Павлоградський суд пояснив, чому викликав вбитого бойовика «Гіві» на засідання

Павлоградський міський районний суд Дніпропетровської області пояснив, чому викликав на засідання бойовика Михайла Толстих (більше відомого за прізвиськом «Гіві»), якого вбили у лютому 2017 року.

Про це йдеться у повідомленні суду.

У суді пояснили, що бойовика «Гіві» обвинувачують у скоєнні терористичного акту. Судове засідання призначене на 09:00 годину 5 квітня.

«Є інформація про те, що «Гіві» вважається загиблою особою. Підставою для закриття справи є смерть людини. Але, згідно з законодавством України, факт смерті підтверджується свідоцтвом про смерть, яке видається органом РАГСу», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що наразі ні прокурором, ні захисником не надано відповідного свідоцтва.

Факт смерті може бути встановлений також рішенням суду, але за заявою зацікавлених осіб в цивільному судочинстві, додали у суді.

«Парадокс у тому, що така заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України може бути подана родичами померлого», — сказано у заяві.

Павлоградський суд наголосив, що за цими причинами не може закрити кримінальне провадження, а тому в черговий раз призначає судовий розгляд з викликом обвинуваченої особи, бо не має «офіційного» підтвердження смерті «Гіві».

8 лютого 2017 року командир батальйону бойовиків «Сомалі» Михайло Толстих, відомий за прізвиськом «Гіві», був убитий в Донецьку.

У лютому цього року у самоназваній «ДНР» заявили про встановлення причетних до вбивства бойовика «Гіві».

В Україні Толстих підозрювали у веденні агресивної війни проти України, організації та здійсненні у січні 2015 року поблизу аеропорту «Донецьк» теракту проти військовослужбовців ЗСУ.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment