанцію, 08.04.2016 Господарський суд міста Києва прийняв ухвалу задовольнити позов та визнати комерційні договори між «Запоріжжяобленерго» і згаданими структурами недійсними. Тобто, укладеними нібито з численними порушеннями закону. А якщо так, то це значить що є підстави «кошмарити» ці організації, арештовувати рахунки, заводити кримінальні справи. Увесь спектор можливостей для тиску, зміни топ-менеджменту та рейдерського захоплення компаній забезпечено.

Тільки, що тут робить НАБУ, на яке покладаються великі надії якраз у боротьбі із корупцією та рейдерством?

Це питання варто задати голові НАБУ пану Ситнику. Чи знає він про дії власних слідчих у цій справі, чи по вуха зайнятий «чорною касою» Януковича та офшорними рахунками високопосадовців – невідомо. А знати треба, бо методи та законність обґрунтування звинувачень по цій справі не витримують жодної критики. Скажемо більше – законодавче підґрунтя, на якому базуються звинувачення НАБУ, схоже на якусь нісенітницю, що немає нічого спільного із нормами закону та юриспруденцією.

Артем Ситник

Можливо слідчі діють за спиною керівника НАБУ, тим самим підставляючи його та всю антикорупційну структуру?

Судіть самі – головним обвинувачувальним мотивом позову був… припис слідчого НАБУ (представник бюро в суді – Ярчак І.С.) про «наявність корупційних ознак» в діях обвинувачених при укладанні договорів. Все! Ніяких аргументованих фактів, доказів, показань свідків у справі немає, лише підозра слідчого, на підставі якої суддя Маринченко Я.В. виносить рішення на користь НАБУ. От би так, лише за підозрою, садили у в’язницю записних корупціонерів!

А ось фрагмент ухвали цього рішення судді Маринченко, так би мовити, мотивувальна частина «Таким чином, з аналізу наведених положень Закону та Конвенції, завдань та мети діяльності даного органу вбачається, що Національне антикорупційне бюро України за наявності ознак корупційного діяння зобов’язане вжити ефективних заходів для припинення корупційного правопорушення, в тому числі шляхом подання позову, а сам факт виявлення таких ознак у відповідних правовідносинах свідчить про порушення інтересів держави, тому необхідність окремо мотивувати підстави звернення останнього з відповідним позовом до суду відсутня».

І дійсно, навіщо пояснювати чи обґрунтовувати свої дії та рішення, коли стан речей у вітчизняному правосудді та правоохоронних органах дозволяє обходитись без таких зайвих подробиць!

І все б нічого, але від такого свавілля реально страждають сотні людей, не отримуючи заробітну плату, паралізована робота організацій, які намагаються чесно працювати та виживати в складних умовах.

«Ми не знаємо власного статусу, нам не висувають ніяких чітких звинувачень, проте заблокували рахунки, регулярно проводять обшуки, паралізували работу усього підприємства!», – поскаржився журналістам, що були присутні на засіданні, юрист ПРАТ «Енергомережа» Олег Гонтар. – Як можна виносити рішення на підставі одних лише припущень і підозр слідчого? Тут, взагалі, немає законного приводу порушувати справу, бо жодних доведених порушень, жодних невідповідностей у документах нам не назвали! Навіщо все це робиться? Це йде боротьба за активи та контроль над ВАТ «Запоріжжяобленерго», а ми, як його контрагенти, попали під роздачу. Мені це нагадує 37 рік», – розповів адвокат.

На питання журналістів – хто на його думку стоїть за всім цим, він відповів, що це виконується замовлення російського олігарха Костянтина Григоришина, який якраз цими днями попросив українське громадянство. А що – стане українцем, та отримає у подарунок прибуткову компанію вже із власним топ-менеджментом! Та ще й руками НАБУ.

Але громадськість з таким положенням справ навряд чи погодиться – розголос вже пішов, й пану Ситнику доведеться дуже ретельно готувати пояснення по цій справі.

 

Sharing is caring!

One thought on “Невже НАБУ виконує замовлення російського олігарха Григоришина?!”

  1. Повернути у власність народу енергетичну галузь.Всі проблеми будуть вирішені і з газом, і з його видобутком, і з елекроенергією,і з цінами.Правдв вся правляча верхівка лишиться без бабла. Люди,нас просто дурять і обдирають,як тільки можуть,пора брати за яйця цей український кнессет,бо жадібність не дає їм зупиниться

Send a Comment