Павло Білоножко: «Щоб Україна перейшла на цифрове мовлення треба звільнити керівництво РРТ»

 

У прес-центрі УКРІНФОРМ відбулась прес-конференція на тему: «Проблеми цифрового телебачення в Україні».

Чому не відбулося цифрове телебачення в Україні, і як це впливає на інформаційну безпеку держави. Чому гальмується розвиток цього надважливого напрямку, хто відповідальний? Про це розповіли учасники прес-конференції.

Пресуха-2

Павло Білоножко, лідер ГО «Інформаційний Майдан»: «В 2015 році Україна повинна була перейти на цифрове мовлення, відповідно до міжнародних  угод 2006 року в Женеві. Але цього не відбулося. Ліцензія компанії «Зеонбуд», що мала забезпечувати перехід на цифру, була сфабрикована – компанія не виконує вимоги та має бути позбавлена ліцензії!» – заявив активіст.

Про технічні проблеми розповів Анатолій Антоненко, екс-гендиректор Концерну РРТ: «Почему не перешли в прошлом году на цифру? То, что было сделано «Зеонбудом» – сеть из 4-х мультиплексов оказалась маломощной. Как и предсказывали специалисты Концерна РРТ и профильная академия связи в Одессе – такая сеть могла обеспечить только 60% населения Украины. И то в городах с высокой застройкой эта цифра будет ниже – дома перекрывают друг другу сигнал (например, половина Троещины в Киеве не видит цифру). И хотя «Зеонбуд» заявляет, что покрытие 95%, это не отвечает действительности. Специалисты Концерна РРТ провели расчеты и доказывают, что реальное покрытие не более 60-65%. Даже Национальный совет по телевидению и радиовещанию заявлял, что «Зеонбуд» не сможет выполнить обязательства.

Что нужно для должного покрытия цифрой вмей Украины, чтобы люди имели доступ к цифровому вещанию?

Качество сигнала зависит от высоты подвеса антенны, от коэффициента мощности антенны, от мощности передатчика. Проект «Зеонбуда» выполнен наспех и поэтому все эти критерии не соблюдаются. Прилепили антенны на мачтах, мощности передатчиков явно занижены.

Есть два пути. Первый – увеличить мощность сети «Зеонбуда». Но я думаю, что «Зеонбуд» не заинтересован в этом. Поэтому, логичней эту задачу передать Концерну РРТ, у которого есть все ресурсы и возможности довести покрытие цифрой до 95%.

Второй путь – выдать лицензии на 2 мультиплекса Концерну РРТ для создания своей собственной сети. Думаю, что при нынешней технической базе РРТ с большой сетью мачт, аналоговых передатчиков, их легко перевести в цифровой формат, заменив только возбудитель. В таком случае, нужно будет провести синхронную процедуру – выключение аналога и одновременное включение цифрового сигнала.

Мы, специалисты РРТ, предлагали сделать в Концерне сеть – 2 мультиплекса с 359 передатчиками разной мощности, и довести общую мощность сети до 800 киловатт. Этого было бы достаточно для нормального покрытия цифрой всей территории.

Для чего это нужно? Концерн РРТ при отключении аналогового вещания, и не участвуя в строительстве цифровой сети, становится банкротом. Из 650 млн. грн. дохода РРТ – 400 млн. это аналоговое ТВ! В противном случае, Концерну РРТ не хватит денег на свою деятельность и обеспечение функционирования всех систем.

Утверждение некоторых деятелей, что, дескать, обойдутся без РРТ – лишено логики и смысла, ведь 90% оборудования «Зеонбуда» расположено на технических средствах Концерна РРТ и все это необходимо поддерживать в нормальном состоянии.

Также налицо выгода для украинских телеканалов. Если Концерн РРТ построит свою цифровую сеть, где в мультиплексах будет до 28 основных телеканалов, цену для них можно будет уменьшить минимум в три(!) раза по сравнению с нынешним аналогом. У остальных цена тоже не увеличится, при лучших условиях», – підсумував Анатолій Антоненко.

Як швидко завоювати інформаційний простір Донбасу!

«В Донецькій області трансляцію мовлення забезпечують 3 передавальних центри – Донецький, Маріупольський, Краматорський. В Донецькому – зона охоплення 100 км. Його дивляться також у сусідніх областях. Якщо відновити Краматорську вежу – вона покрила б захоплені території українським мовленням, і набагато було б краще з інформацією на Донбасі. Крім того, у Запорізькій області, в трансляційній башті у селищі Комиш-Зоря можна поставити передавачі, які подавлять російські канали на Донбасі, забезпечивши українське мовлення на окупованих територіях та інших районах півдня України. Для цього є всі можливості! В Концерні РРТ є готові металоконструкції, є своє БМУ, яке може змонтувати ці опори дуже швидко», – Анатолій Антоненко, екс-гендиректор Концерну РРТ.

