Олександр Дубінський: Про специфіку перебудови правоохоронної системи, ментальність влади в Україні та війну «всіх проти всіх»

dubinskij

Ментальність влади в Україні та ЛДНР фактично є ідентичною

Коли ми в новинах чуємо, що в ЛДНР перерізали заводи на металобрухт, то в Україні відбувається щось подібне: вивозяться всі ціні природні ресурси країни, зокрема ліс та бурштин, та все решта, що не встигла вкрасти влада Януковича. Таку думку висловив журналіст, телеведучий Олександр Дубінський в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK

«Якщо за Януковича був первинний «розпил» країни та ресурсів, а також вивід цих коштів за кордон, то зараз, після Революції, відбувається вже другий «розпил», але вже коли руйнується все до останку. Саме тому вивозяться всі ціні природні ресурси країни, зокрема ліс, бурштин та все решта, що можна вивезти і вкрасти. І коли ми в новинах чумо, що в ЛДНР перерізали заводи на металобрухт, то в Україні відбувається щось подібне», – констатував Дубінський.

Відтак, якщо не аналізувати ідеологію та війну, то ментальність влади в Україні та ЛДНР фактично є ідентичною, вважає журналіст. Тільки там бігають із георгіївським стрічками, а в Україні роблять вигляд, що є патріотами.

«Припинити тотальне руйнування країни можуть тільки люди, до того ж, не через черговий переворот чи Майдан, а через справедливі й прозорі вибори. Адже ще раз подібного перевороту, який відбувся у 2014 році, Україна просто не переживе. І це вже буде питання виключно особистої безпеки громадян. Адже коли прийде черговий натовп зі зброєю і буде щось змінювати, то це буде справжній люмпенізм із гаслами «бий багатих, грабуй награбоване». Після такого розвитку подій нормальних людей в країні вже не залишиться», – припускає Дубінський.

screenshot_2

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=_2eAzZ7MCyY

Також журналіст вважає, що сьогодні Україна має таку владу через те, що у 2014 році на виборах не було політичної конкуренції.

«Сьогодні при владі є випадкові політики, які через Майдан та промови із бульдозера потрапили до влади. Українцями маніпулювали і закликали швидко робити вибір, оскільки в країні розпочалася війна. Відтак, важливість виборів, які відбудуться у 2019 році, полягає в тому, щоб країна прийшла до них без будь-яких катаклізмів, і щоб на виборах була реальна політична конкуренція», – наголосив Олександр Дубінський.

Правоохоронну систему перебудували для захисту приватних інтересів

Складається таке враження, що в Україні створенні такі собі приватні армії на кшталт тих, які були засновані у 2014 році як добровольчі батальйони. Проте сьогодні вони трансформувалися в приватну армію по захисту тільки окремих людей та їхніх інтересів.

«Система правоохоронних органів в Україні повністю зруйнована, і ми не знаємо, що там відбувається. Відтак жоден, навіть резонансний злочин, не був розкритий. Натомість полковники ГУР спілкуються по відкритому зв’язку, що є недопустимо. Зокрема у випадку з вбитим полковника розвідки Максимом Шаповалом, то було відомо, що він проживає у Києві на своїй офіційній квартирі. Але людина, яка відповідала за усю розвідку та збір даних для суду в Гаазі не вписується в такий легковажний імідж», – прокоментував убивство полковника ГУР Дубінський.

screenshot_1

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=CVfoDaYP8Do

Відтак, продовжує журналіст, складається враження, що вся правоохоронна система перебудована так, щоби захищати тільки окремих людей і їхні інтереси, а також буди інструментом у боротьбі між ними. «В Україні створенні такі собі приватні армії на кшталт тих, які були засновані у 2014 році як добробати. Проте сьогодні вони трансформувалися в приватну армію по захисту тільки окремих людей та їхніх інтересів. Так, багато голосувань місцевих або сільських рад сьогодні відбуваються під пильним наглядом таких угрупувань. Під будівлі приїздять так звані активісти, а насправді люди в камуфляжі і зі зброєю, і під таким тиском голосуються більшість рішень на місцях», – зазначив Дубінський.

