Онкологи Києва підбили підсумки медпроекту «Крок до життя. Перевір себе»

 9 лютого 2016 року в рамках прес-конференції по проблемам раку за участі Національного інституту раку та компанії «Санофі Авентіс Україна», підвела результати медичного проекту з профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань «Крок до життя. Перевір себе», який можна вважати наймасштабнішим в Україні у запропонованому форматі.

мед2

На наших медичних заходах був повний «аншлаг»: кількість відвідувачів складала до 500 осіб у день (у консультативно-діагностичних центрах) та до 650 осіб у день (у Київському міському онкологічному центрі). Думаю, цьому сприяв формат проекту, максимально наближений до пацієнтів, який повністю покрив територію міста: обстеження проходили у вихідні дні, у зручний час та в кожному районі Києва. Приємно, що участь брали пацієнти не лише літнього, але і середнього віку. Кияни приходили з родинами, приводили дітей.

Як я дослідила, спілкуючись з людьми під час проведення акції, у звичайних умовах вони не ходять на профілактичні обстеження через страх виявити у себе пухлину, брак часу, грошей, недовіру до лікарів і просто через відсутність інформації про важливість таких оглядів.

В рамках акції проведені інструментальні та лабораторні дослідження: УЗД молочної та щитоподібної залоз, мамографія, огляд шкіри за допомогою дерматоскопу, визначення онкологічних маркерів простати в крові, тощо. Для економії часу найкращих онкологів різних напрямів було зібрано в одному місці для надання фахових консультацій.

Протягом червня — липня 2015 року у Києві було безкоштовно обстежено найкращими лікарями — онкологами всіх спеціалізацій у десяти районах міста аж 5407 (!) киян, виконано 4492 діагностичних процедури та виявлено 300 осіб з підозрою на онкопатологію (5,5%). У тому числі було обстежено 3500 жінок, зроблено 739 мамограм та виявлено 386 патологій.

Проект відбувся за ініціативою Міжфракційного депутатського об’єднання з профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями ВРУ, Київського лікарського товариства та моєю як депутата Київської міської ради.

Висловлюємо величезну подяку Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації, який не лише підтримав, але і взяв активну участь у проекті, 10-ти районним управлінням охорони здоров’я у м.Києві, Національному інституту раку, Київському міському онкологічному центру, Асоціації приватної медицини — також безпосереднім учасникам проекту. Окрема величезна подяка за підтримку нашого проекту компанії «Санофі Авентіс Україна». Діяльність останньої є гарним прикладом соціально відповідального бізнесу, гідним наслідування.

За результатами проекту ми вирішили:

1. Продовжити реалізацію проекту «Крок до життя. Перевір себе» у 2016 році;

2. Продовжити роботу над розробкою Програми з профілактики, раннього виявлення та боротьби з онкологічними захворюваннями у м. Києві, в рамках створеної робочої групи;

3. Розробити та впровадити разом з фахівцями загальної практики — сімейної медицини інформаційну програму з виявлення візуальних форм раку;

4. Залучати соціальну рекламу для інформування пацієнтів.

Друзі, користуючись нагодою, хочу привернути Вашу увагу до необхідності проходження Вами та Вашими близькими регулярних профілактичних оглядів.

Будьте завжди здорові!

 

Sharing is caring!

2 thoughts on “Онкологи Києва підбили підсумки медпроекту «Крок до життя. Перевір себе»”

  1. Конечно это подлость, будто у людей деньги на лечение есть.
    Уже последние копейки с пенсионеров забрали а теперь цинично говорят поищите у себя болезни, и оплатите их лечение. Кто даст гарантию что эти коновалы могут исцелить?

  2. ПЕРЕВ!Р СЕБЕ!!! А дальше что? Есть деньги – получат, вытянут все а результат неважен. Нет денег – иди подыхай. Сколько денежек потянули из бюджета организаторы акции? А еще и попиарились…

Send a Comment