телевишка

«Ми закликаємо Президента, владу, всіх фахівців-патріотів звернути на це питання особливу увагу. Ми не хочемо знищувати «Зеонбуд», не зважаючи на те, хто є власниками цієї компанії, навіть при всіх їхніх порушеннях», – заявив Павло Білоножко

«Тільки залучивши потужну державну структуру, якою є РРТ, що має 560 веж, велику мережу та засоби технічного забезпечення, можливо зробити повноцінний перехід на цифрове мовлення. Але Концерн РРТ намагаються виставити у поганому світлі, кажуть, що він не спроможний робити свою справу, бо це дуже дорого. Це не правда!

Нинішнє керівництво Концерну заявило уряду, що треба 1 млрд. гривень, щоб побудувати лише один мультиплекс. Ми вважаємо, що ця сума завищена мінімум в тричі! І для повноцінної конкурентної мережі треба не один, а хоча б два мультиплекси, щоб встановити мовникам реальну ціну, яку б вони платили Концерну за максимальне покриття!

Зараз на кону стоїть питання національної безпеки України. Якщо мережа розповсюдження мовного сигналу перейде в приватні руки, то інформаційна безпека держави буде залежати від діяльності та намірів приватних осіб.

Ми бачимо, що «Зеонбуд» некерований, не виконує вимоги Нацради з питань телебачення та радіомовлення. Населення повинно мати можливість купувати передавачі за ринковою ціною, а не в тричі дорожче, як пропонує «Зеонбуд»! Отже, виходить дуже неприємна та загрозлива ситуація.

З одного боку, лобісти «Зеонбуду» відстоюють свої комерційні інтереси, гальмують розвиток цифрового мовлення. З іншого – теперішнє керівництво РРТ, і про це ми неодноразово заявляли та доводили фактами, виступає агентами російських спецслужб! Вся діяльність РРТ останніх років була спрямована на здачу національних інтересів на користь Росії. Звичайно, їм не вигідно, щоб національний ефір, цифрове покриття, контролювала держава, як це є в Росії, Білорусі.

Якщо керівництво РРТ, що дезінформує суспільство, не зміниться, то реальний перехід на цифру не відбудеться, а українська інформаційна безпека буде під контролем ворожих сил.

Треба очистити РРТ від зрадників. Ми звертаємо увагу ГПУ, СБУ – керівники РРТ і зараз фінансують зарплати спеціалістів, що забезпечують трансляцію пропаганди російських каналів на Донбасі – Луганськ, Донецьк, Ровеньки! А це призводить до ескалації конфлікту, нових жертв та віддаляє мир.

Ліцензія на впровадження цифрового мовлення «Зеонбуду» видана незаконно. Зараз по цьому питанню розслідується кримінальна справа. Власниками «Зеонбуду» є представники сім’ї Януковича. Вони являються монополістами, що гальмують цифрове телебачення. Ми закликаємо, щоб ліцензія по 2-м мультиплексам «Зеонбуду» була анульована.

Держава повинна мати повний контроль над засобами розповсюдження масової інформації в країні, особливо, в час, коли йде війна з Росією.

Треба зупинити «мафію Княжицького», куди входить нинішній гендиректор РРТ Володимир Іщук, пов’язаний з катом Майдану Сівковичем, звільнений за фінансування тероризму колишній гендиректор Олександр Півнюк, Тетяна Попова, що покривала Півнюка. Ці люди, доки мають владу та вплив, ніколи не дозволять розвивати в Україні цифрове телебачення та відновити державний контроль над трансляцією телеканалів. Вони будуть подавати недостовірну інформацію та дезінформувати керівництво Держави.

Тому ми офіційно звертаємось до влади, ГПУ, НАБУ, СБУ, Національної поліції – прореагувати на факти корупційної змови у Концерні РРТ що стосується впровадження в Україні цифрового телебачення. Ми сподіваємось, що ГПУ доведе справу проти Іщука, якого звинувачують у державній зраді, бо ніякі зміни не відбудуться, допоки він при владі у РРТ. Також треба взятись за помічника Іщука – Богданова, що забезпечує всі дії по саботуванню інтересів Держави. Треба зупинити злочини та попередити можливі зловживання, які шкодять Україні та занурюють її у хаос.

Ми сподіваємось, що в Україні, попри всі труднощі, зараз будуть відбуватись зміни і реальна боротьба з корупцією та проведена справжня люстрація тих, хто зраджує інтересам України», підсумував Павло Білоножко.

 Відео з прес-конференції:

www.youtube.com/watch?v=gJoge83YCmM

https://www.youtube.com/watch?v=gJoge83YCmM

 

Sharing is caring!

Send a Comment