ПАРЄ розривається між європейськими цінностями і грошима Росії, заявили в «ЄС»

Ряд рішень, які Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила на користь Росії, свідчать про те, що ПАРЄ розривається між цінностями і грошовим інтересом. Про це #Буквам заявив член української делегації, народний депутат від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко.

Так, з одного боку Асамблея повинна дотримуватися раніше задекларованих європейських цінностей. З іншого – член ПАРЄ Росія робить щороку членський внесок у розмірі 30 млн євро. У результаті Асамблея на останній сесії затвердила повноваження російської делегації, а також призначила віце-спікером її голову Петра Толстого.

Гончаренко повідомив, що у нього це призначення викликає аналогію: «наша Асамблея як Анна Кареніна розривається між цінностями європейськими й грошима російськими». При цьому нардеп переконаний, що українській делегації слід залишатися в ПАРЄ.

«Звичайно, нам все одно потрібно бути на сесії, тому що наша відсутність у жовтні зіграла проти нас. І якщо нас там не буде, то буде лише гірше і по Криму, і Донбасу», – зазначив Гончаренко. Нардеп також озвучив причини, які, на його думку, лягли в основу останніх рішень ПАРЄ на користь РФ. Одна з них – прагнення української влади «домовлятися» з РФ.

«Справа і в зусиллях Росії, які вони вклали. І у втомі. І в тому, що останнім часом рефрен нашої дипломатії – це домовитися. А якщо домовляємося ми, то чому іншим цього не робити? Чому хтось повинен бути більш принциповий щодо нас, ніж ми самі?» – заявив Гончаренко. Водночас нардеп наголосив, що українські вимоги підтримали представники делегацій Литви, Латвії, Естонії, Грузії, Польщі, Великобританії, Швеції, Ісландії, Молдови, Словаччини, і це вже немало.

Раніше глава української делегації в ПАРЄ пояснила, чому не може виключити Льовочкіну.

29 січня у Парламентській асамблеї Ради Європи відбулось голосування щодо повноважень російської делегації. За це рішення проголосувало 96 депутатів, проти – 44, ще 7 депутатів утрималися.

Українська делегація голосувала у повному складі – свої голоси віддали 12 членів депутатів. 11 з них натиснули кнопку проти, але одна представниця України підтримала повернення росіян. Це – представниця ОПЗЖ Юлія Льовочкіна.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment