Що заборонено при оплаті комунальних послуг під час війни

Оплата за комунальні послуги здійснюється на умовах договору. Тому введення воєнного стану не звільняє українців від оплати комунальних послуг.

Це врегульовано Законом України «Про житлово-комунальні послуги». Однак постанова Кабміну від 5 березня 2023 р. № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг у період воєнного стану» вносить деякі особливості.

Про це йдеться на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Таким чином, під час воєнного стану в Україні заборонено:

  • нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню) та інші штрафні санкції, за несвоєчасну або неповну оплату комунальних послуг;
  • зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі;
  • стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги, що утворилася після 24 лютого 2022 року від дати початку до дати завершення бойових дій або тимчасової окупації територій, включених до Переліку територій, на яких ведуться/велися бойові дії, або тимчасово окупованих РФ.

Щодо заборгованостей, які виникли до 24 лютого 2022 року, на таких територіях, виконавець зупиняє виконавче провадження та не здійснює стягнення. У випадках стягнення заборгованості за кошти майна, яке було знищено або пошкоджено внаслідок бойових дій, виконавець також зупиняє виконавче провадження і таке майно стягненню не підлягає, – заявили в офісі омбудмена.

Зазначається, що не платити за комунальні послуги можуть лише українці, які понад 30 не проживають вдома. Але в такому разі споживачам слід звернутися до постачальника комунальних послуг або іншої уповноваженої особи та підтвердити відсутність проживання в будинку. Це можна зробити завдяки довідці: ВПО, з місця тимчасового проживання за кордоном, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби тощо.

Читайте також:

Sharing is caring!

Send a Comment