Відтак, підсумовує він, влади як такої в Україні немає, а є тільки окремі люди, яких назвали представниками народу. Натомість управління державою здійснює напіввійськова мафія. Це може закінчитися як неконтрольованим поділом країни, так і переходом влади від чиновника до мафіозної структури, тобто так само, як це відбувалося у 90-их роках.

Якби не війна в Україні «всіх проти всіх», то ми взагалі нічого не знали б

У РФ можна отримати документи лише із відкритих джерел, адже владна вертикаль сама із собою не воює. Натомість в Україні відбувається війна «всіх проти всіх», і якби не вона, то ми взагалі нічого не знали б.

Гість програми наголосив, що журналісти, які займаються розслідуваннями, будь-які документи у нашій країні можуть отримати лише від когось.

Олександр Дубінський пояснив, як відбуваються розслідування. Наприклад, відбувається подія, яка видається цікавою. Якщо мова йде про офшори чи компанію, яка зареєстрована у західних чи східних юрисдикціях, де відкриті реєстри, розслідувач може отримати дані, які його цікавлять.

«А ось якщо мова йде про якісь внутрішні українські документи, і ви їх бачите опублікованими, то це, частіше за все, «злив». Але політична та бізнесова конкуренція настільки висока… Ось у Росії є певна вертикаль, і вертикаль із вертикаллю не воює, ти отримаєш документи лише із відкритих джерел. Ось усі розслідування Навального побудовані на відкритих джерелах даних тендерів і розкриття інформації, хто володіє певною компанією. Так це працює і в нас. А коли ти отримуєш більше інсайдерські документи, це, звичайно, «злив», – заявив Олександр Дубінський.

screenshot_6

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=MEAe8Op34Hw

Гість програми зауважив, що у підсумку така робота приводить до викриття певних фактів і припинення функціонування «схем».

«Як би це не було – чи це чийсь інтерес, чи це чийсь «злив», чи це «простимульоване» розслідування, сама їх наявність і війна «всіх проти всіх» у цій країні, це не просто добре, а прекрасно. Якби цього не було, то ми би взагалі нічого не знали», – вважає Олександр Дубінський.

Журналіст наголосив, що усі журналістські розслідування до кінця не доведені, та порівняв їх із кримінальними розслідуваннями, які у підсумку мають по 200 томів.

«Ми маємо лише початок картини», – зазначив гість програми та порівняв журналіста-розслідувача із людиною, яка світить ліхтариком у темному підвалі, вихоплюючи із темряви то одне, то інше.

«Ти всього не бачиш, але ти можеш дати розуміння за допомогою свого променю, що і де відбувається», – каже Олександр Дубінський.

З його слів, небезпека такої журналістики у тому, що не знаєш, куди цей «промінь» повернеться, через те у нас так багато убивств журналістів.

Джерело:

1.http://zik.ua/news/2017/07/04/mentalnist_vlady_v_ukraini_ta_ldnr_faktychno_ie_identychnoyu__zhurnalist_1126175

2.http://pl.com.ua/oleksandr-dubinskij-pravoohoronnu-sistemu-perebuduvali-dlya-zahistu-privatnih-interesiv/

3.http://zik.ua/news/2017/07/04/zhurnalist_yakby_ne_viyna_v_ukraini_vsih_proty_vsih_to_my_vzagali_nichogo_1126185

 

Sharing is caring!

One thought on “Олександр Дубінський: Про специфіку перебудови правоохоронної системи, ментальність влади в Україні та війну «всіх проти всіх»”

  1. Мы живы только потому, что ОНИ не воспринимают нас всерьез. Таки да. Но все еще только начинается. Вчера на 112-м советник авакова безумец кива, эта говорящая голова “проФФФесора доуэля, озвучилО начало нового витка имущественного передела – кровавейшего из всех предыдущих. Открытым текстом объявлена война российским олигархам, владеющим активами в Украине, в частности, назван владелец Киевоблэнерго депутат госдумы России Бабаков. Он, оказывается, виноват и в безумных тарифах, и в финансировании за счет украинцев убийств украинцев. А то до вчерашнего дня это была тайна, покрытая мраком?! А то порошенки-кровавые турчи-палубии не знают, что ПАТ “Киевоблэнерго” – кошелек агрессора?! Знают и молчат. Ибо молчание – знак согласия. Не?

Send a Comment