Новообраному мажоритарному нардепу IX скликання Рудику не видали посвідчення

Як виявилося пізніше, це не примха секретаріату ВР, а рішення суду…

Самовисуванець Сергій Рудик не може отримати посвідчення народного депутата у Верховній Раді. Трансляцію з місця подія вів телеканал NEWSONE.

Депутат здобув перемогу на 198 окрузі в Черкаській області. У ВР йому відмовили у видачі постійного посвідчення нардепа, яке чиновники отримують після підписання присяги.

Причиною відмови назвали лист з Центрвиборчкому, яке надійшло до Апарату Верховної Ради. Що саме сказано в цьому листі поки не відомо.

Рудик показав тимчасове посвідчення депутата Верховної Ради IX скликання. На офіційному порталі ЦВК Рудик занесений в список обраних нардепів.

Джерело

PostSkriptum:

В останній момент суд скасував реєстрацію одного нардепа

Суд скасував реєстрацію ЦВК народним депутатом самовисуванця Сергія Рудика за результатами позачергових парламентських виборів 21 липня в одномандатному виборчому окрузі №198 на Черкащині.

Докладно розяснення ЦВК: «28 серпня 2019 року постанову ЦВК від 21 серпня 2019 року та протокол про результати позачергових виборів народних депутатів 21 липня 2019 року в ОВО № 198, складений Комісією 21 серпня 2019 року, було остаточно скасовано відповідними судовими рішеннями».

Деталі: Реєстрація Рудика нардепом є предметом судового оскарження. Шостий апеляційний адміністративний суд 28 серпня вирішив, що Центрвиборчком протиправно зареєструвала його нардепом. Рудик може оскаржити це рішення.

29 серпня апарат Ради відмовився видавати Рудику посвідчення народного депутата. Самовисуванець обурився і навіть викликав поліцію. Він заявив, що зранку в сесійній залі склав присягу і тепер є нардепом. За словами Рудика його перемогу в окрузі оскаржує в судах опонент від партії влади. Рудик стверджує, що вищевказане судове рішення від 28 серпня не набрало чинності, адже не закінчився термін для подачі апеляції.

На засіданні парламенту у четвер представник мажоритарників Тарас Батенко попросив новообраного спікера парламенту Дмитра Разумкова розібратися з ситуацією.

За результатами виборів, оприлюдненими на сайті ЦВК, Рудик отримав 28,92% виборців. Друге місце займає кандидатка від «Слуги народу» Наталія Д’яченко 27,36%. Розрив між опонентами – 1015 голосів.

Нагадаємо:

28 серпня Центральна виборча комісія повідомила про реєстрацію всіх 424 народних депутатів, обраних на позачергових виборах до Верховної Ради 21 липня: 225 по списках та 199 мажоритарників.

Джерело: ЦВК, «Українська правда»

Sharing is caring!

Send a Comment