Очільників САП і НАБУ викликали на засідання комітету Ради щодо розкрадання в «оборонці»

Раніше генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ розслідує оприлюднені у ЗМІ оборудки в оборонній сфері з 2017 року, а НАБУ — з 2016 року

Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького і директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника викликали на засідання комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, яке відбудеться 13 березня, стосовно розслідування фактів розкрадання в оборонній сфері. Про це заявив народний депутат, заступник голови комітету Борислав Береза в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Запитання до пана Ситника, мабуть, будемо ставити вже у середу, коли він прийде до нас на комітет. Там я буду показувати матеріали цієї справи, яка є в них, і буду запитувати: чому ця справа нікуди не рухалася», — сказав Береза.

«Я не буду казати про те, як повинен відповідати пан Ситник. Питання в іншому. Чому за два роки нічого не сталося? Чому два роки стояла справа? Чому два роки пан Гладковський та інші займалися тими оборудками про які йдеться в цій справі. На це, мабуть, повинен відповідати Ситник», — додав він.

Як повідомляв УНІАН, 25 лютого проект «Наші гроші з Денисом Бігусом» оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі. У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей «товар» за змовою з керівництвом «Укроборонпрому» продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від «Укроборонпрому» щонайменше 250 млн. грн.

Олега Гладковського журналісти називають другом президента Петра Порошенка і «смотрящим за оборонкою». 26 лютого президент відсторонив Гладковського від виконання обов’язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади.

Сам Гладковський заявляв, що його син став заручником «брудної роботи і брудних справ» та позивається до журналістів-розслідувачів. САП відкрила кримінальне провадження для перевірки оприлюднених у програмі «Наші гроші» фактів про мільйонні оборудки в оборонній сфері.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ розслідує оприлюднені у ЗМІ оборудки в оборонній сфері з 2017 року, а НАБУ — з 2016 року. За його словами, встановлена сума збитків, завданих держбюджету, про які йдеться в розслідуванні проекту «Наші гроші з Денисом Бігусом», становить 22 млн. грн. Також Луценко підтвердив, що підприємства ОПК, в тому числі «Кузня на Рибальському», отримували деталі для ремонту військової техніки контрабандою з Росії.

4 березня проект «Наші гроші з Денисом Бігусом» оприлюднив нову частину розслідування закупівель комплектуючих за завищеними цінами для підприємств «Укроборонпрому», згідно з яким чинний керівник державного концерну Павло Букін та колишній перший заступник секретаря РНБО Гладковський нібито отримували «відкати» за постачання висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану.

НАБУ відкрило кримінальне провадження за результатами аналізу нової частини розслідування ЗМІ про факти корупції в оборонці щодо здійснення закупівлі деталей та комплектуючих для авіатехніки.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment